Ukraina Eurovizijoje įveikė Rusiją (video) (3)

Jamala-eurovizijos-2016-nugaletoja-eurovision-tv-nuotr

Jamala džiaugiasi pergale | eurovision.tv nuotr.

Gegužės 14 d. „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukraina. Ukrainą šiemet atstovavo dainininkė, dainų kūrėja ir aktorė Džamala (Jamala) su širdį veriančia daina „1944“. Džamala yra Krymo totorė. Jos tikroji pavardė Susana Džamaladinova.

Antrą vietą pelnė Australijos atstovė Zoy Štraub (Zoë Straub) su daina „Tylos skambesys“ („Sound of Silence“).

Rusija liko trečia. Rusiją atstovavo dainininkas Sergejus Lazarevas (Сергей Лазарев) atlikęs dainą „Tu esi vienintelis“ („You are the only one“).

Lietuvos dainininkas Donatas Montvydas atstovavęs Lietuvą nelietuvišku vardu ir pavarde Donny Montell su daina „Aš laukiau šios nakties“ („I‘ve Been Waiting For This Night“) užėmė devintą vietą.

Šių metų Eurovizijos nugalėtojos Džamalos daina „Šypsena“ sujaudino europiečių širdis. Šią dainą pasakoja apie totorių tautos ištrėmimą iš savo Tėvynės. Dainininkė ją skyrė savo prosenelei Nazalkhan (Nazalchan) ir tūkstančiams Krymo totorių, kurie niekada daugiau nesugrįžo į Krymą. Dainininkės prosenelė buvo ištremta drauge su keturiais sūnumis ir dukterimi. Nazalkhan duktė tos kelionės į tremtį neištvėrė ir jos „kūnelis buvo išmestas iš vagono kaip šiukšlė“ – Eurovizijoje pasakojo Džamala.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje sovietų budelis Josifas Stalinas ištrėmė beveik visą totorių bendruomenę – 240 000 žmonių.

Šiandien šios dainos žodžiai susišaukia su šių dienų Rusijos agresija prieš Ukraina, su klastingu bei žiauriu Krymo pusiasalio atplėšimu ir pasisavinimu.

eurovizijos-2016-rezultatai-alkas-lt-nuotr

2016-ųjų „Eurovizijos“ rezultatai | Alkas.lt nuotr.

1 vieta – Džamala (Ukraina) „1944“:

 2 vieta – Zoy Štraub (Zoë Straub) „Tylos skambesys“, „Sound of Silence“

3 vieta – Sergejus Lazarevas „Tu esi vienintelis“ („You are the only one“):

9 vieta – Donatas Montvydas (Donny Montell)  „Aš laukiau šios nakties“ („I‘ve Been Waiting For This Night“):

 Viso 2016-ųjų Eurovizijos finalo vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Pakirkšnutė:

  Pirmiausia, tai visi žmonės, visos tautos yra optimizuotos pirmiausia – išgyvenimui.
  O muzikos, kaip ir visos kitos pramogos (kaifai) – yra tik antraeiliai dalykai.
  Labai džiugu matyti, kad laimėjo Ukrainos palaikoma Krymo atstovė !
  O štai aš už Ją net nebalsavau, tai labai apmaudu.

 2. Skalvis:

  Europiečiai trokšta kažko, kas juos cementuotų, vienytų. Nėra jokių bendrų Europos renginių. Kiekvienas kiurkso savo kūtėj ir nieko nežino apie kitus. Tik iš tragiškų žinių. Ir štai toks gražus ir grandiozinis , visų europiečių džiaugsmas : mutantų ciniška puota ant Europos kultūrinio / tautinio kapo – Euro Vizija. Išsityčiojama iš Europos ir tautine, ir istorine, ir dorovine …. visomis prasmėmis. Kad ir šį kart: tie kurie ilgus šimtmečius engė tuos pačius ukrainiečius ir rusus – mongolai totoriai , po kurių valdžios slavai liko dvasiškai sudarkyti, nes visi tie turkiški ” jobtvai…, nach…” buvo ne tik žodžiai, bet tai vertė daryti – jie , ne ukrainiečiai, atstovauja ir laimi Euro Viziją . Apie australus neverta net kalbėti. Skrydis virš gegutės lizdo. Jei Lietuva tikrai nori laimėti, jai reiktų kitą kartą pasikviesti Basarwa gentį , kad apdainuotų lenkų negandas Vilniaus krašte.

 3. Arnoldas:

  Eurovizija tai euroglobalistų sugalvota priemonė afroamerikoniškos subkultūros skleidimui, siekiant ištautinti Europos tautas.
  Beje, Eurovizijoje atliekamų dainų bešališkas įvertinimas gali būti tik toks, kaip ir “bešališkas” atsakymas į klausimą “kuri ruda spalva yra gražesnė: šviesesnė ar truputį tamsesnė?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: