Mokslininkų nuomonė apie reinkarnaciją (3)

Džimas B. Takeris | „Autoriai“ nuotr.

Džimas B. Takeris | „Autoriai“ nuotr.

„Mačiau ypač stiprių jausmų sukėlusių įvykių, girdėjau unikalių pasakojimų, todėl manau, kad atsiminimai ir emocijos kartais gali persikelti iš vieno gyvenimo į kitą. Atsižvelgdamas į tai, galiu teigti, kad pritariu reinkarnacijos idėjai“, – sako psichiatrijos mokslų profesorius dr. Džimas B. Takeris (Jim B. Tucker). Jis su savo komanda ištyrė daugiau nei 2500 atvejų, kai vaikai prisimena savo buvusius gyvenimus.

Reinkarnacijos fenomeno tyrinėtojas teigia, kad pritarimas nėra susijęs su jo asmeniniu tikėjimu. „Aš ne budistas, ne hinduistas ar dar kas nors panašaus. Nesu iš tų, kurie pateikia reinkarnaciją kaip kokią religinę doktriną. Žinoma, bandau ją pagrįsti moksliškai, kitaip nė negaiščiau laiko tyrinėjimams“, – pasakoja Dž. B. Takeris.

Neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje „Sugrįžimas į gyvenimą. Nepaprastos ankstesnį gyvenimą prisimenančių vaikų istorijos“ Dž. B. Takeris pateikia įvairių tyrimų rezultatų, vaikų pasakojimų apie praėjusius gyvenimus ir taip bando patvirtinti ne tik egzistavimą po mirties, bet ir galimybę dar kartą sugrįžti į gyvenimą.

Autoriaus pasakojamose istorijose vieni vaikai staiga prabyla niekam negirdėta tolimos šalies kalba, kiti tiksliai nurodo gyvenamąją vietą, artimų žmonių vardus ir kitas svarbias ankstesnio gyvenimo detales.

Viena iš tyrinėjamų istorijų leidyklos „Eugrimas“ išleistoje knygoje – Džeimeso Leiningerio (James Leininger) iš Luizianos. Dvejų metų berniukas staiga ėmė sapnuoti košmarus: jis prisiminė, kad vadinosi Džeimsu Hustonu (James Huston) jaunesniuoju, o į jo lėktuvą per 1945 metų oro mūšį pataikė japonai. J. Leiningeris taip pat pasakojo tarnavęs laive „Natoma Bay“, turėjęs draugą Džeką Larsoną (Jack Larson). Parodžius Antrojo pasaulinio karo laikų nuotraukų, berniukas atpažino vietą, kurioje nukrito lėktuvas. Tai buvo Ivo sala Japonijoje.

Sugrizimas i gyvenima_virselis

Knygos „Sugrįžimas į gyvenimą. Nepaprastos ankstesnį gyvenimą prisimenančių vaikų istorijos“ viršelis

Berniuko tėvai pradėjo domėtis, ar tai gali būti tiesa. Gauta informacija juos nustebino. Archyvuose buvo rasta, kad Ivo salos mūšiuose iš tiesų dalyvavo lėktuvnešis „Natoma Bay“ ir žuvo tik vienas lakūnas – 21-erių Džeimsas Hustonas. Laive tarnavo ir Džekas Larsonas.

Pasak Dž. B. Takerio, apie 70 proc. galimos reinkarnacijos atvejų vienija tai, kad žmogaus mirtis buvo nenatūrali (nužudymas, savižudybė ar nelaimingas atsitikimas), o natūralios mirtys paprastai būdavo labai ankstyvos.

„Dažniausiai apie buvusius gyvenimus prisimena dvejų–šešerių metų vaikai. Mūsų tyrinėjamų vaikų vidutinis amžius – 38 mėnesiai (treji metai ir keli mėnesiai). Būdami būtent tokio amžiaus jie  pasakoja neįtikėtinas istorijas, kurios gali sietis su jų ankstesniais gyvenimais. Jeigu gauname pakankamai informacijos apie praėjusį vaiko gyvenimą, labai atidžiai ištiriame ir mirusio žmogaus istoriją. Tuomet žiūrime, ar tiksliai sutampa faktai“, – sako psichiatrijos mokslų daktaras, „Sugrįžimas į gyvenimą“ autorius.

Jo teigimu, trys ketvirtadaliai vaikų, prisimenančių savo praėjusius gyvenimus, pasakoja ne tai, kaip jie gyveno ankstesniame gyvenime, bet kaip mirė arba kaip praleido paskutiniuosius metus.

Dž. B. Takeris išleido dvi knygas ir daugybę mokslinių tekstų laikraščiuose bei profesiniuose žurnaluose. Džimas savo tyrinėjimus pristatė daugybėje televizijos laidų, įskaitant ir tokias visame pasaulyje žinomas laidas kaip „Good Morning America“, „Larry King Live“ bei „CBS Sunday Morning“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Psichologija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. LosAngeles:

  Labai gerai kad mokslininkai imasi sios srities tyrinejimu. Yra ir kitu autoriu (pav. Stevensonas), bet ju darbai kazkodel per daug nereklamuojami. Gal tai bus pradzia rimtu tyrinejimu, is kuriu butu galima daryti rimtas ir patikimas isvadas, nes ivykiai jau ‘akis bado’, gi dauguma mokslininku laikosi labai paplitusios mokslo pasaulyje eigos- apsimesti kad niekas nevyksta

 2. Kemblys:

  ,,…psichiatrijos mokslų profesorius dr. Džimas B. Takeris (Jim B. Tucker). Jis su savo komanda ištyrė daugiau nei 2500 atvejų, kai vaikai prisimena savo buvusius gyvenimus.”

  Manau, tas ‘mokslininkas’ su savo tais bendradarbiais NEĮVERTINO aplinkybės, kad vaikai ne prisimena, o sugeba ‘prisijungti’ prie buvusių žmonių išlikusių duomenų.

 3. Balti-dantys:

  Krikščionybės požiūriu reinkarnacija-tai tik demonų perėjimas į kitą kūną.Demonai mąsto,kalba ,veikia naudodami žmogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: