A. Butkevičius mokytojų streike įžvelgia Rusijos paramą (15)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad mokytojųstreikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaką galbūt daro ir Rusija.

Apie tai ministras pirmininkas pareiškė antradienį Seime susitikęs su opozicinių partijų atstovais.

„Iš tam tikrų tarnybų gavau informaciją apie tai, kad Rusija gali turėti tam tikros įtakos tiems, kurie paskelbė apie streiką“, – per susitikimą su opozicija pareiškė A. Butkevičius.

„Tas dalykas pasireiškia tuo, kad kai kurie profsąjungų lyderiai turi ryšių su atitinkamomis profsąjungomis Rusijoje, važinėja ten į įvairius seminarus, mokymus. Kas galėtų paneigti galimybę, kad ten yra derinami ir tam tikri veiksmai. Bet visa tai yra slapta medžiaga, kurią turiu. Todėl jos nekomentuosiu, kad neišduočiau jokių paslapčių“, – žurnalistams sakė Premjeras.

A. Butkevičius pabrėžė, kad Maskvos laikraštis „Komsomolskaja pravda“ labai sąmoningai ir kryptingai nušviečia mokytojų streiką Lietuvoje.

Neterminuotą streiką maždaug dešimtadalis ugdymo įstaigų pradėjo vasario 22 dieną. Kartu tęsiasi švietimo darbuotojų profsąjungų derybos su Vyriausybe dėl algų pakėlimo galimybių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

15 komentarų

 1. Iš TAM TIKRŲ TARNYBŲ… TAM TIKROS ĮTAKOS… slapta informacija…. Ponas Butkevičiau, gal iš KGB gavote informaciją? Gana mokytojus laikyti šiukšlėmis – pasidalinkite savo ir savo valdininkų alga su jais, o ne KOMSOMOLSKAJA PRAVDA skaitykite.

  • Kaunietis:

   Gal iš ФСБ ar ГРУ?.. Kaip ten bebūtų, kaip sakė vienas “Dviračio žYnių” personažas, “vaizdialis nikoks”…

  • Žemyna:

   Premjeras galėjo turėti galvoje ir tai, kad bent pora mokytojų profsąjungų kelis sykius siuntė savo atstovus į Rusijos profsąjungų sambūrius.
   Kai tai išaiškėjo, jų vadai aiškino per TV, kad tai buvę naudinga, kad išgirdę ten naujų minčių. Pasakojo apie konferenciją ar ne Kaukazo kurortuose, dabar vienas ir apie sambūrį Peterburge prisipažino… Į klausimą, kodėl tokių pačių užsiėmimų neieškojo ES šalyse, atsakyti negalėjo…
   Plius rusų m-klų moksleivių vežiojimas į sukarintas Rusijos vasaros stovyklas…
   Dar labai neaišku, kas per ginkluotų jaunuolių grupės „žaidžia” Vilnijos miškuose (ir paaugliško teksto komentaruose gąsdina, kad jie pasirengę). Neaišku, kas per užsiėmimai vyko „Mano Tėvo gatvės” teritorijoje prie Trakų ežerų… Beje, ant to namo iš kitos pusės jau kita lentelė – „Ulica mojego Ojca”. tad namas gali tarnauti „i našim, i vašim”, ir iš abiejų pusių paramą gauti. Pvz., kokia nors pietryčių tautinė partija gauna „paramą dla dzieci, jų užimtumui”, tačiau to užimtumo turiniu pasirūpina ir partija iš šiaurės. Labai „ūkiškai” organizuojama…
   Žodžiu, kaip savo mūsų tyrėjai, „mes neatmetame jokios versijos”.
   Visgi turime sutikti – taip intensyviai iš visų galų už visas būtas ir nebūtas nuodėmes, kaip pastarąjį mėnesį, dar nebuvome puolami. Ir visi kartu, ir po vieną, ir politikai, ir į Saulės rezginį tiems, kieno vardą tauta su dėkingumu mini. Ar iš balos toks sutapimas, toks visų „minkštųjų galių” sutelkimas?

  • Žemyna:

   Tuo nesakau, kad nereikia rūpintis vaikais, mokykla, mokytojais, šeima. Sakau, jog visai įmanoma, kad kažkas ūkiškai „prijatnoje s poleznym” suderina…

 2. A.Butkevičius yra teisus.

  Tik nežinau ar dėl rasiejinių.
  Bet štai dėl ko tai tikrai:
  1. ką tik šalis perėjo prie euro ir vieniems biudžetininkams reikalaujamas algų sukėlimas = algų pakėlimas visiems, kurie gauna pajamas iš biudžeto.
  Ar pinigų tam yra?
  Nėra.
  Tai kam naudinga įsiūbuoti Lietuvos laivelį?
  Atsakymas vienas: Lietuvos priešams.
  2. pakėlus algas biudžetininkams, jas reikės kelti ir mažų įmonių, kurios vos ne vos išgyvena, darbuotojams.
  Ar jos gali tai padaryti?
  Tikrai ne – pajamos jų yra tam per mažos.
  Tai kam naudinga, kad tos mažos įmonės, kurios ir sudaro didžiąją dalį šalies ekonomikos, griūtų?
  Atsakymas vienas: Lietuvos priešams.
  3. sukėlus visiems atlyginimus kas liks blogiausioje padėtyje?
  pensininkai, nepagydomomis ligomis sergantys, našlaičiai, seneliai bei kiti vargstantys.
  Kam naudinga sunaikinti tuos žmones (nes biudžete nėra išmokoms jiems padidinti lėšų)?
  Atsakymas vienas: Lietuvos priešams.

  Kodėl visiems nepalaukus Lietuvos ekonomikos pakilimo ir nesiūbuoti Lietuvos laivelio?

 3. Goda:

  Vienintelis pagrįstas jų reikalavimas – panaikinti tarnybinių koeficientų intervalus. Nes išties neteisinga, jei tiek pat dirbantys mokytojai gauna skirtingą atlyginimą.
  Mokinių skaičiaus sumažinimas būtų naudingas mokymo procesui, bet logiška, kad jis turėtų eiti su valandinio atlyginimo sumažinimu. Bet mokytojai nori jo padidinimo. O šiaip jie gauna daugiau negu daug aukštesnės kvalifikacijos aukštųjų mokyklų dėstytojai, kuriems be to dar ir keliami reikalavimai daryti mokslinį darbą ir skelbti mokslinius straipsnius.
  Galiu pasakyti, kad – oi kaip mokytojai veja Dievą į medį su tuo savo streiku. Matyt ne veltui neskelbia faktinių savo atlyginimų skaičių, o tik procentus, kuriais norėtų pasididinti pajamas. Nes jei paskelbtų skaičius, tai daugelis Lietuvos nestreikuojančių pasijaustų nekaip.
  Nepasitikiu socdemais, bet turint galvoje realią situaciją įtariu, kad Butkevičiaus užuominos gali būti pagrįstos.

 4. Kiemsargis:

  Graikija – kas antrą dieną streikuoja, francūzai , vokiečiai , ispanai ir tie kai tik užsimano – streikuoja! Ilga ta Rusijos ranka…

  • Pakirkšnutė:

   Šitas kapitalistinės buržuazinės santvarkos monarchevičius dūrina liaudį stačiai.
   Kai Lietuvoje liks apie 1 milijonas likusių (neišvažiavusių) dundukų, tai rubuiliniai buržuaziniai monarchai dar labiau gyvuos (rubuilės) ir toliau durnins glušeLTėliaudį.
   Aišku, kad Butkevič’ius jaučia: jei ateis socialistinė santvarka (suprask rusas), tai jis, jei su savo bankų kortelėmis nespės tepti slides užsienin, tai lėks į Sibirą dirbti ir užsidirbti.

   • Diedas:

    Rusijoj socializmas????????????????????????????
    Nuvažiuok,pasidžiauk. Juk tai visai netoli.
    Paskui įspūdžiais su mumis pasidalink.

    • Juozas:

     Graikai streikuoja ne kasdien, pats naujausias – trečias – bendranacionalis streikas buvo gal prieš mėnesį, mūsų TV NETYČIA net prasitarė dėl ko – pasirodo, jie protestuoja prieš pensijų drastišką mažinimą:

     nuo esamos vidutinės 2700 eurų iki skurdžios tokios – 2300 eurų.

     O graikams net šildymo butuose nereikia. Kai toki skaičiai prasprūsta …maidano norisi.

 5. daktarėlis:

  Pandeminis virusas? Čia jau baisesnis už ŽIV Ebola juodligę ir Zika kartu sudėjus. Bet ir šituos, matyt, rosija paleido į pasaulį.

  Beje, nereikėtų tautininkams stebėtis. Tegu aplink save apsidairo kai kurie. Ir juos iš visų pusių rusai puola, net iš B3G…

 6. daktarėlis:

  iš feisbuko : facebook.com/ricardas.cekutis/posts/1003631209712276
  R.Čekutis: “Lengviau atsidusau… Po to kai svarbiausias šalies Prietaisas analitiniu analizo būdu nustatė, kad visi Lietuvos mokytojai dirba rusams, svarbiausias šalies Anūkas tėškė jam atgal – ne, nedirba… Tai bene pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai Anūko partija kurioje nors visuomenės grupėje neaptiko rusų agentų. Keista. Juk, pavyzdžiui, migrantų krizės atveju tiek Prietaiso, tiek ir Anūko biudžetinių partijų logika visiškai sutampa: esą, migrantų krizę dirbtinai sukėlė rusai, tad logiška būtų manyti, kad visi migrantai yra rusų agentai. Tačiau pagal biudžetininkų logiką, visi tie, kurie protestuoja prieš šiuos rusų agentus, taip pat yra rusų agentai… Na, tiek to su ta logika. Juk štai, pagaliau, komptetingai nustatyti pirmieji europiečiai, kurie galimai rusams nedirba… Tikiuosi, netrukus bus analitiškai nustatyta, kad ši lojali Lietuvai grupė atsirado tik Anūko biudžetininkų dėka.”
  Citata iš to : “Tai bene pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai Anūko partija kurioje nors visuomenės grupėje neaptiko rusų agentų.” Komentaras: kai konservai kažkur nebemato rusų agentų, tai jų kažkur kitur pamato Kundrot-Baranowki- Panko tautininkai (sory, Čekuti, kol kas netaikau to Jums asmeniškai).
  Beje, o kodėl kažkokie “rusų agentai”, o ne VATNIKAI?

  Iš ten pat diskusijoje Baranauskas: “Čia yra vaidmenų pasidalijimas: tai, kas pozicijai – rusų agentai, opozicijai – ne agentai. Jeigu Anūkas atsidurtų pozicijoje, o Prietaisas – opozicijoje, tada streikuotojai būtų rusų agentai Anūkui, ir ne agentai – Prietaisui. T.y. šių sąvokų vartojimas ar nevartojimas yra pririštas prie postų, o ne prie partijų. Tai yra kaip tarnybinis telefonas, automobilis ar kabinetas.” Tomukai, trumpiau tariant- “kas ne su mumis- tas rusų agentas”. Pažiūrėkit, kundropankistai, į save veidrodyje! Kas ne su tautininkais, kas nelaiko Ukrainos savo Šventenybe aukščiau Tėvynės Lietuvos, kas nekalba kundropankų privaloma kalba, kas nemąsto kaip kundopankai, pvz, kaip B3G) – tie vatnikai.
  Apie kokius “vaidmenų pasidalijimus” kalbat, demagogai?

 7. Balti-dantys:

  Visuomenė gerbia tik tuos,kurie gerai uždirba .Jei mokytojai gautų po 2000€,tai nei tėvai šokdintų,nei mokiniai tyčiotųsi,nes būtų pavyzdys.Iškreiptos vertybės,žmogaus nuvertinimas,patyčios.Karo ir sukmečio metu dominuoja ne geriausios žmogaus savybės.Be to,visuomenė iškėlusi aukštus gerbūvio standartus,kurių nepavykus įgyvendinti žmogus nuvertina save ar kitus.Per pinigus nematom pačio žmogaus,visuomenė susvetimėja.Skurdas atima laisvę kurti.Žmogus mąsto tik kaip išgyventi,nors yra sukurtas laisvei ir kūrybai.Tokia visuomenė nebus laiminga,vidinį nepasitenkinimą skandins alkoholyje ar tai pasireikš psichinėm ligomis kaip depresija ar agresija.Toks žmogus,negalėdamas keisti aplinkos,lauks išgelbėjimo iš išorės.Kaltins kitus-kaimynus,valdininkus,Dievą…Ką toks žmogus gali duoti visuomenei ?Reiškia,visuomeniniame gyvenime visiškas nulis.Atvirkščiai-likusi sąmoninga visuomenė juo rūpinasi.Ir didžiulis tautos potencialas lieka nenaudojamas valstybės statymui,kur kiekvienas yra svarbus,kaip statiniui kiekviena plyta.Vien tik ekonominiai rodikliai neatspindi valstybės gerbūvio.Todėl skaičiuojami įvairūs indeksai.Greitam spurtui reiktų technokratų valdymo.Be aukščiausios klasės specialistų galima murkdytis be galo,be krašto.Paprastas pavyzdys- TRYS valdančios partijos nesukrapšto iš savo narių tarpo visų ministų ,nors skiria sau finansuoti milijonus -mūsų uždirbtų .Tai gal nereikia to finansavimo,nes turėdami tokią paramą,praranda stimulą judintis.Gal tada ir pradėtų dirbti tautai ?Tauta juos samdo,bet jie to nesupranta…TSRS iš politbiuro išeiti buvo vienintelis išėjimas-kojomis į priekį karste.Kadangi dauguma yra to meto karta,tai….gyvensim ilgai ir laimingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: