Č. Iškauskas. Gėdinga išdavystė: kaip neutralioji Švedija išdavė lietuvius ir perdavė sovietams (6)

Kuršo katilas, Rytų frontas, Latvijos terit., 1944 m.| Vida Press nuotr.

Kuršo katilas, Rytų frontas, Latvijos terit., 1944 m.| Vida Press nuotr.

Švedijos socializmas „su žmogiškuoju veidu“ arba vadinamasis „funkcinis socializmas“ atkurtos nepriklausomybės pradžioje žavėjo ir kai kuriuos mūsų ekonomistus. Netgi Švedijos kalėjimai mums atrodė kurortais. Tačiau ar daug kas girdėjęs, kad tie patys švedai baltijiečius yra išdavę – tiesiogine ir perkeltine prasme – sovietams?

Kuršo mėsmalėje lietuviai buvo tapę priešais

Kalbame ne apie šiuos laikus, o apie pokario. Baigėsi karas. 1945-ųjų gegužę Vokietija pasirašė kapituliacijos aktą. Tačiau mūšiai Europoje nesibaigė. Sovietinė Raudonoji armija užstrigo vadinamame Kuršo (Kurliandijos, Kuržemės) katile. Šiauriau nuo Palangos Vermachto armijų grupė „Šiaurė“ buvo atkirsta nuo pagrindinės grupės „Centras“, ir šią armiją galima buvo aprūpinti tik jūra, kurią jau kontroliavo sovietų karo laivai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

  1. linelis:

    labia neblogas str, nes apie tai mažai žinome

  2. Skalvis:

    Na taip, dar galima papildyti, kad Švedija pirmoji rusams atidavė Lietuvos auksą, kad prekiauja ginklais į visas puses, patys nesenai sužinojo, kad net iš prekybos vergais pelnėsi. Bet pažiūrėkit kaip gyvena švedai! Ir pažiūrėkit kaip gyvena lietuviai. Švedų valdžia elgiasi negražiai kitų atžvilgiu, savanaudiškai, godžiai, kad užtikrintų orų ir sotų gyvenimą savo piliečiams. O kaip elgiasi Lietuvos valdžia , kad kiekvienais metais įduoda apie 300 000 savo piliečių svetimiems, kad apie 1000 nusižudo, kad … Vienas dalykas. kai tave svetimi skriaudžia ir visai kas kitą , kai savi !

  3. „Paradoksalu, kad Vokietijos pusėj kovojusios Suomija, Bulgarija, Vengrija ar Rumunija, nors ir pralaimėjusios, vienokia ar kitokia forma savo valstybingumą išlaikė.“ Jokio parodaksalumo čia nėra. Šios šalys savo valstybingumą išlaikė iki karo, o Lietuva ne. Antai, iš Lietuvos suverenumo buvo leista išsityčioti pirmiausiai Lenkijai (1938 m ultimtumo priėmimas), o po to ir Sovietams (Lietuvos kariuomenei nepastojus kelio sovietamas į savo Vilnių 1939 m. rugsėjį, kas suverenei valstybei besąlygiškai buvo darytina). Taigi Lietuva jau nuo 1938 metų elgėsi, ne kaip suverenui derėtų. Štai kur matomas Smetonos protelis arba nežinia kas… Dėl 1939 m. spalio 10 d. sutarties su Sovietais – kuomet „Vilnius tapo mūsų, o mes rusų“ bei 1940 m. birželio ultimatumo priėmimo Lietuvos valstybės nebeliko. Taigi Lietuva dar iki karo tapo besuverenė, todėl po karo pagal teisinį statusą neprilygo minėtoms šalims – Suomijai, Bulgarijai, Vengrijai ar Rumunijai esančiomis suverenėmis. Štai kur pamoka, kurią būtina išmokti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: