Z. Vaišvila. Mitas apie pabėgėlius – kodėl mūsų valdžia negerbia savęs? (52)

Zigmas Vaišvila sausio 13-osios dienos minėjime Seime | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Kas nutiko 2015 m. lapkričio 26 d. Seimui skubos tvarka pakeitus Lietuvos Respublikos Užsieniečių teisinės padėties įstatymą? Lietuvos valdžia, vykdydama neprivalomus ir neteisėtus Europos Sąjungos (ES) nurodymus, tiesiog sugriovė egzistavusią užsieniečių patekimo į Lietuvą tvarką, pagal kurią šie teikdavo savo dokumentus Lietuvos ar kitos ES šalies ambasadoms užsienyje ir laukdavo sprendimo – įleis juos ar neįleis?

Pasinaudota taip vadinamu „pabėgėlių privalomo perkėlimo“ pretekstu ir sugriauta egzistavusi tvarka. Negalima kaip nors kitaip tai vadinti, jei per 24 val. įsipareigojome teisėtai ar neteisėtai į Lietuvą patekusiam užsieniečiui suteikti leidimą gyventi Lietuvoje, leisti jam laisvai išvykti ir vėl atvykti, niekam – net Jungtinėms Tautoms – neteikti informacijos apie juos, jei jie nemalonės sutikti. Ir dar vaidiname, kad per šias 24 val. patikrinsime, kas atvyko, jei šis asmuo, atplukdytas iš Turkijos į Graikiją policininko akivaizdoje suplėšė savo pasą ir pagal jo žodinį paaiškinimą šis policininkas baltame rašte surašė jam naują asmens tapatybę Toks lapas – bilietas kelionei po visą Šengeno erdvę, visapusiškas išlaikymas ir socialinės garantijos.

Uolus mūsų Seimas tęsia šį mūsų piliečių diskriminavimą pagal ES nurodymą – svarstymui įregistruotos šios įstatymo pataisos, kurios įpareigotų darbdavį tokiems asmenims mokėti didesnį nei vidutinis darbo užmokestis, suteiktų socialines garantijas ir leistų neatidėliotinai ir palengvintai jiems atsivežti šeimas. Kodėl ir kam to reikėjo? Tikrai ne mūsų piliečiams ir valstybei. Visų pirma, šie asmenys į ES ir Lietuvą pateko neteisėtai, už ką Lietuvos BK 291 str. numato atsakomybę iki dvejų metų laisvės atėmimo, o LR BK 292 str. nustato laisvės atėmimo bausmę net iki dešimties metų jų talkininkams.

Beje, šie nelegalai pateko į ES ne iš karinių konfliktų šalių, o iš teisės kalba taip vadinamų trečiųjų šalių. Visų pirma, iš mūsų šantažuotojos Turkijos.

Suprantama, kad kuriamas chaosas dėl kol kas dar nedeklaruojamo mums tikslo. Kodėl mes turime sutikti su šia akivaizdžiai grėsminga nežinia – tik retorinis kausimas. Šveicarijoje leidimas užsieniečiui laikinai gyventi įpareigoja jį savo sąskaita mokėti visus socialinio draudimo mokesčius ir mokytis kurios nors vietinės kalbos, nesuteikia leidimo gyventi nuolat. Leidimas nuolat gyventi dar nereiškia leidimo dirbti.

Mūsų valdžios bestuburiškumas primena Sąjūdžio priešaušrį. Maskvoje tuomet jau daug kas keitėsi, net mūsų disidentai grįždavo iš įkalinimo vietų. Bet Lietuvos valdžia buvo beviltiška Maskvos instrukcijų vykdytoja. Štai ir šiandien viceministras TV ekrane skaito „špargalkę“ apie neegzistuojantį „pabėgėlių perkėlimo įstatymą“, dėl kurio esą protestuoja ši pilietinė akcija, o ne TV ekrane sako: vyrai, aš irgi prieš, bet supraskite, Briuselis liepia.

Atkreipčiau ir ministro Sauliaus Skvernelio dėmesį į jo neteisėtus balsavimus ES Taryboje 2015 m. rugsėjyje dėl privalomų šių nelegalų perkėlimo. Visų pirma, mūsų ar p. A. Merkel šių nelegalų palaiminimai neatleidžia nuo atsakomybės nei jų, nei nelegaliai į ES jiems padėjusių atvykti asmenų. Antra, šie ES Tarybos nutarimai priimti neteisėtai, nes nevienbalsiai. Saugumo klausimais net po Lisabonos sutarties būtinas vienbalsis ES valstybių sprendimas. Ne tik to nebuvo. Tad nenuostabu, kad šie sprendimai jau apskųsti teismui. Bet ne Lietuva tai padarė.

Patartina ministrui S. Skverneliui ir kitiems ministrams, balsuojantiems ES Tarybose, suprasti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija nesuteikia teisės Lietuvos Seimo Europos reikalų komitetui atstovauti Lietuvą užsienyje ir sutekti tokius įgaliojimus Lietuvos atstovams. Pasikeis valdžia ir tikrai patikrins šių mūsų vardu balsuojančiųjų įgaliojimus ir veiksmus.

Beje, pagal neteisėtus ES Tarybos sprendimus dėl privalomų kvotų ES valstybėms narėms į Lietuvą šie asmenys bus perkeliami Vyriausybės nutarimais, kas dar kartą patvirtina, jog jokio „pabėgėlių perkėlimo įstatymo nėra. Mes renkame 50000 Lietuvos Respublikos piliečių parašų, kad Seimas svarstytų „Užsieniečių teisinės padėties“ įstatymo pataisų, paskubomis priimtų 2015 m. lapkričio 26 d., panaikinimą. Chaosą reikia stabdyti jo gimimo pradžioje ir epicentre.

O Lietuvos valdžia, nuolat klaidina dėl mūsų iniciatyvos, nes postringauja apie neegzistuojantį „pabėgėlių perkėlimo įstatymą“, o nelegaliai ir masiškai į ES gabenamų imigrantų privalomo perkėlimo į Lietuvą pretekstu griauna buvusią tvarką, priešpastato atvykėlius Respublikos piliečiams, kuria chaosą Lietuvoje.

Todėl mūsų Vyriausybei ir kitiems pareigūnams pasakysiu paprastą tiesą – nieko nėra amžino. Valdžios taip pat neamžinos. Todėl Jūs pagalvokite ir apie Jūsų atsakomybę – galimą laisvės atėmimą pagal LR BK 123 str. (piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais – iki aštuonerių metų), 228 str. (piktnaudžiavimas – iki 7 metų), 229 str. (tarnybos pareigų neatlikimas – iki dvejų metų), 294 str. (savavaldžiavimas – iki penkerių metų). Beje, jei, atsirastų Jūsų globojamų asmenų tarpe ir teroristai, tai BK 2504 str. už teroristinės veiklos finansavimą ir rėmimą numato laisvės atėmimą iki dešimties metų.

Be visa kita, tai yra ir baudžiamoji atsakomybė (iki septynerių metų) už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką (LR BK 118 str.). O LR BK 78 str. numatyta amnestijos teisė dėl nusikalstamą veiką padariusio asmens atleidimo nuo visos ar dalies bausmės atlikimo suteikta tik Seimui.

Todėl neapgaudinėkime savęs – rinkime šios pilietinės iniciatyvos parašus!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

52 komentarai

 1. Mintis:

  Ateinu ant galų pirštų į Alką,lt-tautinį puslapį,kad ko nors neprižadinčiau.Tylu,ar ilgas miegas bus,nežinia.Atrodo,kad Vaišvilos,Verygos šauksmas tyruose.

  • šaa:

   ššš! tylos! tegul ilsisi ramybėje LTS ir tesapnuoja ateinančią savo Vienvaldę seiminę kadenciją. Jiems juk reikia apmąstyti savo būsimus Lietuvos valdymo planus, apgalvoti ką pasiųs į Seimo pirmininką, į Premjero postą, kokie jų ministrai ką valdys, reikia pasiprognozuoti kaip reiks elgtis su opozicija (jei toks bent vienas pateks seiman)… 🙂 Neerzink jų su Vaišvilos pavarde;)

 2. pensininkas:

  B3 su Zigmu ir Audriumi visaip stengiasi, o kitos nesisteminės partijos LTS, LS, DK tik šaiposi. Susivieniję galėtų pasinaudoti tomis pjautynėmis, kurios dabar vyksta tarp sisteminių parlamentinių partijų bei lryto žiniasklaidos grupe ir tapti matoma priešrinkimine jėga. Gėda net pagalvoti, Kazimeras Juraitis, atseit, nepatinka ir dėl to tegul nyksta didvyrių šalis.

 3. albinas:

  Mirtina tyla dėl šio įstatymo iš Tautininkų sąjungos. Negi ir jie parsidavė globalistams?

 4. Kur Vilniuje pasirašyt?:

  Elektroninis variantas netinka – ničnieko ten nesuprantu.

 5. Pikc:

  Renkam. Aišku, yra tikimybė, kad net surinkus tuos parašus, Seimui neužteks smarvės atšaukti tas idiotiškas pataisas (nes “o jeigu Maskv… pardon – Briuselis supyks?!”), bet yra vienas “kabliukas” – artėja rinkimai. Seime TIKRAI atsiras norinčių šiuo klausimu “užsidirbti taškų”, nes net paskutinis “čainykas” Seime žino, kad dėl nelegalų užvežimo džiūgauja tik saujelė apsisnargliavusių ksenofilinių tolerastų ir gauja “naša raša” prisižiūrėjusių “viarslinykų”, svajojančių, kaip jie pasidarys dideli “nasialnika”, o jiems už maistą dirbs gaujos ravšanų ir džamšutų. Bent logikos rudimentus turintis būsimasis kandidatas nesunkiai įsivaizduoja, kokį rinkėjų procentą šita fauna sudaro – žiū, gal ir prieis kokių protingų išvadų? 😉

  • Pakirkšnutė:

   Neturėkit didelių vilčių, kad atvykėliai labai čia dirbs (juolab, už 350 per mėnesį). Sklinda gandai, kad moterys išvis nedirba, o vyrai gatvėse perpardavinėja puodus, čainykus, žirkles, benzopjūklus, el. gražtus, skutimosi mašinėles, kolgotkes (pėdkelnes), kojines, parfumeriją ir kitus reikalingus daiktus. O jau prakutę greičiausiai pradės verslą prekiaudami dėvėtais automobiliais.
   —-
   Žodžiu, gaunu pigiau, parduodu brangiau.

 6. Bartas:

  Gerbiamas ,Z. Vaišvila . Tamsta , negi tiki tuo, kad ateity ,kas nors bus nubaustas už Lietuvos griovimą. Aš ne.
  Uspakicha teisė, sodino 10 m. ir ką? Juk visą Lietuvos valdžios viršūnę užima ne Lietuvos , o buvusieji “cccp patrijotai”, kurie, įvykus stebuklui, tapo “briuselio kopūstais , tai yra patrijotais” . Nieks negaus 7 m. kalėjimo, nieks. Savęs, savus į kalėjimus nekiša.

  • S:

   Palauk, dar ne vakaras. Lietuvoj yra du rinkiniai žmonių: išdavikai-išsigimėliai, ir laisvi Lietuviai. Dar yra stebėtojai. Išdavikai valdo lygiai tris kartas, nuo 1940 metų. Buvo dvi prošvaistės: 1941-1944 ir 1989-1992. Abi jas nuslopino, išdavikai sugrįžo valdžion. Tačiau, trečias kartas nemeluos. Tada gaus ko nusipelnė.

 7. zita:

  Negaliu suvokti iš kur seime tiek žmonių ,miegančių letargo miegu, jie negirdi , nemato ir baisiausia, kad jaučiasi labai reikšmingi ir reikalingi.Jie apie Lietuvą, jos žmones, vaikus ir anūkus net negalvoja, neturi jokios sąžinės, jokios nuomonės , ima pinigus už tai, jog retsykiais ateina į posėdžius pasnausti, paplepėti. Doros, tiesos, ir sąžinės nerasi nė su žiburiu, o ką jau bekalbėt apie išmintį. Lietuvą patys išsidraskė gabalas, o kas liko-musulmonams atiduos su ramia sąžine.Esu eilinė kaimo moterėlė, bet nežmonišką gėdą teko patirti matant, kaip mūsų didžiai “gerbiamas”Balčytis miksėjo ir išsisukinėjo kai, Jūs Zigmai , paprašėte pasirašyti dėl kertančių Lietuvos sieną asmenų įstatymo pakeitimo.Visa širdimi palaikau JUS, ZIGMAI.jei tokie visi būtų seime , mūsų vaikai nebūtų priverstinai ištremti uždarbiauti į kitas šalis, Lietuva klestėtų. Ačiū, kad Jūs dirbate šventą darbą. Stiprybės Jums ir Dievo palaikymo. Mes eiliniai Lietuvos žmonės su Jumis.

 8. Austejas:

  Durniausiai yra tas kad pensininkai uz ją balsuoja. Durnių laivas ir tiek. Matyt patinka komunistai + prezidentė kgb agentė.

 9. Diedas:

  Jeigu Vaišvila parašytų tikrus skaičius, keli arabai ir keli tūkstančiai rusų per pastaruosius trejus metus atvyko gyventi į Lietuvą, patikėčiau, kad jis netarnauja kremliui.

 10. Diedas:

  Jeigu Vaišvila parašytų, kokia kalba po vokiečių daugiausia kalbama Vokietijoje, arbiškai, ar rusiškai, jei patvirtintų, kokia kalba atspausdinti formuliarai vokietijos valdiškose įstaigose, arabiškai, ar rusiškai, jeigu parašytų tikrą rusų emigrantų skaičių toje šalyje(ne propagandinius 6mln)patikėčiau, kad jis ne kremliaus statytinis.

  • Mintis:

   tai tamsta,Jūs parašykite.Kodėl manote,kad visų-pačių sugalvotus darbus turėtų nuveikti gerbiamas Vaišvila:).
   “-Vaišvila,padaryk tą,padaryk tą,ko nedarai to?”-pasidarykit patys.

   • Pakirkšnutė:

    Taigis kaigis, Vaišvila nieko neveikia, tik poplačiai kalba.
    Šventojo Hitlerio, anote amžininkų liudijimų, ronkos buvo ypatingai dailios ir lipšnios.
    Atkreipk dėmesį, Vaišviliaus ronkos irgi tokios. Visada žiūrėk į šventųjų ronkas.

    Tai knygų sąrašelio dalis, kurias nor pasiūlyti:

    Euripidas Hipolitas apvainikuotasis
    Platonas Dialogai
    Horacijus Lyrika
    Tomas Moras Utopija

   • Gustavas:

    Migrac. dep. ataskaitoje už 2014m. į Lietuvą atvyko 3400 slavų tautybės asmenų, iš kurių daugiausia rusų.

 11. Diedas:

  Jeigu pavartyt lietuvišką spaudą ir pasidomėt pagringinėmis temomis, išaiškėja, kad rubliniai agitatoriai pila vandenį ant pabėgėlių malūno.
  Aišku, tai problema.
  Suprantama,kad EU valdžia padre klaidą. Bet, ar tai mus liečia? Ar plūsta į Lietuvą šimtai arabų? Ar nors vieną jų matėt? Lietuva tikrai ne jų svajonių šallis.Kremliaus vergai slėpdami skaičius kas diena kala tą patį per tą patį, nukreipdami dėmesį nuo aktualių Lietuvai problemų. O per langą nesugebančios pažiūrėti davatkos klykauja tai ką paskaito kompiuteryje ir įsivaizduoja, kad orientuojasi aktualijose.

  • Pikc:

   Mano galva, nevertėtų gyventi tik šia diena – nelegalų krizė toli gražu nesibaigė, ir jei DABAR jų yra tik keli (ir tie patys jau spėjo Lietuvą teisman paduoti vos atropoję), tai dar toli gražu NEREIŠKIA, kad taip ir liks ateityje. Įstatymai kuriami ne savaitei į priekį. Be to, nepamirškime, kad eurosajūzo politbiuro CK šulai žadėjo savo tvarką (įskaitant nelegalų kvotas) “mit Macht durchsetzen”. Kai už lango jau bus minios babajų, įstatymus tvarkyti bus per vėlu. Tai viena. O antra, jau vien punkto dėl nepagrįsto prašymo suteikti prieglobstį išbraukimas (“Akivaizdžiai nepagrįstas prašymas suteikti prieglobstį – toks užsieniečio prašymas suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje, kuriame akivaizdžiai nėra persekiojimo pavojaus kilmės šalyje pagrindimo arba kuris yra paremtas apgaule, arba kuriuo piktnaudžiaujama prieglobsčio suteikimo tvarka bei kuris dėl minėtų priežasčių akivaizdžiai neatitinka šiame Įstatyme nustatytų kriterijų suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje.”) reiškia, kad BET KAS gali to prieglobsčio prašyti – ir nebus jokio teisinio pagrindo jo neduoti. Ir tai NEBŪTINAI turi būti arabai – rusai arba kinai gali lygiai taip pat sėkmingai ta spraga pasinaudoti.

  • laukvystya:

   Diedai nulipk nuo pečiaus, atsibusk! Arba tu sąmoningai klaidini, arba esi naivus, arba esi valdžiagyvių fanas. Tą ką pasakei apie tai, kad būk tai tokie vajai dėl pabėgėlių nukreipia tautos dėmesį nuo tikrų problemų yra netikslu. Viskas yra kaip tik atvirkščiai. Valdžiagyviai kuria visokias problemas problemėles, kad tik nukreiptų dėmesį nuo pabėgėlių problemų. Kad tik tai kuo mažiau lietuvių pastebėtų jų paslėptus kėslus. O kol dabar vyksta šis parašų rinkimo vajus, kad atšauktų netikusį įstatymą, valdžia patyliukais įregistravo įstatymų projektus kurie pabėgėliams užtikrina pašalpų dydį nemažesnį nei vidutinis Lietuvos darbo užmokestis. Nepainiokite su minimaliu darbo užmokesčiu. Be šio įstatymo dar įregistruota dėl migrantų aprūpinimo darbu. Jų darbo užmokestis irgi privalomai pagal šių įstatymų projektų nuostatas turės būti ne mažesnis nei vidutinis Lietuvos darbo užmokestis. Tuo tarpu eiliniam lietuviui bus mokama tik minimali alga. Taip pat šiais įstatymų projektais įtvirtinamos apgyvendinimo lengvatos, t. y. užtikrinamas gyvenamas plotas ir apmokėjimas už jį. Ir dar viena svarbi naujiena: numatoma migrantų skubus susijungimas su šeimomis. Taigi priėmus tokius įstatymus greitai turėsim ne tūkstantį, o šimtą tūkstančių migrantų. Nes labai valdžia stengiasi priimti lietuvius diskriminuojančius, o migrantams lengvatas įtvirtinančius įstatymus, tuo pažeidžiant net Konstitucijos lygiateisiškumo principą.

   • Diedas:

    Ne visai supratot mano mintį. Vyksta gasdinimas arabais, o į Europą ir Lietuvą didžiuliais kiekiais plūsta rusai. Vokietijoje nebėra vietos,kur neišgirstum rusų kalbos ar jų nesutiktum. Nepalankiose emigrantams Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje jų taip pat pilna.Komentatorius Gustavas rašė, kad užpernai į Lietuvą atvyko 3400 slavų.
    Ir jeigu valdžia ruošia kažkokius palankius įstatymus atsibastėliams, tai jų mintyse ne keli arabai, o tūkstančiai čia atsiradusių neaiškaus statuso ir nežinia ko ieškančių rusų.
    Žinant, kad mūsų valdžiažmogiai kremliaus pastumdėliai, galima spėt, kokioje padėtyje greitai galime atsidurt.
    Ir jeigu Putinui tai bus naudinga, jokie parašų rinkimai ar referendumai nepadės.

    • Zigmas Vaišvila:

     O pabėgėlių pretekstu pakeistas Užsieniečių teisinės padėties įstatymas pernai lapkričio 26 d. ir atvėrė plačiai ir beatodairiškai vartus į Lietuvą ir legaliems, ir nelegaliems – ir rusamas, ir arabams. Įstatyme neišvardintos tautybės. Sėkmės diskutuojant ir gero vakaro!

  • LosAngeles:

   suplakate viska i viena, ir gaunasi s…s. Maisote rusakalbius su rusais, ir kaip praktika rodo tai toli grazu ne tas pats. Puse braitono taip pat rusiskai kalba, ir ka? norite pasakyti kad jie rusai? 🙂 Didzioji dauguma tikrai ne, nes isvaziavo su kitos salies viza… Vokietijoje panasi situacija. Labai daug rusakalbiu, bet toli grazu ne visi jie rusai. Kad ir tokius ‘pavolgio vokiecius’ girdejote, kuriu palikuonys dume po 90m i Vokietija kiek kojos nesa. ie taip pat rusiskai kalba, ir ne tik kalba… Stai, zvilgterekite 🙂 Rypaujate kad ‘rusai bega’ i vakarus. O cia vaizdelis priesingas
   h t t p : / / ria. r u /society/20160218/1376583348.html

 12. LosAngeles:

  Aciu autoriui uz tiesa (tegu ir karcia). Aciu uz tai kad kazkas dar pateikia informacija tokia kokia ji yra, nes ‘oficiali’ zurnalistika siu ziniu niekada nepabres, kaip rodo visi ivykiai- net apie tai nekalbes. Aisku ir sio straipsnio neperspausdins nei delfi, nei lietrytis, bet… galima su kazkuo pasidalinti sia nuoroda, kad kuo daugiau zmoniu apie tai suzinotu. Tiek apie renkamus parasus, tiek ir tiesa kam renkami tie parasai, tiek ir tiesa apie musu besarmatiska ‘valdzia’ atstovaujancia nezinia kam

 13. stasys:

  diskusija plati gavosi bet įstatimo taip ir nepalietė. 🙂 Tai vizgi ar Lietuva turi moraline teise užsisklest nuo to kas vyksta Europoje .? kaip žinia argumentai už ir prieš paprastai surikiuojami pagal konkretaus žmogaus požiūrį į tai ka mato čia Lietuvoje ..tik klausimas ar čia Lietuvos vidaus problema . Kiek tos bendrystės su Europa aplamai jaučiama Lietuvoje..ar mes vis dar ‘burliokiškai’ švaistomės savo marškinių savokomis. ?:)) Vaišvila ir ji supantys asmenys nėra linkę to klausimo kelti , o kaip visada pasikliauna keliomis gražiomis iškabomis .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: