Nauja kelionių kryptis – Šiaurės Kipras (nuotraukos) (3)

Šiaurės Kipras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šiaurės Kipras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Viena iš turizmo krypčių, kurias siūlo turizmo kompanija „True Travel“ kartu su oro bendrove „Turkish Airlines“ kviečia Lietuvos turistus į šiaurės Kiprą.

Kelionėje siūlomos ivairios pramogos:  dviračių takai, golfo laukai.  Mėgstantys keliauti pėstute ras nemažai tam skirtu takų, o paplūdimiai pradžiugins tuos  keliautojus, kurie mėgsta tiesiog padrybsoti.

Čia organizuojamos ir pažintinės kelionės po istorines vietoves su antikine architektūra, papročiais ir šiuolaikiniais viešbučių patogumais.

Jūros švarumas stebina ne viena poilsiautoją, atvykusį aplankiti šį kraštą.

Šiaurės Kipre yra septyniasdešimt penki procentai visų šalies istorinių ir kultūrinio paveldo objektų, tokių kaip Šv. Ilariono pilis, kuri yra viena iš trijų pilių, kurios yra vakarinėje Kirinijos kalnų masyvo dalyje. Pilis pastatyta 700 metrų virš jūros lygio. 10 amžiuje prie pilies buvo pristatytas vienuolynas ir bažnyčia. Pilis buvo pavadinta šventojo garbei,  kuris atvyko iš Jeruzales į Kipra ir melsdamasis praleido paskutines savo dienas.

Dar viena vieta, kuri žavi savo gotikinio architektūros stiliumi yra Belapaio (Bellapais),  kuriame lankėsi įžymus anglų rašytojas Lorensas Darelas (Lawrences Durell) .

Daugelį vietų,  tokių kaip Girne pilį ir uostą, Otelo pilį,  sostinę Nikosiją ir kitas įžymias vietas lanko ne tik Lietuvos, Vokietijos, Rusijos, bet ir kitų šaliu turistai. Jie šiaurės Kiprui per metus atneša apie 621 milijoną eurų.  Šalies turizmo ministerija 50 procentų finansine parama remia eko turizmą. Tokiose vietose jums bus pasiūlyta autentiškų šiaurės Kipro patiekalų. Vienas iš patiekalų – kleftiko.

Keliaujantiems yra nemažas pasirinkimas viešbučių ir nakvynės namų – nuo prabangiausių 5 žvaigždučių viešbučių iki 10 eurų už parą imančių nakvynės namų.

Nors Kipras yra pasidalijęs į dvi dalis, kurių buferinę zoną kontroliuoja Jungtinės tautos, šiemet, pasak šiaurės Kipro ministro pirmininko Iomerio Kailionciu (Ömer Kalyoncu),  tikėtina, kad abi Kipro dalys susijungs į vieną. Ne vienerius metus vykstančios derybos  šiemet jau gali baigtis ir bus sujungtos abi Kipro dalys su federaline valdžia be jungtinių tautų priežiūros.

Šalyje yra saugu, gatvėse retai kur pamatysite policijos pareigūnus ar kelių policiją, bet jei teks ją sutikti, tai liksite maloniai nustebę,  sužinoję, kad jie neturi ne tik ginklų ar dujų balionėlių, bet ir guminių lazdų.

Pagal Jungtinių Amerikos valstijų saugumo raportą, šalis, kurioje gyvena mažiau negu 5 milijonai žmonių,  yra penktoje vietoje pasaulyje pagal saugumą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. linelis:

    buvau, Tik viena Ilariono pilis verta dėmesio turkų pusėj, šiaip – vidutiniška šalis…

  2. Villmantė:

    Na nieko sau… tikrai gražus kampelis. Norėčiau apsilankyti. Kokie dabar kelionių pasiūlymai į Kiprą? Ar verti dėmesio? Ar reikėtų rinktis kitą laikotarpį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: