Lietuva ir Lenkija stiprina energetinį bendradarbiavimą (1)

theiet.org nuotr.

theiet.org nuotr.

Kovo 21 d. energetikos ministras Rokas Masiulis lankėsi Varšuvoje, Lenkijoje. Ministras susitiko su Lenkijos energijos ministru Kšištofu Thuževskis (Krzysztof Tchórzewski) ir Vyriausybės strateginės energetinės infrastruktūros reikalų įgaliotiniu Piotru Naimskiu (Piotr Naimski), su kuriais aptarė dvišalio energetinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes bei tolimesnes perspektyvas.

„Lietuvai energetiniai santykiai su Lenkija yra labai svarbūs“ – kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis. Susitikimo metu ministrai aptarė sinchronizacijos su Europos tinklais klausimą. „Lenkija yra mūsų geografiniai vartai į Europą – tiek elektros, tiek dujų tinklams.“ – sakė Rokas Masiulis.

Lenkijos atstovai akcentavo „Orlen Lietuva“ įmonės veiklos optimizavimo bei dujų ir elektros tiekimo saugumo klausimus. „Lenkijos investicija į naftos perdirbimo gamyklą Lietuvai taip pat yra strateginės svarbos. Todėl esame pasirengę išspręsti probleminius klausimus.“ – teigė R. Masiulis.

Energetikos ministras R. Masiulis susitikime taip pat iškėlė Baltarusijos Astravo AE statybos, pažeidžiant tarptautinius saugos reikalavimus, problemą. Ministras akcentavo, kad šis Baltarusijos projektas ekologiniu ir branduolinės saugos požiūriu gali kelti didelę grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir kitoms regiono šalims.

Ministrai susitikimo metu sutarė, kad bus sudaryta bendra Lietuvos ir Lenkijos atstovų darbo grupė, vadovaujama energetikos viceministrų, kuri nagrinės šiuos aptartus ir kitus aktualius Lietuvos-Lenkijos energetinio bendradarbiavimo klausimus. Pirmasis susitikimas galėtų įvykti jau š.m. birželio mėn.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kokie čia elektros ir dujų tinklų geografiniai vartai Lietuvai, Masiuli, gali būti Lenkija. Dujas turime iš savo terminalo, elektra kabeliu atiteka iš Švedijos (Skandinavijos). Energetikos problema greičiau yra Lenkijoje, kuri, galbūt, nori pasinaudoti Lietuvos pralaužtais apsirūpinimo dujomis ir elektra vartais. Nesuklysime manydami, kad dauguma Lenkijos elektrinių kūrenama akmens anglimi, nuo kurios dėl oro taršos atsisakytina. Taigi pirmiausiai visuomenė Lietuvoje turi būti supažindinta su energetine padėtimi, problemomis Lenkijoje, priešingu atveju jai sunku suprasti dėl ko čia ministras linkčioja, nelyginant koks Linkevičius, Lenkijai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: