Vilniuje įkurtas Romuvų sambūris (nuotraukos) (10)

romuva-v.daraskeviciaus-nuotr

Vilniuje įkurtas Romuvų sambūris | V. Daraškevičiaus nuotr.

Vilniuje Krivio Jauniaus alke susirinkę Vilniaus romuvų vadovai įkūrė Vilniaus romuvų sambūrį.

Susirinkime dalyvavo šešių Vilniaus romuvų vadovai: Eugenijus Martinkus, (Šventaragio romuva), Sigita Lesinskienė (Ragučio romuva), Nijolė Balčiūnienė (Lizdeikosromuva), Dalia Urbanavičienė (Vilniaus romuva), Asta Valiukevičienė (Devyniaragio romuva),  Eglė Plioplienė (Titnagų romuva) bei Lietuvos Romuvos krivė Inija Trinkūnienė.

Vaidilos pasidalino informacija apie artėjančius Vilniaus romuvų rengiamus renginius – šventes, Vilniaus šventyklos statybą, aptarė artėjančią Lietuvos Romuvos Krivūlę.

„Šiuo metu Vilniuje veikia šešios romuvos, kiekvienos jų veiklos laukas šiek tiek skiriasi, Vienos telkiasi ties kalendorinių švenčių šventimu – tai Lizdeikos, Vilniaus romuvos. Devyniaragio romuva vienija jaunimą, Šventaragio ir Ragučio romuvos palaiko amžinosios ugnies tradiciją, prie Ragučio aukuro ir Šventaragio šventyklloje nuolat atlikdami ugnies pagerbimo apeigas. Titnagų romuva rengia vaidilų mokyklos užsiėmimus. Kiekviena romuva Vilniuje turi savo globojamą šventvietę – alką“ – sakė Inija Trinkūnienė, Lietuvos Romuvos krivė.

Vilniaus romuvų sambūris – viena iš Lietuvoje veikiančių Senovės baltų religijos bendruomenių susivienijimų. Romuva kaip Senovės baltų religinė bendrija buvo oficialiai įregistruota Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir nuo 1992 metų jau vienija kelias dešimtis bedruomenių.

Statistikos duomenimis senosios baltų religijos pasekėjų – romuvių skaičius nuolat auga. Romuviai švenčia tradicines kalendorines ir šeimos šventes, bendruomenių vaidilos atlieka jungtuvių, krikštynų ir laidotuvių apeigas pagal baltų papročius.

Kategorijos: Kultūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Antanas:

  Su Krikščionybės išplitimu, manau pasibaigė burtavimai, užkeikimai, daiktų ir gamtos reiškinių sudvasinimai. Kultinės gamtinės apraiškos.

  • Visoris:

   Kada jums pasibaigia sudvasinimai ?

   • Ir horoskopai,ir cigones ir kortos ir ir ir.Nors astrologija kazkada buvo tikslus mokslas.Zemiau parasiau,ka reiskia zvaigzdyno pavadinimas.Zvaigzdes irgi turi savo vardus.O “tavo” planeta tiksliai zinoma kokiame zvaigzdyne dabar ir bet kada,Is to ir sprendziama.Zuvu zvaigzdyne gersi midu,o ne liesi asaras…Patogus laikas jot lenku mergu.
    Inkvizicijai per trumpos rankos sudegint karaliu astrologus su zvaigzdelapiais-tik del to galiu apsidairyti Jezaus laiku alke.Ne durni buvo Vytauto zyniai…

 2. Kemblys:

  Įdomu. Ar galima apibendrinti skirtingų genčių papročius, jei gentys kalbėjo ‘baltų’ kalbos tarmėmis?
  Manau, papročius gentainiams kūrė Žyniai kiekvienas savaip savo gentyje… Nėra juk ‘ugro-finų’ bendrų papročių!

 3. Perkūno Paukštis:

  Te Dievai telydi jus.

 4. Ženklas:

  Norėtųsi platesnių komentarų, kaip tokie susivienijimai – atskirų miestų sambūriai keičia visą Romuvos struktūrą. Į kur tai veda, arba nuo ko nuveda? Ar tai būsimųjų krivysčių, panašiai kaip vyskupysčių, požymis, ar kokia kitokia ,,grūdėtoji“ struktūra?

  • one:

   Manau kad baltiška religija šiais laikais dar daug keisi ir formuosis, kol nusistovės tam tikra struktūra. Nors tikėtina, kad ir nenusistovės, o liks kaip gyvas besikeičiantis organizmas. Skirtingai nuo kitų religijų, kurios yra aprašytos amžiais beveik nesikeičiančiomis instrukcijomis.

 5. Krives dukra birute (rutai aborigenai pries aiscius,mozurus ir lietuvius,Brutas buras- rutas-riteris rutas Cezari uzmuse).Tai pareigos ,o ne vardas.Krive kalvelis,o jo zmona sterva de Geja.Ji labuti ant lauzo vainikuodavo ir sventindavo druska.
  Zvaigzdynas zuvys,lot Pisces
  -Burae ces Neris !
  -Bu k vieciai,Neris midus ,dave Vaidevutis
  …imprivizuoja liaudis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: