Paryžiaus mados savaitėje dizainerė A. Kuzmickaitė pristatė drabužius iš lino (0)

A.Kuzmickaite madu savaiteje Paryziuje_lrkm.lt

Agnė Kuzmickaitė | asmen. nuotr.

Paryžiuje kovo 2–9 dienomis vykusioje mados savaitėje savo kūrybą pristatė ir viena ryškiausių Lietuvos drabužių dizainerių Agnė Kuzmickaitė. Ištaigingame konferencijų centre „Tapis Rouge“ tris dienas vykusioje parodoje „Capsule“ buvo galima išvysti keliolika ateinančiam rudeniui/žiemai skirtų derinių iš naujausios A.Kuzmickaitės kolekcijos, kurią Lietuvoje dizainerės gerbėjai išvys jau balandžio 7–ąją per ketvirtus metus iš eilės Vilniuje rengiamą įspūdingą asmeninį madų šou.

„Galvojant apie Paryžių ir kilo mintis kurti iš lino — audinio, kuris svetur yra atpažįstamas kaip mūsų kultūros, paveldo dalis. Eksperimentai su linu tiesiog įkvėpė — jį galima puikiai integruoti į šiuolaikiškos moters garderobą“, — neabejoja A.Kuzmickaitė. Dėvimajai madai skirtoje Paryžiaus mados savaitėje lietuvė mados gurmanams pristatė lininius džemperius, sukneles, paltukus, netgi striukę, taip pat megztukus ir sukneles iš kašmyro bei merino vilnos.

Pasirinkimą kurti iš lietuviško lino sveikino ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, su drabužių dizainere po parodos susitikusi Lietuvos ambasadoje Paryžiuje.  V.Gražienė neabejoja, kad tuo A.Kuzmickaitės kūryba bus tik dar patrauklesnė pasauliui.

Drabužių dizainerė įkvėpimo semiasi iš savo kasdienybės. Į ją A.Kuzmickaitė žvelgia ne tik menininkės, bet ir mokslininkės žvilgsniu.

Vilniaus dailės akademijoje ketvirtus metus Meno doktorantūrą studijuojanti kūrėja pretenduoja tapti vienintele Lietuvoje aktyviai kuriančia drabužių dizainere, turinčia mokslinį daktaro laipsnį. Jos disertacijos tema – „Kasdienybė kaip kūrybos inspiracija – dizainerio savireflekcija“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: