Aplinkosaugininkai kviečia kartu saugoti vietos gamtines vertybes (1)

Krekenavos pievu buveines_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Krekenavos regioninio parko lankytojų centre įvyko susitikimas apie Natura 2000 teritorijos – Nevėžio upės slėnio ties Vadaktėliais – pievų plotų priežiūrą.  Ši teritorija yra išskirtinė dėl  vertingų pievų buveinių, tokių kaip Šienaujamos mezofitų pievos, Stepinės pievos, medžiais apaugusios ganyklos.

Kad pievų buveinės neišnyktų, plotus reikia reguliariai prižiūrėti – neleisti užželti krūmais, šienauti ar ganyti gyvulius. Gamtosaugininkai ieško ekonomiškai pagrįsto ilgalaikio sprendimo teritorijų palaikymui. Kiekviena teritorija yra unikali – su savomis ypatybėmis ir specifika. Visgi, egzistuoja kai kas bendro – siekiant užtikrinti tęstinumą, esminiu dalyku tampa vietos gyventojų interesai. Jie yra tokie pat svarbūs kaip ir Europos bendrijos svarbos buveinių apsauga. Su vietos ūkininkais buvo diskutuojama kaip abipusiai naudingai  prisidėti prie gamtinių vertybių išsaugojimo,  kartu ieškoti geriausių sprendimų tiek žmogui, tiek gamtai.

Susitikimas organizuojamas ieškant ilgalaikių tiek saugomoms gamtos vertybėms, tiek socioekonominiu požiūriu minėtos teritorijos geros būklės palaikymo galimybių ir vyksta įgyvendinant projektą „Tvarkytų Europos ekologinio tinklo ,„Natura 2000“ teritorijų valdymo rekomendacijų parengimo paslaugos“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    O – teisingai. Kaip anais laikais Čekija padarė – gamtos teršėjus moksleiviais „užsiundė”…
    Vaikai laisvalaikiu turėjo prasmingą, naudingą ir SVEIKĄ užsiėmimą – išvaikščiojo tuometės Čekoslovakijos upių krantus ir pričiupo visus, kas gamybos atliekas į vidaus vandenis leido… Tuoj TV prisistatydavo, veidelius įmonės vadovų nufilmuodavo ir parodydavo. Tada „nenorėti aiškintis” neturėjo teisės, todėl šis vaikų, žiniasklaidos ir gamtosaugos tandemas labai puikiai veikė.
    O vaikai tarpusavyje varžydavosi, išaiškindavo laimėtojus ir gaudavo solidžius apdovanojimus – gal būt turistinę kelionę visai klasei ar kt.. Be to varžydavosi ir rinkdami šiukšles gamtoje – popierių, stiklą, skudurus ir kt. antrines žaliavas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: