Atmintys IV. Petro Tarasenkos ir Vlado Šaulio atminimui (0)

Petro Tarasenkos laiškia Vladui Šauliui | Iš A. Stabrausko archyvo

Petro Tarasenkos laiškas Vladui Šauliui | Iš A. Stabrausko archyvo

Čia skelbiamas pluoštelis Petro Tarasenkos (1892–1962; Lietuvos karininkas, archeologas, muziejininkas, prozininkas) laiškų Vladui Šauliui (1902–1977; kraštotyrininkas, spaudos darbuotojas, kelių prieškarinių periodinių spaudinių redaktorius ir leidėjas, poetas, Trakų  kraštotyros – dabar istorijos – muziejaus įkūrėjas ir pirmasis jo direktorius).

Laiškai, kuriuos išsaugojo V. Šaulio sūnus Vigintas, iš to laikotarpio, kai P. Tarasenka dirbo Valstybiniame dailės muziejuje ir intensyviai kaupė duomenis apie archeologinius paminklus –  akmenis, piliakalnius ir kt.

V. Šaulys nuo 1954 metų žvalgė, registravo ir fotografavo  Lietuvos kultūros, istorijos, archeologijos paminklus. Ketvirtojoje nuotraukoje – laiško ištrauka, kurioje kalbama apie V. Šaulio 1958 metais surastą Žvėryno akmenį – vienintelį išlikusį  tokio pobūdžio istorinį paminklą – su jame iškaltu gediminaičių giminės heraldiniu ženklu (plačiau apie šį akmenį ir projektą jo aplinkoje įkurti Karalių slėnį skaitykite ČIA).

8 ir 9 nuotraukose – Lokių g. namas Nr. 17: jo ketvirtajame bute, mansardoje, pokariu, nuo 1946 metų, gyveno V. Šaulys. Fotografuota 2008 m.

8 nuotr. Lokių 17, vaizdas iš vakarų pusės.

9 nuotr. Tas pats namas, vaizdas iš šiaurės pusės.

Iš Petro Tarasenkos laiškų Vladui Šauliui. Faksimilės. A. Stabrausko nuotr.

Kategorijos: Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas, Kultūra, Kultūros paveldas, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: