D. Stancikas. Nenutildama šauk (75)

Dalius Stancikas | bernardinai.lt, E.Levin nuotr.

Dalius Stancikas | bernardinai.lt, E.Levin nuotr.

Graudi realybė – lietuvių tauta nyksta akyse. Lietuva, kaip Tautos buveinė, tvirtėja, bet jos esmė, turinys byra ir nyksta.
Skaudu. Atlaikę šimtametes okupacijas, išsaugoję uždraustą žodį, išstovėję žiauriausiose geopolitinėse pervartose, požemių bunkeriuose, tremtyse ir lageriuose, anot poeto – šitiek trinti, klumpam svajonės išsipildyme, neatsigręždami bėgam nuo jos. Negi atlaikėme žemesnių civilizacijų priespaudą tik tam, kad ištirptume aukštesnėse?
Dar graudžiau, kad nedrįstam net pamatyti savo saulėlydžio. Antrą dešimtmetį apsimetam, kad jau greit greit viskas susitvarkys: beveik milijonas mūsų pabėgėlių vieną staigaus ekonominio pakilimo dieną parlėks namo („Juk airiai grįžo į Airiją“, – jau antrą dešimtmetį kartoja dvigubas ekspremjeras, „nepastebintis“, kad per tą patį laiką airių sugrįžėliai vėl emigravo), o jaunosios lietuvės pradės masiškai gimdyti…

„Kuo daugiau Europos Lietuvoje, tuo daugiau Lietuvos“, – aiškina besikeičiančios valdančiosios daugumos, lyg kokiame aukcione konkuruodamos, kurios greičiau savo programose pagausins lietuvių skaičių: keturi milijonai gyventojų 2050 m.! Ne – 2040 m.! O mes – 2030 m.!

Juk kuo labiau europėjam, tuo labiau nykstam. Logiška: nyksta ir pati Europa, savo gyvastį bandydama pratęsti dirbtinai – naujomis emigrantų bangomis.

„Toks perdėtas pesimizmas kaip tik ir žlugdo Lietuvą“, – rėžia man buvusi kolegė, primindama viduramžius, kai lietuvių buvo tik kiek per milijoną. Bet ar buvo taip Lietuvos istorijoje, kad laisvės ir taikos metais iš jos kasmet išvyktų po vidutinio dydžio miestą? Ir taip jau daugiau kaip dešimtmetį?!

Europos Komisija, remdamasi statistiniais skaičiais, prognozuoja, kad per 40 metų iš visos Europos sparčiausiai trauksis Lietuva– tuomet mūsų neliks nė dviejų milijonų.

Užsidarėme pražūtingame rate: emigraciją galime sustabdyti tik pakėlę gyvenimo lygį, tačiau to lygio negalime pakelti nesustabdę emigracijos.

Vis dėlto liūdniausia – net ir likusi Lietuva grėsmingai sensta. Išmiršta. Per du pastaruosius nepriklausomybės dešimtmečius Lietuva susitraukė 165 tūkstančiais (Klaipėdos dydžio miestu) todėl, kad mirštančių buvo daugiau nei gimstančių (europietiška tendencija).

O juk akivaizdu: kuo mažiau valstybėje jaunų, darbingų piliečių, tuo tuštesnės kalbos apie didėjančias pensijas (kas jas uždirbs?), gerėjančią ekonomiką, mediciną, švietimą, saugumą ar kariuomenę.

Valstybė gyva tol, kol jos gyventojai neišsibėgioja. Tauta gyva tol, kol joje gimsta vaikai.

Įtikinamiausi pavyzdžiai – Kinija ir Indija. Dar prieš pusšimtį metų šios dvi buvusios ekonominės ir politinės atsilikėlės dėl savo gyventojų skaičiaus šiandien jau tarp pasaulio lyderių – abi sudaro trečdalį Žemės gyventojų.

Ar tai reiškia, kad Lietuvos istorijai jau taškas, kad turim susitaikyti su žiauria realybe ir nuleisti rankas?

Ne.

Pakilti galime tik tinkamai įvertinę esamą padėtį, tik išdrįsę išsikelti ir atsakyti sau į kelis esminius klausimus: kam apskritai reikalinga tokia valstybė kaip Lietuva? Ar gali lietuvių tauta (3 mln.) išlikti Europos Sąjungoje (500 mln.), kuri virsta „vieninga“ valstybe ir kurioje toks skirtingas gyvenimo lygis? Kokia Europos Sąjungos struktūra būtų naudingiausia Lietuvai, lietuvių tautai? Kokie turi būti strateginiai Lietuvos valdžios uždaviniai?

Praeitame šimtmetyje sąmoninga Tautos dalis panašius egzistencinius klausimus kėlė net tris kartus ir po alinančių carinės, vėliau bolševikinės Rusijos okupacijų triskart bandė atkurti Lietuvos valstybę: 1918 ir 1990 m. sėkmingai, 1941 m. nesėkmingai. Tada buvo aiškiai suvokta: nykstančią Tautą, jos gyvastį gali išsaugoti tik atkurta Lietuvos valstybė – Tautos namai.

Tačiau ką daryti, jei atkūrus valstybę Tauta nyksta dar didesniu tempu, jei valstybė neatlieka tos paskirties, dėl kurios buvo atkurta? Gal taip yra todėl, kad įstojusi į Europos Sąjungą Lietuva vis mažiau panašėja į valstybę?

Deja, statistika negailestinga: dabar kuriamoje „vieningoje“ Europos Sąjungoje, kur naikinamos valstybės ir jų suverenitetai, lietuviai, kaip ir kitos negausios tautos, išnyks per keletą kartų. Akivaizdu, kad tokioje Europoje gausios ir ekonomiškai stipresnės tautos (vokiečiai – 80 mln., prancūzai – 65 mln., italai – 60 mln. ir t.t.), pirmą dešimtmetį finansiškai remdamos silpnesnes ir mažesnes, vėliau jas labai greitai nususins jų pačiomis rankomis.

Vienas pavyzdys: ar kas skaičiavo, koks daromas Lietuvai ir jos gyventojams nuostolis, kai čia 20 metų sunkiai augintas geras specialistas (vaikų darželis + 12 metų vidurinė mokykla + 6 metai aukštoji mokykla) be jokio privalomo atlygio Tėvynei iškart išvyksta svetur ten nusinešdamas ir savo žinias, ir savo mokesčius? Kodėl Lietuvos valdžia nekelia tokių klausimų Briuselyje? Juk JAV mokslus įgijęs studentas privalo atsilyginti savo šaliai arba finansiškai, arba atidirbdamas numatytą laiką.

Todėl išvada paprasta: lietuvių Tautai išsaugoti reikalinga ne „vieninga“ (tiksliau – viena) Europos valstybė, o ta, į kurią mes ir stojome 2004-aisiais, – Europos valstybių sąjunga. Sąjunga valstybių, turinčių svarbiausius valstybinius atributus: suverenitetą (savarankišką politiką), savo valdžią (nepavaldžią Briuseliui) ir savo kontroliuojamas sienas. Tą jau labai gerai įsisąmonino vidurio Europos valstybės – Vengrija, Čekija, Slovakija, Lenkija. Deja, to dar nesuvokia Lietuvos valdžia ir didžioji dalis piliečių.

Kita išvada: strateginiai valstybės uždaviniai turi būti ne atominės elektrinės ir energetinė nepriklausomybė, ne naujausių technologijų klasteriai, ne Valdovų rūmai ar Gugenheimo muziejai ir net ne didesnės pensijos, bet reikalingas lopšelių ir vaikų darželių skaičius bei deramos socialinės paskatos jaunoms šeimoms (ypač daugiavaikėms). Sveiku protu nesuvokiama, kai labiausiai nykstančioje Europos valstybėje jau trečią nepriklausomybės dešimtmetį vaikams masiškai trūksta darželių, kai valstybės pareigūnai persekioja motinas dėl gimdymo namuose, kai motinos sodinamos į kalėjimus dėl per „didelės“ motinystės pašalpos. Ar tokia valstybė, tokia tauta gali išlikti? Ne. Lietuva išliks tik tuomet, kai Lietuvoje bus geriausia Europoje gimdyti ir auginti vaikus. Kaip dabar mūsų išvykėliai iš anglijų ir vokietijų grįžta į Lietuvą taisytis savo dantų (čia pigiau), taip turėtų grįžti į Tėvynę gimdyti ir auginti savo vaikų – kito kelio tiesiog nėra.

Ir pagaliau – švietimas, mokykla ir mažiausiai Europoje uždirbantys mokytojai. Jaunam Lietuvos piliečiui būtent mokykla ir yra tas pirmas mažasis valstybės modelis, kur jis susiformuoja savo santykį su ja, kur kuria savo ateities planus. Deja, net 80 nuošimčių mokinių jau yra nutarę kuo greičiau lėkti už jūrų marių. Todėl ir strateginis šis klausimas: kur ta mūsų mokykla, kur tie mūsų mokytojai, kurie perduotų vaikams ištikimybę nuolat griaunamai ir vis iš naujo atkuriamai savo valstybei, kurie įskiepytų Justino Marcinkevičiaus išdainuotą gyvenimo prasmę: „Už kiekvieną stebuklą reikia savim užmokėti – savo gyvenimu, meile, širdim ir daina“, kurie perkeltų į jų širdis tą egzistencinį lietuvio nerimą: „Ašara Dievo aky, Lietuva ką tu veiki, nieko tavęs neprašau, tik nenutildama šauk!“?

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

75 komentarai

 1. A.Bernotas:

  Vietoj tuščių rašinėlių geriau junkitės prie Z.Vaišvilos ir R.Paulausko, nes daugiau niekas nedrįsta kovoti Lietuvoje.

  • tai kad:

   nuo tokiu vaisvilu ir paulausku bei I juos panasiu zmones ir bega!
   Juk niekas nenori “back to sssr” o nuo tokiu,atsiprasant,”kovotoju” liezuviais bloga darosi.
   Nuo kada parsidaveliai yra pavyzdys?

   • A.Bernotas:

    Argi Z.Vaišvilos ir R.Paulausko pasisakymuose vyrauja ‘back to USSR’? Kad jie aiškių ekonominių punktų ir programos neturi, tai čia – minusas. Bet ar jūs laikote EU ir valstybės mūsų valstybės valdymo ir vadovų kritiką ‘back to USSR’? Ar jūs girdėjote, kad jie norėtų gražinti vienpartinę komunistų valdžią? Priešingai – jie nori išvalyti pralobusias SSSR komunistų liekanas. R.Paulauskas (o aš nesu tas, kuris žavisi R.Paulausku kaip politiku) visada kartoja “Nei Rytams, Nei Vakarams…’. Sąjūdžio suvažiavime irgi išdrįso pasakyti ‘Tai mes SSSR, ar ne?” Kieno interesais jiems klijuojama ‘back to USSR’? Gal kas nors gali/nori surengti diskusijas su jais tuo klausimu? O ‘parsidavėliai’ jau ribojasi su šmeižimu. Tokie dalykai yra didžiulė ir masinė Lietuvos piktžolė, trukdanti politinės kultūros supuvimo naikinimui. Ir aš manau, kad Alkas.lt turėtų panaikinti anoniminius komentarus, jei nori prisidėti prie Lietuvos pažangos.

    • Pikc:

     Na, mano akyse Paulauskas save visiškai sukompromitavo, palaikydamas rasieją Ukrainos užpuolimo ir Krymo aneksijos klausimu (beje, tame pačiame interviu jis ir tomaševskio neojedinstvos separatistams pritarimą išreiškė). Nuo tada man jo nuomonė nebeįdomi.

     • alksnaitis:

      R.Paulauskas jokiose pasisakymuose Ukrainos užpuolimo ir Krymo aneksijos nei palaiko, nei nepalaiko. Tik jis aiškina realius įvykius, priežastys kodėl ,kaip,kam naudinga, o ne tai kam naudinga būtu, kad visi suprastu kitaip. O žinoti tikrą įvykiu seką, priežastys yra gerai ir naudinga kiekvienam ir visai lietuvių tautai. Pusė tiesos , ar su daliniu žinojimu gali tik link didėlės bėdos nukeliauti. O prisiminus istorijos vingius ne veltui nugalėtojai visda perrašo istoriją kaip jiem yra naudinga, nors tai yra netiesa.

      • Pikc:

       Jis ne “aiškina realius įvykius” o retransliuoja kacapstano propagandą – čia “šioks toks” skirtumėlis yra. 😉
       Va, vienas iš “vilties prezidento” šedevrų: https://www.youtube.com/watch?v=f3KGx3Yhrss
       Dar patiko itin adekvati “įžvalga”, kad, matai, lietuviai durneliai dėl kažkokių priežasčių rasiejoj grėsmę mato, o, va, Vokietijoj, kuri 1939 m. iš mūsų Klaipėdą atėmė – ne (http://www.ekspertai.eu/rolandas-paulauskas-siaip-sau-niekas-nieko-neuzpuola/). 😀

       • alksnaitis:

        Tai čia tas Tomas Baranauskas kuris visai lietuvių tautai bando įrodyti, kad Krėvos sutartis 1385 buvo, nors ją lenkai stebuklingai, visai netikėtai rado 1835 metais,iki to niekas nematė.Kurioje mūsų Lietuvos karalius Jogaila, karaliaus Algirdo sūnus, viriausiasis kunigas,, pirmas iš lygių, visuose kryžiuočių rašytuose raštuose minimas kaip rex-karalius, toje sutartyje minimas, kaip kunigaikštis, jau pirmi sakiniais parodo, kad tai yra klastotė…Dabar Tomas Baranauskasiškirpo iš visos Rolando Paulausko kalbos idėjo tik atkarpėlę, bandydamas žmogų sumenkinti.Negražu.

        • !:

         iki Tomo Baranausko istorijos ziniu jysy rolandeliui kaip oziukui iki Marso.
         Dar vienas “istorikas” atsirado……
         Pamenu, sajudzio pradzioje buvo net tremtiniu patapes. Taciau paaiskejo kad jo mamyte,berods, okupantu karininka i Rusija nusivijusi buvo?
         Beje, kada gi teismas kuriuo taip gasdino zvalgybininkus abu su Zigmuku????

     • Dronas:

      Zigmukas vienas prie vieno, abu labu. Kremlius dabar zigma bando visaip prastumti. Kaip idealas, tai i “tapsnotojo” vieta, na jeigu nepavyks ,tai bent i “kalycija”, o jau paskui i EP, kartu su tomasevskiais ir vyckom. O paskui zmones galvoje, kad EP vien issigimeliai. O zinai kodel taip galvoja? Ogi todel, kad isties, dauguma tokie. Galima tik isivaizduot, kaip tokie atstovauja Lietuva ir kaip gina jos interesus.

     • nuomonė:

      Dėl tamstos galimai skleidžiamos,kai kuriais klausimais,siauražiūrės nuomonės gal tampat kitiems neįdomus ,gal ir keistas?.Ar apie tai nepagalvojat?

   • alksnaitis:

    tai kad, tai kad tu turbūt nesidomi istorija .Kas Sąjūdžio matomiausi žmonės buvo pačioje pradžioje, kai dar Lietuva TSRS sudėtyje buvo? Lanzbergis atsirado truputi vėliau. Kas pirmas pradėjo kalbėti apie nepriklausomą Lietuvą. Lanzbergis pradžioje stūmė mintį likti TSRS sudėtyje… žinoma lanzbergiai, kubiliai,auštrevičiai pasidarė kitos sąjungos uolūs šaukliai…O Romualdą Ozolą po teismus tampė, dabar Zigmą Vaišvilą, Rolandą Paulauską prie Lietuvos respublikos griovėjų priskiria tam tikri veikėjai. Įdomu kas jiems nurodymus duoda ar jie patys savo galva galvoja?

    • alksnaitis:

     tai kad prisimink, paklausyk
     Kieno tikslus Sąjūdyje atstovavo Vytautas Landsbergis? (Sąjūdis Lietuvoje 1988-1993m.)
     https://www.youtube.com/watch?v=m6mU-eFG54M

     • mociute:

      nevarkit, labai gerai prisimenam kad V.Landsbergis stijo i kova uz Lietuvos tikraja Nepriklausomybe be jokiu islygu.
      Turime pakankamai to meto archyvuose autentisku filmu, taip kad, savo “Putintube” paversyta youtube grudama dvesiancios imperijos propoganda pasilaikykit kvailesniems!

     • kaip tai kieno?!:

      1990 rinkimuose Lietuvos zmones savo balsais parode kieno valia buvo suteiktas mandatas V.Landsbergiui ir jo bendrazygiams atstovauti 75% Lietuvos zmoniu!
      O sia misija 1990 Kovo 11 atliko pavyzdingai
      p.s slepkites su tais “putintube” produktais – netiki jais net 11-meciai anukai

    • mociute:

     meluojate,alksnaiti, labai puikiai prisimename ir Sajudzio pradzia ir kas ka bei kaip tuomet kalbejo!
     Juk pati sajudzio,liaudies frontu Baltijos valstybes ideja gime kremliuje,neivertinus kad okupuotu valstybiu zmonems gali ir nepakakti leidimo sugiedoti himnus ar pamojuoti tautinem veliavytem pries tai paleidus pulkeli patikimu reksniu a la paulauskai klumbiai,vaisvilos &ect – juk tuo metu zmones apakdavo nuo kiekvieno laisvesnio zodzio
     O visas kortas Gorbaciovo kremliniams supainiojo V.Landsbergis , S.Lozoraitis, K.Motieka ir kiti is tu didziavyriu kurie pamate galimybe TIKROS Nepriklausomybes reikalo emesi visu rimtumu ir atliko net neisivaizduojama tuo metu darba – Lietuva atgavo tikra Nepriklausomybe o ne pagal Jakovlevo-Gorbaciovo- Kriuckovo&Co receptus “sanaujintoje” cccp.
     Todel iki siolei Profesoriui negali atleisti ne tik rusu imperininkai bet ir ju patarnautojai LIetuvoje!
     Puikiai atsimename ir sajudzio skaldyma su “tautos pazangos” ir pan. partijelem kurios pagal jau gatavai pateiktus receptus eme grauzti nepriklausomybes isitvirtinima> O jos narius net labai gerai pamename…..
     Atsimename ir 1991 Sausio 13 nakti ir daugybe kitu naujesnes Lietuvos istorijos akimirku,turime net video medziagos kuri,prireikus, paneigs meginamus kurti mitus apie is pakampiu islindusiu “didvyrius”

     • Rimtai:

      Kiek pamenu, Landsbergis iš tiesų nebuvo pirmasis sąjūdietis. Netgi į MA rūmuose vykusį susibūrimą , kur buvo įkurtas Sąjūdis, buvo pakviestas jaunasis V.V. Landsbergis. Senojo gi niekas nekvietė. Jis pats netikėtai pasirodė. Ten jo nelabai kas ir pažinojo. Be to, kas kviestų į tokį renginį žmogų, kuris dėsto mokslinį komunizmą?
      Praėjo tik 25 metai, o jau kuris laikas bandoma perrašyti istoriją. Yra Ozolo dienoraščiai. Žmogus tikrai stovėjęs prie ištakų, kaip ir Juozaitis, Vaišvila.. Tuo metu jaunimas buvo drąsiausias. Tai jie, jaunimas, užkūrė šią ugnį. Landsbergis, deja, tik pasinaudoju esama padėtimi.

      • Kažkaip per labai tiesa, džiugu, kad ir kiek užvėlinta,
       bet dėkui labai. Teisybė, jaunimas būtent ir Vilką su
       Buraču, ir netgi Prunskienę nuo pirmų žingsnių į
       vietą pastatė, kad nei “cypt” prieš tvirtą Valstybingumo
       siekį, ir jokių dvejonių, – jei jau Sąjūdis, tai s u j u d i n a m.
       Ir kiek kaip besistengė kas, regis ir iš paskos paknopstom
       PASKUI JAUNIMO valią ir galią besibrovusi kgb-ynė,
       – Laisvės vilties ir valios neužgynė; ir kiti, kokie, kam
       ir kodėl atstovavę (t.y. nesavistovūs Sąjūdyje) nepakenkė.
       Ir tąs pat Landsbergis atstovėjo ir Kovo 11-tą, Sausio 13;
       O Ozolo su Medalinsku kiek keistoka, pokeistė, ir nelabai nuo pat pirmųjų minučių “šonan ar įstrižai” varymo veikla, irgi
       jau ramybėj gali būt paliekama; lygiai kaip ir Vaišvila,
       “šiandieninis’, – savu tapačiai “įstrižu” kąsymusi, kasimu,
       kapstymu: tiek betiksliai tuštoku, tiek nuo savęs, nuo “Sąjūdžio”
       rimtą, veiklią, supratingą bei ieškančią d a b a r t i e s
       visuomenę atgrasant, – gali gerbiant, ir nedergiant reikštis.
       Nes Laisvę turime. O kaip naudotis ja, tai patarėjų, nuo Merkel,
       Putino su Obama ir kitų aplinkų IŠ KITUR, buvo ir bus 🙂
       Atsirinksim.
       Dėkui visiems, kad Birželio 3-ioji buvo, kad susirinkus kas tarta,
       – įgyvendinta.

       Ir gerb. Daliaus “nykimo logiką” pateiktą čia įsivertinus, galim
       eit prie ženkliai būtinesnių, net už ateities vandens stokos
       Žemėje būsimų grėsmių, ŽYMIAI GRĖSMINGESNIŲ
       reikalų užkardymui IŠ Lietuvos… (taip taip, – mūsų valia,
       kaip to jaunimo Birželio 3-iąją) veiklų pradžią. Nes
       s ą j u n g o s ČIA veiksmingumo išdrąskymas, kaip
       akivaizdus Sirijos karinio išdrąskymo pvz. dėl JAV, Kinijos,
       negalios, gal ir Rusijos (mat dar “neužaugusi” iki šio mūsų
       terorizavimo žalos lygio) su visom ES šalims, – pradedant
       garbę išlaikyt besistengiančia Jungtine Karalyste, – visoms
       kitoms pasaulio šalims gali lemti kuo akivaizdžiausių
       d e r a m ų išeičių IŠGYVENIMUI po tecnokratinio
       gamtos taršos teroro …(kurį pirmiausiai įsivardinkime!)
       mūsų visų pastangomis – “JAUNIMO valia ir galia”.

       O rimtas kliuvinys šiam tam ar kitam, – KITUR, likęs
       tik vienas, – geografiniame ES plote, nuo 1945 m. Potsdamo
       nutarimo, administruojama “laikinai, iki būsimos Taikos sutar…”
       Tvankstos, arba kitaip esanti, šiaurinė (su pietine kitų adm.)
       Prūsijos dalis. JAV su J.K. čia “gumą tempia” be/su paskata nesuvokiama, na visai kaip a.a. Ozolas su Medalinsku, ar
       vaišvila… “įstrižai vis” kažkaip. Kai tiesūs ir aiškūs, –
       paprasti keliai.
       Gal čia per daug garbės jrašyta jiems, ir Viašvilai, Medalinskui
       su a.a. Ozolu, prilyginime Obamai-Kameronui, bet esmė tai
       a k i v a i z d i … veikiama (na prezidentaujama ar pan.), bet
       n e į v y k d o m i įsipareigojimai, o viso pasaulio žiniasklaida
       TYLI, visai kaip Lietuvoj, – visiškas žiniasklaidos atoslūgis,
       (pas mus tai dėl 1940 m. okupacijos ..dar vis padarinių), o
       pas JUOS?

       Tad ir neverta stebėtis. O šį tiesmuką grubų paaiškinimą,
       s u l y g i n i m ą, gale ir įdėjau, kad viensyk suprast, – kiek
       berengsi Spaudos konferencijų Seime, nor dusyk paroje, –
       tiek atlygio iš JAV ir Jungtinės Karalystės viensyk ar dusyk
       kas mėnesį gaus anieji … ir NIEKO NEVYKSTA
       (pvz. nuo 1945-08-02)

       • visai neblogai, Giedriau,:

        tik dar yra vietos papildymui – 1995 V.Landsbergis dar svecio teisemis kalbedamas is ES tribunos primine Europai ir pasauliui apie besibaigiancia 50 metu sutarti pagal kuria Karaliauciaus krastas buvo pevestas administruoti Rusijai. Tuomet ir buvo pati puikiausia proga nustekenta,pragerta siukslese skendinti krasta perimti ir padaryti neutralia Europos zona.
        Net Karaliauciaus kraste gyvenantys rusai to norejo – buvo pasiruose balsuoti referendume.
        Deja deja…..

        • Nieko čia tokio;
         50-mečiui susisukę visiems ant smegenėlų
         mistinė sąlyga… Nėra ten jokių apibrėžčių.

         Perduota LAIKINAM ADMINISTRAVIMUI
         iki būsimo susitarimo 16-os Respublikų
         Sąjungai, jos atstovo konferencijoje asmenyje, t.y. faktiniam tuomečiam vadovui
         – Josif Stalin a d m i n i s t r u o t IKI.

         Taigi, 16-tos (Karelijos) vėliau nelikę, po to
         ir 15-tos, – LIETUVOS tooje sąjungoje nelikę
         – kaip ir kitų visų (tad labiauisia Rusija čia visai ne į temą).

         o likęs tik vienintelis buvusios SSSR (kaip ir esamas) Prezidentas Michail Gorbatshov, kuris ir pagal Obamos su Kameronu palaikomą susitarimą (taip ten ir parašyta –
         JIE PALAIKO) administravimą perėmęs IKI.

         Tad šis IKI adminisravimo (ar …taikos susitarimo, ar …mirties, bet ne prekybos tinklo) pabaigos ir vykdys jam pavestą 1945-08-02 atsakingą darbą; kas bus po (ar susitarimo, ar mirties), jau visai nėr aišku;
         bet… lapkričio 8 d. JAV juk išsirinks naują
         – visų įsipareigojimų vykdymo tęsėją, tai ir bus matyt…

         • mociute:

          nereiketu labai burnoti ant britu ir amerikieciu – II WW 8.05.1945 jiems dar toli grazu nesibaige – Japonija jau buvo isekinusi ir britus ir amerikiecius o karui pabaigos net nesimate.
          Rusija sia karo atkarpa buvo is viso iseliminavusi is istorijos kadangi tenai gedingai pasizymejo kaip lupikautoja ir zemiu (salu) uzgrobeja Tolimuose rytuose. Ypatingai apie tai vengia kalbeti ir dabar.
          Paradokas, taciau kara laimejes Cercilis 1945 rudeni britu parlamento rinkimuose nebuvo isrinktas – raudona propoganda laimejo o britams nepatiko karo metais gyventi “susiverzus dirzus”….

          • Jokios čia para-digmos
           (-okso) ar para-šūt/dauno;
           nereikėjo ir mums, t.y.
           “musyse’ jokios
           propo-GANDOS, ir be šių
           kvailai mandro įpročio svetimybių vartosenos
           (įsikaltos į smegenynus…),
           esam d a b a r ir be atomo
           tikrų tikriausią banditaujančią
           daugumą (ko ne “bolševiki’)
           Laisvos Lietuvos seime išlaikantys,
           kaip tų, Konstituciją Lietuvos, savo – PRIESAIKĄ niekinančių ir su žiniasklaidos (visos visos) malone, malonumų savų idant neprarast(/) tūnančia va dabar, ŠIĄ AKIMIRKĄ, –
           banditiškąją partriada pavadint.
           ne dėl Čerčilio, dėl 2014-01-24 Konstitucinio teismo nutarties
           – GĖDA ALKUI.
           Taip, ir man, ir kiekvienam ALKO žurnalistui.

           O Tau, Močiut, ar negėda,
           kad n e t u r i m, Konstitucijos, kad
           “bolševikinė” gauja praradusi ją,
           o gal tuo pačiu (aiškiai neteisėtai iš apyvartos išsiėmus litą,
           – mat 125 Konstitucijos str.
           TAIP IR LIKĘS –
           kaip 1992 m.!!!
           Ar negėda???

         • Dronas:

          Reikalas tas, kad po antro pasaulinio, dabar jau kovot su tarybu sajunga, jegu pas nieka nebuvo, o ir noro. O paskui stalinas jau turejo branduolini ginkla. Ir viskas. Ka tu pasakysi banditui, pas kuri branduolinis ginklas? Kaip tu is jo issireikalausi laikytis susitarimu? Karibu krize gerai parode kaip tai buna. Galejo baigtis tuo, kad nei tu, nei as cia nerasytum.

          • mociute:

           Giedriau,o kodel man turetu buti geda uz tai kad LT Konstitucija tampoma,vartoma,ignoruojama??Juk ne as ta darau
           KT nera sventa karve ir klaidu yra pridare aibes kadangi i KT teisejus prastumti ir nelabai ten pritinkantys.
           Euro prastumimas man niekada nepatiko – juk tai buvo II kartas kuomet komunistine nomenklatura aplupo Lietuvos zmones po 1993 lito ivedimo.

        • Dronas:

         Karaliauciuje gyvenantys rusai po siai dienai nori. Kalbejau su vienu is ten atvaziavusiu, tai stai, visokie “krym nas” jam vienodai, o putinas jo akyse vagis, melagis na ir dar siek tien necenzurines leksikos. Tada jis man kazkaip pusiau juokais, pusiau rimtai pasake, gerai butu, kad mes taptum normalia salim, atskirai nuo tu kremliaus vagiu. Nepaklausiau ka tai galetu reiksi, dabar gailiusi, bet kiek zinau jie patys nieko pries pasiusti “derzava” kuo toliau ir gyvent kaip zmones.

    • mociute:

     nemaciau kada V.Landsbergis atsirado Sajudyje taciau labai gerai prisimenu susitikima su juo Kauno namu staybos kombinato saleje 1988 birzelio pradzioje (tikslios dienos nepamenu), kuris padare ypatinga ispudi – pirma karta viesoje erdveje isgirdau tokius drasius i Nepriklausomybe saukancius zodzius o skambant Zauerveino “Lietuviais esame mes gime” i sale buvo iskilmingai inesta Lietuvos Trispalve – tai buvo NEPAKARTOJAMA!
     Buvo prisiminta ir musu Tautiska giesme – himnas
     Svarbiausia,kad nuo to momento nei karto neteko isgirsti jokiu nuostatu pakeitimu Profesoriaus kalbose ar rasiniuose iki siolei
     Stulbinanti valia ir pastovumas.

     • dėkui už tvirtybę 9ir atsiliepimą į manąją pastabą),
      taip, – gyvenimo įvairovė, kaip ir Gamtos,
      bet mūsų (tautos0 atsakomybė ir už
      reikšmingus sprendimus; galima veikti
      g a l i m a kviesti (kaip po 1988-06-03
      Sąjūdis tą daręs, ir su pirminiku,
      ga l i m a netgi laisvę išsikovoti (1990-03-11)
      ją a p g i n t i, krauju ir aukomis (1991-1-13),
      tačiau…
      negalima klaidų palikti,
      – kaip šio paties V.L iš po
      LTSR AT nutarimo 1989 m.
      himną susigražinus (bet paKEISTĄ),
      ne 1938 . laikmečio ir…
      http://www.yogi.lt/proteviu-sauksmas/istarkime-tautiskos-giesmes-zodzius-teisingai/

      Tad, darbų darbų darbų…
      palinkėkime vieni kitiem sėkmės, –
      kokie bebūtume (ir kur)!

 2. A.Bernotas:

  Ar nors viena opozicinė partija, ar judėjimas gali paruošti rimtą politinę programą? (Vieną, kurią beveik laikyčiau rimta, tai į VSD priešų sąrašą įtraukto ‘Nacionalinio intereso” programa, kurią pasilyginau su visai nerimta TT programa). Bet, gal gali, save laikantys rimtais, Lietuvos politologai, palyginti ir pagvildenti partijų programas? Kalbant apie pašalpų motinoms ar atlyginimų mokytojams pakėlimą, reikia siūlyti iš kokios biudžeto dalies bus atimami pinigai. Pinigai ant medžių neauga. Didinti valstybės skolinimąsi? Mažinti karines išlaidas? Didinti biudžeto pajamas? Iš ko? Mokesčių mažinimas ar didinimas? Kokioms grupėms? Reiškia turi būti skatinamos ekonomistų ir finansų srities specialistų diskusijos, kas iš tikrųjų galėtų būti šešeliniai ministrai kaip Jungtinėje Karalystėje. Ar kitų opozicinių Lietuvos partijų? Šešėliniai ministrai turi nuolat kaupti kompetenciją atitinkamose srityse ir oponuoti, siūlyti alternatyvas, versti poziciją pasitempti. Ar nuolat girdite rimtai oponuojantį ir siūlantį savo sprendimus opozijos lyderį G.L? Kokias rimtas alternatyvas išgirdote? Ar galite nurodyti kas nors Konservatorių ar Tautininkų šešėlinių kabinetų narius? Vergiški atlyginimai yra emigracijos pagrindinė priežastis. Žmonės nepragyvena. Jie nenori gyventi kaip gyvuliai ir dar kad iš jų tyčiotųsi. Jiems tenka rinktis ar jų vaikai turi badauti, ar jie turi būti bedarbiais, ar emigruoti. Firmas užspaudžia mokesčių inspekcijos sąskaitų asmeninių sąskaitų išvalymai. Tą reikia pripažinti. Vilniaus ponai toliau savo pilvų nemato, štai kur problema.

  • naivuoils esate ar tik apsimetat?:

   gal priminkit kuri gi partija Lietuvoje vykde savo priesrinkimines programas,isskyrus konservatorius?
   Gerai pamenam ciniska amzinatilsio AMB fraze: “rinkimai baigesi- apie kokias dar programas cia kalbate?”
   Yra ir konservatoriu ir liberal sajudzio sesline vyriausybe taciau Lietuvos rinkimai i seima bei seimo darbas turetu buti pertvarkyti Britanijos parlamento pavyzdziu kur istatymai nekepami kaip blynai o nekaitaliojami ir po kelis simtus metu.
   Tuomet seselines vyriausybes ir valdanciosios darbas yra tolygus ir veikia kaip varomoji jega.
   Neturetu likti jokiu “sarasiniu” seimo nariu (kaciu ir katinu maise) o tik tie kuriuos isrenka pasirinke inkejai.
   Britanijoje gyvena bemaz 60 000 000 gyventoju.Juos atstovauja 650 parlamento nariu kuriuos rinkejai pazysta asmeniskai (jei to nori) ir gali kreiptis bet kuriuom metu ir su bet kokia problema. Atsaymus bei pagalba gauna keliu denu laikotarpyje.
   Lietuvoje 35 seimo nariu gal ir mazoka butu taciau 71 tikrai pakaktu.

   • A.Bernotas:

    Partijos reikalingos tam, kad būtų kaupiamia kompetencija ir būtų įgyvendinamos tam tikros programos ir ne atskirų politikų nuolatinis nuomonių keitimas. Plius išvengti populizmo ir pataikavimo žemiausioms masėms. Beje! Asmenybių rinkimų varianto eksperimentas Lietuvoje jau buvo – Valinsko šoumenai! Kuo pasibaigė? Norite, dar kad Šalčiūtę į Seimą išrinktų? Kokią valstybę galite nurodyti kaip pavyzdį tokios rinkimų sistemos?

    • mociute:

     p. Bernotai, isvaziuokit rimciau pasizvalgyti kad ir po Vakaru Europa nors 10 metu o paskui galesite aiskinti apie “partiju” ir tikru partiju reiksme,rinkimus,parlamentu darba……. apie “zemiausias mases” (siuo issireiskimu parodete tikraja savo “vizitine” kortele – esate dar zemiau uz tuos “zemiausius”,kuriuos balsu pirkejai labai greitai po rinkimu uzmirsta.4 metams)
     O kieno projektas buvo Valinsko show “jamam seima” – suprato visi kas turi smegenu.
     Jei ko, tai su dideliu idomumu jau 20 metu is arti seku ne tik britu rinkimus ,iskaitant ir parlamentinius ir matau kaip dirba tie kuriems valstybes pilieciai suteikia mandata valdyti
     Tdel ir atimama is emigrantu galimybe atlikti pilietine pareiga – balsuoti seimo rinkimuose kadangi zino jog uz netikusius nebalsuos

     • A.Bernotas:

      Siūlote išvažiuoti pasižvalgyti po Europą? 🙂 Aš jau beveik 20 metų gyvenu JK ir pakankamai atidžiai stebiu kaip veikia jų politinė sistema.

      • tmociute:

       sprendzian pagal tamstos komentarus – nepanasu kad butumet labai jau susipazines su viskuo kas toliau nuo kremliaus?
       O gal kalbos problemos trukdo?
       Rusu kalba cia nepopuliari – net rusai paskutiniu metu tarpusavyje viesose vietose stengiasi angliskai kalbetis

       • Dronas:

        Gali but jam uz tai moka, zigmo palaikymui mestos dideles pajegos. Tiek delfyje, tiek kituose dienrasciuose. Alkas ne isimtis, pastaruosu metu matomas nemazas kremliaus isperu susiburimas Alke.

        • mociute:

         ne tik moka bet ir kompiuterine iranga aprupina – dabar jau bet kuriame portale isejus I diskusija komentaruose su rimtais argumentais kremliniams oponentams ju pritrukus, labai daznai buna metamas “syly estj – uma nie nado”.
         Vatokoloradai tiesiog atakuoja kompiuterius. Tik gal nezino,kad pries jega kartais yra geriau gudrumas – siuolaikines antivirusines ir antiatakines priemones ne tik kad nukenksmina ar tiesiog sugauna bet padeda issifruoti siuntejus.

         • ir dar:

          kazkaip nusciuvo Vaisviliukas &Co po VSD “komplimentu” – is karto megino kabinti i atlapus,taciau uzilo??
          O gal jau teismas ivyks kur Vasvila su Paulausku ir ju burys megins “garbes ir orumo” ieskoti??

  • alksnaitis:

   Mes tapome savotiška kolonija šioje atkarpoje kur įmonių , bankų pelnas keliauja į užsienį…

 3. Kemblys:

  Dalius Stancikas:
  ,,realybė, okupacijas, geopolitinėse (?), bunkeriuose, civilizacijų, ekonominio, emigravo, masiškai, aukcione konkuruodamos, programose, europėjam, emigrantų, kolegė, istorijoje, statistiniais, prognozuoja, europietiška tendencija, emigracijos, strateginiai, lyderių, realybe, struktūra, egzistencinius, bolševikinės, okupacijų, tempu, suverenitetai, finansiškai, specialistas, studentas, energetinė, technologijų klasteriai (?), socialinės, masiškai, susiformuoja, planus, egzistencinį…”

  Dalius Stancikas:
  ,,Atlaikę šimtametes okupacijas, išsaugoję uždraustą žodį……………………”

 4. mociute:

  panasu, kad autorius kazkur istiges laike ir groja jau gerokai pabodusia bet vis ta pacia plokstele?
  Kuo daugiau zmones pamatys, patirs tuo maziau tikes ne tik nusinekanciais politikais bet ir brukamu visuotiniu nusivylimu Lietuva. Gal but todel ir dedamos tokos patangos ir leidziami mokesciu moketoju pinigai tokioms laidoms kaip “emigrantai” kurios gilina griovius tarp pasilikusiu Lietuvoje ir isvykusiu. Kam sito rekia?
  Juk is salies visuomet matosi geriau.
  O dantis taisytis ir gydytis Lietuvoje jau dvigubai brangiau nei anglijose ir kt.
  Kaip ir kasdienine duona bei sviestas…..deja.
  Emigrantai po viesnages Lietuvoje sunkiai isivaizduoja kaip didele dalis zmoniu,ypac pensininkai issigudrine is viso isgyventi paklodami 3/4 pensijos uz komunalines paslaugas.pravaziavima?
  Nuo emigrantu tebelupamas PSD mokestis taciau niekas nevargsta paaiskunti kur tie pinigai nueina,jeigu absoliuciai viskas Lietuvoje mokama?
  12 metu Lietuva gauna dosnias ES ismokas – gal nurodykit internetini puslapi kuriame butu galima pamatyti kiek kur,kaip ir kam tie milijardai panaudoti ir nuorodas kur galima pamatyti tuos rezultatus?
  Taciau net ne pinigai yra pagrindine emigracijos priezastis.
  Lietuva yra padalinta I tam tikru atskiru gyventoju grupiu “valstybes”
  Nelabai kas zino ir supranta, ka daro seimas uzsidares uz 9 uzraktu ir tik retsykiais parduodamais mini reportazais – jokio viesumo! Agi negaletu kuris nors TV kanalas buti paskirtas besidomintiems Lietuvs politiku darbu vietoje kvailu ir kvailiausiu “muilo operu” kuriu gausa Lietuvos TV ,tikriausiai, parspjana visa likusia ES karu paemus

  • Pikc:

   “Nelabai kas zino ir supranta, ka daro seimas uzsidares uz 9 uzraktu ir tik retsykiais parduodamais mini reportazais – jokio viesumo!” – Įdomus komentaras iš to paties asmens, kuris ką tik ditirambus libkonams giedojo. Matyt, pamiršo, kad libkonai irgi tame Seime “už 9 užraktų” sėdi. Kažkaip priminė libkonų raselę, kai ana didžiai kritikavo Oleką už Lietuvos kariuomenės žlugdymą, pamiršusi, kad pati keturis metus KAM ministro kėdę šildė. 😉
   “Kuo daugiau zmones pamatys, patirs tuo maziau tikes ne tik nusinekanciais politikais bet ir brukamu visuotiniu nusivylimu Lietuva.” – čia, kaip suprantu, reiškia, kad emigracija – gerai? Juk kaip kitaip “daugiau pamatysi”, jeigu ne emigravęs, ne? 😉 Antra vertus, tai atitinka libkonų “globalios Lietuvos” viziją – tegul visi išsivažinėja, padalinsim pasų ir džiaugsimės plačia lietuvių diaspora (dzin, kad jau kitos kartos bent pusė lietuviškai nešnekės) – o čia galėsim pigios darbo jėgos iš trečiojo pasaulio prisivežti. 🙂
   P.S. Įdomus momentas – veikėjas, apsireiškęs kaip partijos, save laikančios bene vieninteliais ir tikraisiais Lietuvos patriotais, gerbėjas, pareiškia, kad kalbos apie tautiškumą ir patriotizmą – “įstrigimas laike” ir ” jau gerokai pabodusios bet vis tos pačios plokštelės” grojimas. Atrodytų, paradoksas, bet iš tiesų jokio paradokso nėra: jeigu libkonai – krikščionys, demokratai ir Lietuvos patriotai (vis dėlto, Tėvynės Sąjunga), tai Šiaurės Korėja – tikrai Liaudies Demokratinė Respublika. 🙂

   • mociute:

    gal paaiskinkit – kas gi tie “libkonai”?
    Neteko girdeti.
    O kad neblogai butu emigracija kaip prieda prie issilavinimo itraukti i butinus seimo nariui reikalavimus – akivaizdu!
    Daugelis pasiurptu i save is salies pasiziureje.
    Sakiau ir sakysiu – emigracija yra galimybe isvedinti Lietuva nuo vis dar uzsilaikiusio okupacijos tvaiko.
    Kadangi homo sovieticus ka nors padoraus sukurti nelabai iseina,kaip matom?

    • Pikc:

     Lietuvoje yra tryst pagrindinės liberastų šutvės: liberastai, vadinantys save liberalais, liberastai, vadinantys save socialdemokratais ir liberastai, vadinantys save krikščionimis demokratais. Tai pastarieji ir yra libkonai. 😉
     “Sakiau ir sakysiu – emigracija yra galimybe isvedinti Lietuva nuo vis dar uzsilaikiusio okupacijos tvaiko.” – Teip! Kai tik emigruos paskutinis lietuvis, “užsilaikęs okupacijos tvaikas” ir išsisklaidys. 🙂 O tada jau galės suvažiuoti negrai, arabai ir azijatai kurti gražią multi-kulti be “okupacijos tvaiko”.

     • Dronas:

      Cia viskas daug paprasciau. Manau cia daug aiskint neverta, kad suprast jog valstybes pilieciu lojalumas, didziaja dalimi stovi ant tu paciu pilieciu geroves pamato. O tas pamatas net nebuvo padetas, visi kapstesi kaip mokejo, gavosi slamstas. Is vienos puses verslas norejo pigiai ir gerai, be to, kad balso nekeltu. Baigesi tuo, kad dabar pirsta ciulpia ir nezino kur geru darbuotoju rasti. Tiesa atlyginimo normalaus siulyt nesiryzta, vis atveztiniu “darbininku” laukia. Kodel ju manymu tie “darbininkai”, net jeigu jie teiksis dirbti, dirbs uz lietuviska ismalda, o ne pavaziave, kad ir i Lenkija uz du ar daugiau kart didesni atlyginima, paslaptis. Is kitos puses nomenklaturos liekanos, tvirtai uzsisedusios svarbius postus. Jie ciulpia valstybes syvus ir net nesiruosia nustot, o ir buvusiam seimininkui nemaza dalis lojalus ir daro viska, kad itvirtint zmoniu samoneje nuostata “prie ruso buvo geriau”. Cia net ir stengtis nereikia, pabuciuoji kremliui uzpakali keleta kart, o paskui vagi, kysininkauji, aptarnauji labai siauru grupiu interesus, o kas susije su gyvybiskai svarbiais valstybei ir zmoniu gerovei klausimais, nieko nedarai. Labai geras pavyzdys Hitachi ir “naujoji Lietuvos atomine elektrine”. Kur ji? Per sitiek laiko jau galejo pastatyt, dabar jau darbai eitu i pabaiga. Bet jos nera. Kremlius patenkintas, zlugdoma valstybe, o jie irgi nenuskriausti, nes galima uzdirbt is kremliaus, verslo pageidavimu tenkinimo na ir zinoma izdo grobstymo. Kuo ne gyvenimas? Pasekmes matome. Zinoma, yra ir saziningu politiku, na bent jau tiek kiek politikas gali buti saziningas ir normaliu verslininku, kurie moka nebloga atlyginima, nelaukia stebuklingu darbininku i rytu saliu, kuriose tie patys darbininkai taip nieko gero ir nenudirbo ir saziningai moka mokescius. Bet tokiu deja nedidele dalis. Kad tai pasikeistu, reikalinga politine valia, kurios nera ir tiesa sakant nenusimato (zigmo ir panasiu nesiulyti).

 5. alksnaitis:

  pagarba Daliui Stancikui visko apie ką rašo autorius reikia lietuvių tautai, nes išnyksim kaip dūmas šiame pasaulyje.Paliesti svarbiausi ir skaudžiausi pūliniai lietuvių tautai.Pritariu išvadai: lietuvių Tautai išsaugoti reikalinga ne „vieninga“ (tiksliau – viena) Europos valstybė, o ta, į kurią mes ir stojome 2004-aisiais, – Europos valstybių sąjunga. Sąjunga valstybių, turinčių svarbiausius valstybinius atributus: suverenitetą (savarankišką politiką), savo valdžią (nepavaldžią Briuseliui) ir savo kontroliuojamas sienas. Tą jau labai gerai įsisąmonino vidurio Europos valstybės – Vengrija, Čekija, Slovakija, Lenkija.

  • nemaziau svarbu:

   ir nustoti dergti, menkinti ir apiplesineti isvykusius o dvigubos pilietybes klausima spresti ne “myliu-nemyliu, patinka -nepatinka” o rimtai.
   A.Kubiliaus vyriausybe buvo surade buda kaip tai padaryti nepakenkiant niekeno interesams ir nekaitaliojant Konstitucijos taciau dreifuojanti i rytus politiku dalis sumenkino ir sis bent 1 500 000 pasaulyje isibarsciusiu lietuviu ypac svarbu klausimas absoliuciai nesprendziamas arba siulomi budai kad galutinai uzkirsti kelia lietuviams tureti atsakinga rysi su Tevyne.Juk pilietybe, kad ir dviguba IPAREIGOJA!
   Garantuoju kad nemazai emigrantu vaiku, kurie uzauge ne Lietuvoje mielai atvyktu ir patarnauti Lietuvos armijoje jeigu pats poziuris I emigravusius pasikeisu pacioje Lietuvoje.

 6. alksnaitis:

  kodėl Lietuvoje mažėja gyventojų? Lietuvoje nebuvo panaudoti matematiniai statistiniai duomenys, buvo panaudotos Pasaulio banko rekomendacijos :šoko terapija…turtinė nelygybė pasiekė socialiniai pavojingas ribas,žmonės prarado tikėjimą į socialinį teisingumą…
  https://www.youtube.com/watch?v=0NTDNIodaqk

 7. Juozas:

  Šauk – tai nuo “šaukti” ar “šauti”?

 8. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Lietuva valdo KRIMINALAS, nematau jokiu isimciu, cia kalba eina apie VISAS partines gaujas! O gerb. D.Stancikas klausia: “Kokie turi būti strateginiai Lietuvos valdžios uždaviniai?”. Tai kokie gali buti valdzios KRIMINALO uzdaviniai?
  Kriminalas labai puikiai vykdo uzduotis, labai puikiai vykdo kriminalui budingas uzduotis. Kai tai pradedi suvokti, pradedi nesistebeti valdzios veiksmais.
  Su tokiu gerb. D.Stanciko teiginiu linkes nesutikti: “Užsidarėme pražūtingame rate: emigraciją galime sustabdyti tik pakėlę gyvenimo lygį, tačiau to lygio negalime pakelti nesustabdę emigracijos.” Jokio uzdaro rato NERA, Lietuvoje yra naikinamas TEISINGUMAS ir toks ir yra pagrindinis kriminalo uzdavinys. O kai nera teisingumo, tai gyvenimo lygio pakelimas yra tik SAPNAS! Kai nera teisingumo…. VAGYS tarpsta valdzioje. Kriminalas siauteja! Ir ne siap smulkus vagisiai, o tai vykdoma samoningai, apgalvotai, sistemiskai, naikinat Konstitucinius pagrindus! Lietuva valdoma ne pagal istatyma, o pagal NUOMONE ir cia jau prie kriminalines valdzios prisideda “inteligentija”, tiksliau issirieiskus marginalizuota inteligentija ir taip yra net su tais, kurie jau labai labai nusipelne…. stai pasako savo nuomone… o ta nuomone antikonstitucine! Tokie spjauna ant lietuviu tautos, o rekia gvoltomis… uz lietuviu tauta.
  Kaip tai atrodo medodiskai? Na prieinama prie kazkokio klausimo, Konstitucijos parasyta vienaip, o pagal kriminalines valdzios nuomone daroma kitaip, spjauna ant Konstitucijos kuriai prisieke… ir nieko… viskas visiems tvarkoje jau 25 metus. O rezultatai tokie gerai zinomi ir cia D.Stancikas is tikro nieko naujo nepasake. Vis dar galvoja apie valdzios uzdavinius! Nieko gero neisgavosime, nes nuomoniu ivairove: Nuomone kaip dyslo, kuda poverniosh tuda i vyshlo…. 🙂 Va daznai parasau savo nuomone, o ima alkas lt ir jos NEPRALEIDZIA! Va kokius inteligentus turime! Negalima tureti savos nuomones…. tai tos nuomones irodancios valdzios kriminaliskuma ir antikonstituciskuma neisakysiu. Is esmes Lietuvos valdzia suformuota ne Lietuvos Konstitucijos pagrindu, taigi kriminaline jau 25 metus ir is esmes nelegytimi! O kaip cia yra, tai pagalvokite kiekvienas savo galva.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Matau, kad niekam is tikruju yra visiskai neidomu, kad Lietuvoje yra kriminaline valdzia ir suformuota ne LR Konstitucijos pagrindu! NIEKAM NEIDOMU kaip cia yra! Oi tai inteligentai? O gal jau jie apie tai senai zino, o tai butu dar blogiau!

 9. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Klausimas pateiktas IR sprendimai aiškūs. O kas vykdys? Tiesa, kaip niekad anksti prasidėjusi priešrinkiminė kompanija pažers daug pažadų. Ne pirmas kartas. O jeigu paaiškėtų, kad tikrai rastųsi norinčių ir išdrįstančių keisti padėtį Valstybės ir jos piliečių naudai (išdrįstančių, nes dabar vieni bailiai-savanaudžiai), gausi “laisvo” žodžio skleidėjų armija, remiama dabartinių politinių eunuchų, sugebėtų balsuotojus įtikinti ‘gresiančiomis nemalonėmis iš “motinos” Europos komisijos ir pateiktų baisius scenarijus, kaip “naujieji gelbėtojai” sužlugdytų Lietuvą. Lyg dar galima ką nors baisiau liberalaus sugalvoti.

 10. S:

  Na, pirmiausia reikia didinti gimstamumą. Kiekvienas tai turi daryti dėl savęs. Čia gyvenimo prasmė, o Tauta užtikrina nemirtingumą.

 11. Pilietė S.S.:

  Gerbiamas autoriau, nekartokite mūsų valdžiažmogių aiškinamų “tiesų”, kad mūsų moterys nenori gimdyti. Emigracija – štai mūsų tautos nykimo priežąstis. O juk emigruoja – jauni žmonės. Jie gimdo piliečius kitoms valstybėms. Jie, išauginti ir įsigiję išsilavinimą, kainuojantį valstybei dideles lėšas, išvyksta kurti nacionalinį turtą kitoms valstybėms. Kiek ilgai gali Lietuva būti nemokamos paruoštos darbo jėgos tiekėja kitoms valstybėms? Lietuva tapo vampyruojama, jos svarbiausios gyvybinės jėgos (jaunimas) nuolat nusiurbiamos kitų valstybių. Ir tiek metų, nepriklausomai kas būtų valdžioje, nieko nedaroma, kad tai sustabdyti, nes tiems valdžios išgamoms tai nesvarbu. Jie, prisisegę, žydras masonų (žydra spalva – II pakopos masonai) gėlytes, įsivaizduoja esą valdovai ir jais bus visada. Vargšai menkystos net nesuvokia esantys savo šeimininkų absoliutūs tarnai.

  • Kemblys:

   Pilietė S.S.:
   ,,Emigracija, emigruoja, nacionalinį, vampyruojama, absoliutūs”.

   • SS pilietei:

    po truputi migruoja visas laisvas pasulis. Taciau dauguma “parmigruoja” namo i Tevyne Emigracijos priezastys yra ivairios. O kad lietuviai ir kitu buvusiu rusu koloniju zmones migruoja dazniau, tai visiskai suprantama – is vos ne viduramzisko atsilikimo pakliuvus I kitokia visuomene daznas pradzioje pasimete.
    Taciau kad ir kiek bekeiktumet Lietuva,nemazai ir pozityvaus nuveikta prisidedant ir emigrantamms.
    Emigrantai gimdo ir augina vaikucius,daugelis labai graziai aukleja lietuviska dvasia taciau LT valdzios “demesys” pasitinka ir tik ka gimusius eilese prie konsuliniu paslaugu ankstuose ambasadu koridoriuose nors uz Lietuvos mokesciu moketoju (neretai ir esanciu tarp emigrantu sunestus) nupirkti ambasadu rumai stove pustusciai V.Usackas buvo ivedes tvarka taciau anas isvyko ir vel viskas po senovei.

 12. Kazin kodel:

  beveik niekas neemigruoja is Danijos kuri iki 1940 okupacijos ekonomiskai isivysciusi buvo vienodai su Lietuva?
  Taip sako patys danai.
  A+A K.Antanavicius Nepriklausomybes pradzioje susizavejes po keliones po Skandinavija labai karstai puole taikyti skandinaviska modeli – kuo baigesi irgi pamenam

 13. )..(:

  paskutines dienos pasirasyti,dalinkites : Iniciatyvos aiškinamasis raštas: //interesas.lt/parasu-rinkimas-del-netinkamo-imigraci…/ Koordinatorių tinklas : //b3g.lt/kontaktai/ Galimybė pasirašyti internetu: //b3g.lt/e-balsavimas/ Iniciatyvos renginys facebook’e w.facebook.com/events/828444620617852/

 14. O kur išmanesnis, padoresnis politikas. Jų neturime. Prezidento rinkimai – nėra ką rinkti, Seimo rinkimai – nėra ką rinkti, netgi į merus Vilniuje nekandidatavo nė vienas, kiek nors sostinei tinkamesnis kandidatas. Politikus išugdyti buvo partijų pareiga. Deja, biudžeto pinigai joms per tuos 25 metus milijonais buvo “sušerti”, o pareigos išugdyti šaliai valdyti deramus politikus jos neįvykdė. Užuot jos dėl to prisiėmusios atsakomybę ir pasitraukusios iš šalies valdymo, jos ir toliau taiko likti valdžioje. Taigi pirmiausiai reikalinga imtis valstybės valdžių ir politinio valdymo sutvarkymo, teisingumo vykdymo, rinkimų sistemos ir politinių partijų, kitų sričių valdymo pertvarkymo dalykų, ES paramos lėšų emigracijai sustabdyti veiksmingo panaudojimo, o ne jų naudojimo, pvz., nereikalingų geležinkelių nuo Kauno link Lenkijos nepamatuotu tikslu tiesimo, sukišant nežinia kam apie 370 mln. eurų šaliai skirtų ES lėšų. Galimybė visa tai pajudinti yra artėjantys Seimo rinkimai. Tad ieškokime ir tinkamų kandidatų į Seimą ir raginkime juos kandidatuoti, ne vien “nenutildami šaukdami”, kas mums tik buvo belikę būnant sovietmečio nelaisvėje…

  • Pikc:

   Va, pasirodo, kame blogio šaknys – gelžkelis pro Kauną! Ačiū “Kažin”, kad išaiškino! 🙂

   • Na matai, ir išlindo yla iš maišo – tas vos ne pusmilijardį kainavęs geležinkelis, matyt, gali būti reikalingas iš “Kowenskij centr” į “Polska” važinėti, taigi ne joks čia blogis – nutiestas ir tegul sau stovi… O šiaip, komentarėlis, tai atvejis, apie kurį slaviškai sakoma: “smotrit v knigų, – vidit figų”…

   • mociute:

    Gelezinkelis nuo Kauno i Varsuva buvo nutiestas dar caro laikais kai mano A+A senelis jaunysteje ten dirbo o gimes anas buvo 1870.. reiskia veiksmas vyko apie 1890-uosius…
    Nekazin kiek tas gelezinkelis pasikeite ir po milijardus kainavusios “renovacijos” praejusiais metais – nei vienas is gausiu posukiu nuo pasienio iki Sestoku net nepajudintas todel juokingai skamba prikabintas pavadinimas ” europine greitoji gelezinkelio veze” – juokdariai – tokiu vingiuotu gelezinkeliu daugiau 50/km/val joks traukinys nepajudes -kitaip nuskrietu i pievas ar ant sono atgultu..
    Gerai butu kad EK ivertintu de facto kiek kainavo tokia “renovacija”………
    geda pries europiecius uz toki izulu ES lesu “isisavinima”

    • Kaip skelbta, tai tam geležinkeliui į niekur “renovuoti”, t.y. veikiau skirtam tik panaudotoms lėšoms įforminti, yra išleista apie 370 mln. eurų ES lėšų. Tačiau EK yra pateiktas oficialus Lietuvos prašymas skirti dar ne mažesnę sumą. Tad EK, ypač ES parlamentarai prieš išsprendžiant šį prašymą privalėtų iš tikrųjų nuodugniai įvertinti į ką Lietuvoje yra kišami ES pinigai.
     Kas dėl geležinkelio nutiesimo į Varšuvą caro laikais, tai jis ėjo ne per Kauną, o per Vilnių. O tas posūkiuotas 50 km/val greičio geležinkelis nuo Kauno iki Šeštokų buvo nutiestas tik tarpukariu, regis, ar ne 1923 metais. Gal, kad būtų kuo slapta lenkiškiems Kauno ponuliams pas Pilsudskį nukakti…

     • ir dar:

      tai kad ne. Pasidmekit kada stayta Marijampoles geleznkelio stotis o ir kitos nuo Kauno iki Sestoku ir pamatysit kad geleznkelis tikrai buvo nuo caro laiku . Nei Kaune nei Marijampoleje ar Kalvarijoje jokio pilsudskio nebuvo o Kaunas kaip Laikinoji sostine su Lenkja jokiu diplomatiniu ar kiokiu santykiu net neturejo! Nuo pat 1920 .
      Juk Lenkija atplese beveik puse Lietuvo teritorijos kuria 1920 pagal Brest-Litovskij sutarti su Lenino rusija Lietuva atgavo is carines Rusijos I
      1920 metu sutarti su Lietuva juk pats Leninas pasrase.

      • Nebūkime naivūs, be oficialių santykių dar yra slapti… Priešingu atveju į 1938 m. Lenkijos ultimatumą būtų atstatytas šautuvas, o ne kapituliuota… Beje, regis, su Lietuvos valdžia netgi vyko slaptos derybos dėl ginklų per Klaipėdos uostą gabenimosi, kadangi Lenkija pačios valdomų uostų neturėjo.
       O pilsudskis, žinoma, ne fiziškai, “buvo” Kaune, apie tai bylotų ir perversmo ar jų bandymų faktai… Be dėmesio Lenkija Lietuvos nebuvo palikusi nė vienai minutei…
       Caro geležinkelis iki Šeštokų tikrai buvo, bet jis ėjo iš Vilniaus per Alytų, taigi vargu, kad dar buvo ir iš Kauno.

 15. Pakirkšnutė:

  Nu jau straipsnio pabaiga, tai lipk nuo kryžiaus pakabokli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: