Susitarimas pasiektas: JK premjeras D. Kameronas ragins tautiečius pasilikti ES (9)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Vasario 19 d. Europos Sąjungos (ES) šalių vadovai sutarė su Jungtine Karalyste (JK), kad jai ES bus suteiktas specialus statusas. JK galės riboti socialines išmokas atvykėliams iš kitų ES šalių, o taip sutarta dėl ES sutarties pakeitimo, kuris suteiks JK nesilaikyti įsipareigojimo siekti tolesnės politinės integracijos į ES. 

Dėl šių susitarimų JK premjeras pažadėjo „visa širdimi ir siela“ raginti savo šalies žmonės balsuoti už pasilikimą ES.

Tačiau pasisakantieji už JK pasitraukimą iš ES susitarimą vadina „tuščiu“, nes pasak jų buvo susitarta tik dėl labai nežymių pokyčių.

Tuo tarpu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauuskaitė apie susitarimo pasiekimus internete rašo pakilia gaida: „Susitarimas „#UKinEU“ pasiektas. Drama baigėsi“.

„Po ilgos derybų dramos turime rezultatą – pasiektas susitarimas, kuris sustiprins ES konkurencingumą, sumažins biurokratinę naštą verslui ir užtikrins, kad Lietuvos ir kitų Europos šalių piliečiai nebūtų diskriminuojami. Dabar Jungtinės Karalystės ateitis ES – šios šalies žmonių rankose“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Britanijos premjeras D. Kameronas iš ES reikalavo permainų ir gasdino pasitraukimu iš bloko.

Šalies pasilikimas ar pasitraukimas iš ES turi būti sprendžiamas 2016 metų birželio 23 dieną referendumu.

EVT pasiektas susitarimas dėl reformų įsigalios tik Jungtinės Karalystės žmonėms priėmus sprendimą likti ES sudėtyje.

Pagrindiniai JK ir ES vasario 19-os d.susitarimo punktai yra šie:

• Britanijai suteikiama teisė į „avarinį stabdį“ dėl pašalpų mokėjimo mažai uždirbantiems imigrantams pirmuosius ketverius jų gyvenimo JK metus. Jis būtų taikomas esant „išskirtiniam“ imigracijos mastui. Tačiau tokią teisę šalis turės tik septynerius metus,
• Pašalpos už vaikus imigrantams iš kitų ES šalių, kai vaikai gyvena savo gimtosiose šalyse, bus mokami atsižvelgiant į tos šalies pragyvenimo lygį. Šis punktas bus iš karto taikomas naujiems atvykėliams, o nuo 2020 metų – visiems 34 000 asmenų, kurie dabar gauna tokias pašalpas.
• Numatomi ES sutarčių pakeitimai, kuriais remiantis, Jungtinė Karalystė negalės būti verčiama prisijungti prie didesnės politinės integracijos ES.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

9 komentarai

 1. UŽ NEPRIKLAUSOMĄ ŠKOTIJOS RESPUBLIKĄ! UŽ PILNAVERTĘ ES NARE!:

  Tai tegul dingsta tie Britai iš ES, jei jau jie taip nori. Kam jiems tai drausti?
  Tačiau tegul jie netrukdo kitoms gilesnės integracijos siekiančioms ES narėms!

  Tikiuosi, kad škotai anglus pamokys 🙂 Sociologinės apklausos rodo, kad Škotijoje, atvirkščiai nei Anglijoje bei Velse, dominuoja integracijos į ES šalininkai (taip pat Respublikos statuso šalininkai).
  Tad abejonių jokių – JK pasitraukiant iš ES, nuo JK atsiskirs Škotija ir liks ES sudėtyje. Pagooglinkit – internete rasit šia tema straipsnių. Juose tegiama, kad britų pasitraukimo iš JK referendumas gerokai sustiprins Škotijos Nepriklausomybės judėjimą. Juk per buvusį referendumą nedaug trūko, kad Škotija atsiskirtų. Dabar tai įvyks tikrai! 🙂

  Na, o tas Kameronas – tagul skelbia referendumus 🙂 Gal ir atsiskirs Anglija su Velsu. Bet Škotiją jie praras.
  TO IR LINKIŲ – UŽ NERIKLAUSOMĄ ŠKOTIJĄ – PINAVERTĘ ES NARĘ!

 2. Jonas:

  Tai juk referendumas vistiek bus, ar jau nebe? Cirkas kažkoks, nerinkti biurokratai kažką už kažką nusprendė:)

 3. Pakirkšnutė:

  Gal kas žinot, kada angliai pradės bėgti į Lietuvos karalystę uždarbiauti ?

 4. fanera:

  Paskutinis straipsnio sakinys tiksliai apibrėžia situaciją, o pavadinimas klaidina.
  Gėda redaktoriams!

 5. JUOZAS:

  na,matau, ne visi suprato, kas ten atsitiko . Kameronas visai nesuinteresuotas atskirti DB nuo eurosojūzo, iš to sektų visa eilė napalankių ekonominių pasekmių. Bet savo interesus (tiek ekonominius-finansinius, tiek politinius administracinius ) britai apgynė. Taip ir turi elgtis tikra, o ne butaforinė valstybė. Pradžią jau parodė Orbanas (Vengrija) , po to Lenkija , už tai juos taip ir puolė niekieno nerinkti Briuselio biurokratai(ir labai noriai antrino “mūsų” valdžiagyviai, kurie visiškai neatstovauja ir negina mūsų interesų anei piliečių). Tiesiog buvo stengiamasi sugriauti precedentą, kad kitos šalys nepasektų “eretikų” pavyzdžiu. Bet dabar jau matom akivaizdžiai, kad Briuselio kopūstai yra nevisagaliai , stipresnės šalys apsigina nuo nepamatuotų reikalavimų, kurie dažnai pažeidžia suverenių valstybių konstitucijas.
  Apie tai laikas būtų pagalvoti ir mūsų politikams.

  • Bartas:

   “Apie tai laikas būtų pagalvoti ir mūsų politikams.” Manau , Juozai, kad pagalvoti reikia mums – rinkėjams. O “valdžiagyviai”, kaip ,Tamsta, pastebėjai “… visiškai neatstovauja ir negina mūsų interesų anei piliečių).”

 6. Juozas:

  Neabejotina britų pergalė. Tai, kaip Kameronas pasakė, kad jie jokiu būdu ir niekada neįsives euro, baugina.
  Apgailėtina, kad mes kaip idiotai paskutiniai Europoje ten įstojome, tiksliau – įminėme..

 7. Atgalinis pranešimas: Britai dėl išstojimo iš ES referendumą surengs biželio 23 d. (video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: