Seimas sugriežtino – uždrausta skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą (2)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta patikslinti su alkoholiniais gėrimais susijusius draudimus. Už naujas nuostatas balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 17.

Pagal priimtus pakeitimus nuo šių metų lapkričio 1 d. bus draudžiama skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą, organizuoti ne tik konkursus, bet ir žaidimus, akcijas ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus. Pataisomis taip pat bus draudžiama sudaryti galimybę pirkėjui iš karto ir (ar) per tam tikrą terminą arba įvykdžius tam tikras sąlygas po vartojimo pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo laimėti prizą, gauti dovanų ar priedą prie alkoholinių gėrimų. Be to, naujos nuostatos draus ne tik visuomenės informavimo priemonėse išspausdintų, bet ir kitokiais būdais išplatintų kuponų savininkams taikyti fiksuotas nuolaidas alkoholiniams gėrimams arba laikyti šiuos kuponus kitokiomis dalinio arba pilno mokėjimo priemonėmis.

Dabar galiojantis įstatymas be paminėtų apribojimų nustato draudimą alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti, organizuoti alkoholinių gėrimų pavyzdžių platinimą nemokamai, išskyrus degustacijas parodose ir mugėse, parduoti Lietuvos Respublikoje ar užsienio šalyse išspausdintus, įvežtus į Lietuvos Respubliką specializuotus reklaminius leidinius, skirtus alkoholinių gėrimų pardavimui skatinti. Taip pat draudžiama skatinimo veiklai pasitelkti asmenis iki 18 metų.

Remiantis Seimo priimtomis pataisomis šie draudimai nuo lapkričio mėnesio bus taikomi ne tik teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais turinčioms, bet visoms įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. O dėl pavadinimų kaip. Ar galima bus proginiu (ar pastoviu) užsakymu pagaminus rūšinę degtinę pvz. “Hitler kaput”
  arba dar įdomiau “Potsdam kaput” – 2016 m rugpjūčio 1 d. (išvakarei “nuokilmių” Potsdame) paplatint dar kitoms įmonėms svetur, – t.y. ne Europos juridiniams asmenims ir jų filialams, eksportuojant BRANGIAI iš Lietuvos tai…
  Juk geradarė SSSR ir viso jų bolševikteroristinio paveldo gerbėja (kurio propoganda pas mus draudžiama įstatymu)
  A.Merkel Vokietijoje (tuo pačiu lyg ir Potsdamo nutarimu skirto SSSR likusios dalies vadovo, administrujančio “ten de facto”, M.Gorbačiovo asmens t.p.) kuo laisviausiai leidžia p r e k i a u t žvėrių žvėries, antžmogio net Hitleriui “neįkandamo”, – Stalino vardine “Stalinskaya vodka”!!??

  Jau ne syk apie tai rašyta, ir ši neužkardoma Stalin-Hitlerinė bacila (vienžodinama neatskyrus, nes Lietuvos Respublikoje įstatymu jų nusikalstamų veikų padariniai t o l y g i a i įvertinti ir kardytina “šlovinimų” bei simbolikų sklaida čia Lietuvoje: abiejų) plinta nuo Rumunijos “raugyklų-viryklų” /vodkos tos/, per Vengriją, dar kažkur ES(!?), net Meksikon. Ar galima šiąją “laisvą” ar tiek palaidą, nagi tiesiog Merkel-Gauck pamangą: buteliais anokią “S.V.”,
  įsileist Lietuvon, – ar jau ir nuo lapkričio, ar ..gruodžio, …sausio 1 d. irgi būtų galima draust skelbti tai (nesupratamas to “skelbti” apybrėžtumas kardijimui), – ar viešas laikymas, nešiojimas, turėjimas prekės iš ES su stalinine ar hitlerine simbolika bus kažkaip kardytinas ir tapačiai baustinas, ar tam irgi turi būti parengtas (antirumuniškai antivokiškasis) anti stalininis teisinis įstatyminis pagrindas (teisininkams iš svetur – “argumentas”).

 2. velinas:

  Ar tai yra sugrieztinimas ? Manau alkoholi reikia dar daugiau apmokestinti ,kad jis prarastu kasdienines ,lengvai isigijamos prekes varda. Blaivybe zmoguje reikia ukdyti nuo mazens ,o su alkoholikais to padaryti jau nera imanoma. Alkoholikui alkoholi reikia atimti ir ji atitinkamai gydyti. Jeigu valdantieji labiau pasys alkoholio gamintoju interesu, kova del blaivybes salyje, bus tik kova su vejo malunais. Nezinau dabartines tikrosios situacijos del rinkimu,bet mano nuomone , yra butina, istatymiskai numatyti,kad alkoholi gaminancios imones,negali prisideti finansuojant partiju ,ar Seimo nariu rinkimines kompanijas,ar kitaip jas- juos remti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: