Nukaldintas pirmasis sostinę pristatantis medalis garsins legendą apie Vilnių (video) (0)

Vilnius.lt nuotr.

Vilnius.lt nuotr.

Sostinės Vinco Kudirkos aikštėje   šiandien, gegužės 10 d., iškilmingai pristatytas pirmasis Vilnių reprezentuojantis suvenyrinis medalis. Jame – miesto simbolis geležinis vilkas ir svarbiausi objektai – Gedimino pilis, Trijų kryžių kalnas, Vilniaus arkikatedra, Valdovų rūmai, Šv. Jonų ir Šv. Onos bažnyčios, Bernardinų sodo fontanas. Sukurtas medalis atspindi Vilnių ir jo unikalią dvasią bei atpasakoja miesto įkūrimo legendą.

„Šis medalis – savotiškas miesto gidas, kuriame gali rasti pagrindinius sostinės lankytinus objektus. Tikiuosi, kad medalis taps gražiu miesto simboliu, ir jį norės turėti tiek vilniečiai, tiek miesto svečiai“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

iobda4149279

Vilnius.lt nuotr.

Pasak Vilniaus turizmo informacijos centro direktorės Jolantos Beniulienės, mieste besilankantys turistai jau seniai dairėsi tokio suvenyro, kuris simboliškai atspindėtų ir primintų Vilnių, tačiau tokį medalį turbūt turėtų nešiotis ir kiekvienas tikras vilnietis.

Medalio aversą puošia Vilniaus herbas, nacionalinis Lietuvos simbolis Vytis bei herbai miestų, papildysiančių suvenyrinių medalių seriją – Druskininkų, Neringos, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Trakų. Specialiai sukurtoje spalvingoje medalio pakuotėje gražiai aprašyta Vilniaus įkūrimo legenda bei svarbiausi faktai apie miestą.

„Ką randa miesto svečiai, apsilankę suvenyrų parduotuvėse? – Plastikines figūrėles, medinius Lietuvos formos žemėlapius, gintarinius paveiksliukus ir kt. Norėjome sukurti tai, kas iš tikrųjų atspindi Vilnių, jo unikalią dvasią. Geležinis vilkas ir miesto įkūrimo legenda buvo tikrieji  įkvėpimo šaltiniai kuriant medalį“, – pasakojo Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas.

Medalio autorius – Vladas Žukas. Šiuo metu yra nukaldinta 3 000 medalių iš vario-nikelio lydinio, juos galima įsigyti turizmo informacijos centruose ar suvenyrų parduotuvėlėse.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: