Palangos kurorto muziejus ir Liepojos muziejus sutarė bendradarbiauti (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Palangos kurorto muziejus, vadovaujamas direktoriaus Jūračio Viktoro Liachovičiaus, bendradarbiaus su Palangos miesto partnerio Liepojos muziejumi – tai patvirtinanti sutartis trečiadienį, balandžio 27 d., pasirašyta Palangos miesto savivaldybėje. Sutartį parašais patvirtino J. V. Liachovičius ir Liepojos muziejaus direktorė Dace Kārkla.

Bendradarbiavimo sutartimi siekiama ne tik stiprinti broliškus lietuvių ir latvių santykius, bet ir puoselėti bei viešinti bendrą istoriją, dalytis muziejų darbo patirtimi.

„Tiek Liepoja, tiek Palanga ir Šventoji istoriškai buvo kuršių genčių apgyvendintos teritorijos, vėliau Kuršo gubernijos (1795–1917 m.) dalis. Tai yra vienas iš svarbiausių muziejų veiklos sąlyčio taškų. Ne mažiau svarbu ir tai, kad Būtingėje gyvena nemažai latvių, Šventojoje puoselėjamos žvejybos tradicijos – tai irgi aktualu ne tik Palangai. Bet ir Liepojai“, – sakė J. V. Liachovičius.

Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus, bendradarbiaudami muziejai keisis ne tik patirtimi, bet ir laikinosiomis ekspozicijomis, kaimynams pristatys savo parodas.

„Bendradarbiavimas tarp sienų bus abipusiai naudingas“, – įsitikinęs Palangos kurorto muziejaus vadovas.

Liepojos muziejaus direktorė D. Kārkla pridūrė, kad be J. Liachovičiaus paminėtų bendradarbiavimo sričių, labai svarbi yra ir galimybė abiem muziejams rengti bendrus projektus.

Palangos miesto savivaldybė ir Liepojos miesto savivaldybė yra pasirašiusios tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartį – kultūros ir turizmo srityse šie miestai bendradarbiauja nuo 2015 metų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: