Patriotinis jaunimas Vasario 16-osios eitynėse neliko abejingas imigrantų krizei (nuotraukos, video) (21)

„Justina B. Photography“ nuotr.

„Justina B. Photography“ nuotr.

Vasario 16-ąją, kaip ir kasmet, Kaune nuo Ramybės parko pajudėjo patriotinio jaunimo eisena. Šiemet iškeltas šūkis „Lietuva yra mūsų“, kuris reiškia, kad ne visi pritaria Europos Sąjungos (ES) vykdomai migrantų politikai, rašo kasvyksta.lt.

Kasmet šias šventines eitynes rengiančios Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) vicepirmininkas Julius Panka žurnalistams sakė, kad šių metų eisenos šūkis nėra atsitiktinis, nes ES atsidūrė ant iširimo ribos.

„Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – sakė J. Panka.

Paprastai nusidriekiančios per visą Laisvės alėją ir Senamiestį iki pat Rotušės aikštės, šiemet eitynės buvo trumpesnės – jų dalyviai žygiuos iki istorinės Lietuvos prezidentūros.

Tiesa, vėl atsirado nepritariančių: kelių asmenų grupelė, atstovaujanti organizacijai „Antifa“, kelių šimtų dalyvių eiseną pasitiko iškėlę plakatą „Lietuva ne trečiasis reichas“. Prie šio plakato priėjo Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS)  pirmininkas dr. Audrius Rudys, lydimas vicepirmininkų Mariaus Kundroto ir Ričardo Čekučio, kas gerokai išgąsdino plakatą laikančią grupelę. Jie bandė susisukti plakatą ir trauktis, bet A. Rudys tiesiog pasirašė po plakate įrašytais žodžiais.

Priešiškai eitynių dalyvių atžvilgiu nusiteikusių netrūko ir Ramybės parke. Čia šalimais besirenkančius žmones ir interviu užsienio televizijoms davė kiekvienais metais eitynes stebintys Simono Vyzentalio biuro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zurofas ir vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas. Jų draugiją šiais metais papildė ir Rūta Vanagaitė, neseniai išleidusi knygą „Mūsiškiai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. luotinykas:

  EEEmigrantų bliau, tikrai bliau?

 2. lauktas rezultatas:

  gretos gerokai praretėjo 😀 Na, ar pasiteisino “Skaldyk ir valdyk” žaidimėliai ? Tik gaila niekuo dėtos Šventės.

 3. Žinia:

  Geriau mažiau tikrų patriotų, nei bendros eitynės su vatnikais 🙂

 4. klausimas:

  kodėl Lietuvoje UkrTS dangstosi LTS (ir LTJS) vardu? Kodėl jie nežygiuoja savo Ukrainoj?

 5. Iš visos šventės stebėtų renginių, tai tik tautininkų eitynės išsiskiria savo originalumu ir nesuvaidintu tikrumu. Vilniuje buvo daug dirbtinumo, perspaustų emocijų ir globalizacinių džiūgavimų. Mums, lietuviams trūksta santūrumo. Esame tušti ir gyvename su kaukėmis, tarsi, nepastebime šalia mūsų esančių problemų, o tie džiaugsmingi šūkavimai tai tik tuštybės spektakliai.

 6. Juozas:

  Už tokį poelgį – pasirašant po LIETUVA NE TREČIASIS REICHAS – pagarba A.Rudžiui.

  • Dronas:

   Labai teisingai ir ismintingai pasielge, skandalo nera, ko akcijos sumanytojai matyt tikejosi ir nosi graziai kai kam nusluoste.

  • Artojas:

   Tai kas naikino lietuvius naciai ar bolševikai, kodėl nuo bolševikinio teroro su vokiečiais bėgo Adamkus, Landzbergis ir Lietuvos šviesuomenė ? Štai čia ir pasirodė Rudžio komunistinė apvaizda, pasirodė kas yra “vatnikai”. O jie taip mėgo šią etiketę klijuoti kitiems. Ylos maiše nenuslėpsi.
   ….bet artėja rinkimai……….

 7. !!!:

  Kaco šalininkų daugėja,prisijungė maitvanagaitė,matomai dėl to dar du rabinai atvyko dirbti į Lietuvą.

 8. Kemblys:

  Pažiūrėjau į nuotraukas… jei čia šventinė eisena – šypsenų nematau… jei čia rodo nesitaikstymą su atėjūnais kitataučiais – neišsigąs niekas jūsų…

 9. Labai protingas šūkis “Mes žinome savo tautos didvyrius!”.
  Dar pridėčiau: ir mums neįdomu kur ir kas ką karkia.

 10. Dronas:

  Aplamai, man jau teko girdeti, jog Vilniuje atvykeliai, greiciausiai studentai,stripineja apie merginas. Apie atveji papasakojo zmogus kuris nelinkes i fantazijas, mate tai netoli Narbuto stoteles. Mazdaug pries savaite. Netiketi situo zmogum neturiu pagrindo. Beje, buvo pilnas autobusas zmoniu is kuriu irgi ne vienas turejo tai pamatyti. Jei kas mate, tegu patvirtina. Keletas arabiskos isvaizdos jaunuoliu sokuojantys paskui mergina. Zmogus telefona namie palikes buvo, butu i policija paskambines, nes maza kas sitaip gali nutikti. Man tai nepatinka, beje tautybe cia nieko deta, as Lietuvio kuris elgiasi sitaip irgi negaleciau pakesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: