Biologiškai skaidžias atliekas geriau kompostuoti nei deginti (0)

srd.am.lt nuotr.

srd.am.lt nuotr.

Atėjus pavasariui, žmonės suskumba tvarkytis aplinką, o sugrėbti lapai bei kitos sodo ir daržo atliekos neretai deginamos. Aplinkosaugininkai primena, kad biologiškai skaidžias sodo, daržo ir panašias atliekas galima kompostuoti arba vežti žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Sodininkystės ir daržininkystės atliekas, žolę ir lapus miestuose ir miesteliuose deginti draudžiama.

Neretai nuo sukurto laužo užsiliepsnoja ištisos pievos, kyla pavojus žmonių turtui ir net gyvybei. Už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimą deginant sausą žolę, nendres, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 83/1 str.) numato baudą piliečiams iki 231 euro. Be to gali tekti aplyginti gamtai padaryta žalą. Šiuo metu numatyta, kad vien už deginimo faktą yra skaičiuojamas 100 eurų žalos dydis, prie jo pridedant apskaičiuotą žalą gamtai pagal išdeginto ploto dydį.

Atsakomybė yra numatyta ir žemės savininkui, naudotojui ir valdytojui. Nesiėmimas priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, – užtraukia baudą iki 173 eurų. Be to gali būti sumažinta išmoka už žemę, nes apie kilusius gaisrus yra informuojama nacionalinė mokėjimo agentūra.

Pernai Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento teritorijoje užfiksuoti 8 žolės gaisrai, surašyti 5 protokolai. Skirta baudų už 170 eurų ir paskaičiuota žalų už daugiau kaip 400 eurų. Taip pat pavasarį ir rudenį buvo vykdoma akcija „Atliekų deginimo prevencija“, jos metu nustatyti 45 atliekų deginimo atvejai. Paskirta baudų už beveik 1500 eurų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: