Opozicija Seime giedojo LTSR himną? (12)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime piktinasi opozicijos veiksmais neeilinės Seimo sesijos metu, giedant valstybės himną.

Taip pat Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Juknevičienės atžvilgiu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 127 straipsnį (Valstybės simbolių išniekinimas).

Anot viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, Seimo narė Rasa Juknevičienė neeilinės sesijos Seimo posėdžio pabaigoje „pašiepdama valdančiuosius net užtraukė sovietinės Lietuvos himną“, tokiu būdu padarydama veiką, kuri apibrėžta Baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje: „Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Frakcijos nuomone, visos konservatorių frakcijos elgesys (išskyrus pora žmonių) yra žeminantis valstybę ir jos simbolius. Toks konservatorių frakcijos veiksmas, kai jos atstovai demonstratyviai paliko Seimo posėdžių salę pradėjus giedoti Lietuvos valstybės himną, yra netoleruotinas.

„Vasario 25 d. Seimas posėdžiavo jau antrą kartą, nes to reikalavo Seimo Etikos reikalų ir procedūrų komisijos išvada. Šį kartą opozicijos darbų programa buvo atmesta pagal visas procedūras. Kaip ir reglamentuota, sesijos pabaigoje Seimo nariai turėjo sugiedoti valstybės himną, tačiau opozicija, vos nuskambėjus valstybės himno pirmo posmo eilutėms, ciniškai paliko posėdžių salę, pažeisdama Lietuvos Respublikos valstybės himno įstatymą, demonstruodama aroganciją ir nepagarbą valstybės himnui bei visiems Lietuvos piliečiams“, – sako LSDP frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė, pridurdama, kad toks kolegų, linkusių dažnai moralizuoti, elgesys stebina blogąja to žodžio prasme.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

12 komentarų

 1. Albas:

  Nieko nuostabaus, Raselė tik jaunystę ir aktyvią veiklą komjaunime prisiminė. Keista kai vieni buvę komuniagos kitus buvusius kritikuoja. Vistiek visi jūs komuniagos, nes buvusiūjų nebūna, tik persidažę.

 2. Bartas:

  Nei vieni , nei kiti neturėtų būti valdžioje. Tačiau dauguma lietuvių nori , kad valdžioje būtų tokie. Kas man lieka, gerbti daugumos sprendimus. “Dzimakracija”.

 3. Diedas:

  Rasa viena iš ryškiausių seimo asmenybių. Tikiu, kad galėjo taip pasielgt. Apspjovė rubliais užklijuotomis akimis k…les komunistus.

 4. lyvis:

  Iš atsiliepusiu iš karto matosi kurie yra stribai.tai pirmieji du. lyvis

 5. Balti-dantys:

  Skiltyje nuomonės S.Jakeliūno straipsnis.ištrauka:”kad niekas oficialiai iki šiol neįvertino Socialdemokratų partijos vaidmens sukeliant krizę Lietuvoje. Su visais katastrofiškais jos padariniais – 200 000 bedarbių armija, daugiau kaip 100 000 naujų emigrantų ir 11 milijardų eurų išaugusia valstybės skola. Už šių milžiniškų, bet plikų skaičių slypi prarasti žmonių būstai ir likusios jų skolos bankams, iširusios šeimos, daugybė bankrotų ir aibė kitų nelaimių.”

 6. Boba:

  Vat kaip va ir va kaip ….. liudna, geda, sunku…uz tai kas darosi Lietuvoje. Bet nieko, ateis nauja ir issilavinusi karta. Tikri patriotai savo salies. As tuo tikiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: