Bosnija ir Hercegovina oficialiai pasiprašė priimama į ES (0)

wikipedia.org pav.

wikipedia.org pav.

Vasario 15 d. Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinė Federika Mogerini (Federica Mogherini) pranešė, kad Bosnija ir Hercegovina pateikė oficialų prašymą priimti į Europos Sąjungos valstybių narių gretas.

Bosnijos ir Hercegovinos prezidiumo pirmininkas Draganas Čovičius (Dragan Čović) Briuselyje asmeniškai įteikė savo šalies pareiškimą šį pusmetį ES pirmininkaujančių Nyderlandų užsienio reikalų ministrui Bertui Koendersui. Prašymo perdavimo iškilmėse dalyvavo ir nemažai kitų ES aukšto rango pareigūnų.

Alkas.lt primena, kad 2015 m. birželį tarp ES bei Bosnijos ir Hercegovinos įsigaliojo asociacijos ir stabilizacijos susitarimas, suteikiantis šaliai galimybę pateikti oficialų prašymą dėl stojimo į ES.

Bosnija ir Hercegovina – valstybė Balkanų regiono vakaruose, sudaryta iš dviejų istorinių regionų – Bosnijos ir Hercegovinos. Rytuose ir pietryčiuose ribojasi su Serbija ir Juodkalnija, šiaurėje, vakaruose ir pietvakariuose su Kroatija, taip pat turi ~20 kilometrų Adrijos jūros pakrantę prie Neumo. Bosnijos ir Hercegovinos sienos atitinka dar 1878 m. Berlyno kongrese nustatytas šios teritorijos sienas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: