P. Gylys. Pone V. Gailiau, nevokite tikėjimo valstybe (18)

Povilas Gylys | J. Gaučo nuotr.

Povilas Gylys | Alkas.lt, J. Gaučo nuotr.

Prieš kurį laiką – ministro Kęstučio Trečioko vertimo iš posto operacijos apogėjuje – generolas Vitalijus Gailius delfi.lt paskelbė tekstą skambiu pavadinimu „Negalima vogti tikėjimo valstybe“. Ją perskaitęs pamaniau, kad šią publikaciją jis turi adresuoti sau ir savo politinei aplinkai – liberalams ir konservatoriams. Juk jis, kaip Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, elgiasi negarbingai, ne kaip valstybininkas. Nes savo publikacija jis bando sudaryti įspūdį, kad komisija nagrinėjo tik garsiąją Vijūnėlės dvaro istoriją ir kad joje nebuvo karštai diskutuojama ir kitais, pirmiausia, Austėjos Landsbergienės  privataus verslo galimai neteisėto rėmimo iš valstybės išteklių klausimais.

O ta privataus verslo istorija pagal savo numanomą žalą (kalbama apie maždaug 7 mln. eurų sumą) yra verta žymiai didesnio dėmesio ir ryžtingesnio užkardymo nei dorai nepaaiškinto turinio pasikalbėjimai tarp premjero, dviejų ministrų, mero. Juk generolas pats teigė, kad „jeigu to nekelsime viešumon – situacija negerės“.
Komisijoje taip pat buvo svarstomi ir Seimo narės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio galimai neteisėti veiksmai Snoro banko bankroto metu bei du klausimai, susiję su A.Kubiliaus sūnumi.  Jie publikacijoje nutylimi. Todėl norisi paklausti – ar nutylėjimas apie tai jūsų publikacijoje nėra bandymai, kaip jūs pats sakote „tai paneigti ir galbūt pridengt savus“, pone V.Gailiau?

Apie  svarstytus, tačiau sau ir politiniams bendražygiams nepatogius klausimus  generolas V.Gailius, kaip ir visa viešųjų ryšių komanda, sudaryta iš politikų, teisėsaugos atstovų ir žurnalistų, neužsimena nė žodžiu. O juk kaip komisijos pirmininkas jis turėtų pateikti BENDRĄ komisijos darbo vaizdą. Taip pat VISAS jos išvadas. To nedarant, atsiranda pagrindas manyti, kad V.Gailius elgiasi  neetiškai, nes sako ne visą tiesą. Tai galima  traktuoti ir kaip melą. Nes pusė tiesos nėra tiesa.

Vakar  komisijos pirmininkas Seimui pristatė Antikorupcinės komisijas išvadas. Iš pristatymo buvo matyti, jog jis visais būdais bando apeiti klausimus susijusius su Landsbergių, Kubilių ir Degučių šeimų istorijomis. Nors komisijos išvadose jos yra aptartos. Per 10 pristatymui skirtų minučių jis – primenu, kad kalbame apie aukšto rango pareigūną, kuris turi mokėti protingai paskirstyti laiką – jis net nepradėjo pristatinėti Austėjos Landsbergienės bylos ir kitų nepatogių klausimų. Tik Seimui primygtinai pareikalavus, kad būtų pristatytos visos komisijos išvados, generolas jas vargais negalais pristatė.

Stebint situaciją, daug kam, taip pat ir šių eilučių autoriui, susidaro įspūdis, kad visas tas didžiulis triukšmas dėl telefoninių pokalbių tarp Premjero, Druskininkų mero ir Aplinkos bei Ūkio ministrų yra daugiau priešrinkiminių purvo vonių užmaišymas, tarppartinės muštynės nei tikra kova už viešąjį interesą, už teisingumą, vadinasi, ir už valstybę.
V.Gailius, pasisavinęs kovotojo už tiesą monopolį, skelbdamas gražius šūkius, tačiau demonstruodamas akivaizdų šališkumą Antikorupcinės komisijos veiklos pristatyme viešajai erdvei, griauna teisės viršenybės principą ir tuo pačiu menkina tikėjimą valstybe. Šališkumas, vienų bylų iškėlimas, o kitų nutylėjimas reiškia ne demokratinę, o manipuliacinę praktiką ir viešojo blogio sklaidą. Deja, V.Gailius, kurį kažkada maniau esant kovotoju už teisingumą, savo elgesiu ir pareiškimais prisideda prie šalies nuvalstybinimo, žmonių nusivylimo valstybe kaip bendro gėrio kūrėja. O gaila…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

18 komentarų

 1. pensininkas:

  V.Gailius priklauso partijai. Ką liepia partija – tą jis ir stengiasi įgyvendinti.

 2. Dronas:

  Kad tavo sutve vyruti tiek isvoge to pasitikejimo, jog tamstai reiketu patyleti po lapais, nes kai pamatau nomenklaturini snuki, norisi per ji kokiu irklu uzvezti. Tamsta ne isimtis, nors ir buvai nustumtas nuo lovio, neteko tau labai pasivartyti taukuose, nors ir nuskriaustas nelikai. Keletas naivuoliu tavim gal ir patikes, bet daugeliui tu mires, kaip ir tavo tuscios snekos.

  • Pikc:

   Tai kad ir tie, ir tie prisidirbę tiek, kad, kaip sako, “pro kalaškas varva”, tad artėjant rinkimams tie baksnojimai į viens kito “pridirbtus apatinius” tik intensyvės. Ir tų nomenklatūrinių snukių pas liboknus bei liberastus – ne ką mažiau. Daug irklų reiks. 🙂

 3. Žmogus:

  Iš tikrųjų , ponas Gailius pardavė žmonių pasitikėjimą juo. O juk per Snoro istoriją atrodė toks nuskriaustas teisuolis ir kovojantis už teisybę. Žmonės tada net siūlė jį Prezidentu rinkti. Kaip Žmogų keičia kas?-postas, pinigai, partija???

 4. V. Gailius narsiai kovojo tik už savo teisybę, o Lietuvos žmonių teisybė jam
  “ne prie ko”. Mes irgi kitaip manėme apie šį žmogų.

 5. Teisingas straipsnis.
  Tas Gailius, kaip žiūriu, netoli pažengė nuo to laiko, kada pradėjo dirbti policijoje ir vienu momentu siekė mane palenkti pasielgti prieš teisę, bet, man jį pasiuntus … 🙂 ir pasiūlius jam į :), po kiek laiko atsitokėjo, atėjo ir atsiprašė, kas policininkams visai nebūdinga.
  Bet panašu, kad ir vėl kažkas jam pudrina smegenis.

 6. Pritariu autoriui, kad dėl to nutarimo tai pernelyg didelis triukšmas sukeltas: aišku, kad jis buvo paruoštas jau gal metai ir Malinauskas paprašė, kad nebemarinuotų.
  Kas čia tokio ypatingo nutiko?

 7. Taip:

  Prof.P.GYLY,ir vėl pakrypot į lankas.Kažkoks bjaurus persikrovimas vyksta Jūsų mąstyme.Turiu patarimą,būtent:atsikratykite nevykusios ,,tvarkiečių”partijos-manau,padės Jums.

 8. BUVUSIAM KOMPARTEICUI:

  Kad rinkimai jau čia pat, rodo nepaprastas Gylio suaktyvėjimas bet kurioje erdvėje – ir virtualioje, ir rašytinėje spaudoje ir kitur. Betgi būkime “biedni, bet teisingi” – ko tas buvęs aukšto rango nomenklatūrinės kompartijos neeilinis taip draskosi dėl Gailiaus partiškumo? Juk jis pats, tas Gylys, partijas keičia kaip kojines, ir visiškai nesvarbu, kad jis būk tai yra ne tų partijų narys, kurias per keletą metų pakeitė tam, kad kam būtinas partinis “stogas”. Taigi, ta Gylio “tiesa” – ištisas farsas.
  O “ALKOS” internetinio puslapio tvarkytojams norėtųsi patarti – nereikia spausdinti tokių kaip Gylys, parsidavėlių ir todėl visiškai neaiškios orientacijos visais atžvilgiais, opusų. Tai menkina ALKOS, kaip patriotinės ir patikimos spaudos vertę, pradeda kelti nepasitikėjimą čia pateikiamos informacijos patikimumu.

 9. mato ir girdi:

  bet zino, kad negali nieko, antraip gal imtu ir degintu, ber insineratoriaus istatymas dar nepriimtas seime

 10. Transformacijos:

  kas tik pakliuva į konsliber erdvę, neužilgo atrofuojasi sąžinė ir jis transformuojasi į paklusnų konsliber aferelių vykdytoją. Klausimas tiktai ar p. Gailiui reikėjo transformuotis, ar jis ir buvo tik gerai užsislaptinęs potencialus konsliberas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: