Lietuvos prezidentė atsakė D. Medvedevui: Rusija kuria karštuosius konfliktus (0)

Prezidente Miunchene_lrp.lt

lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje, kur sakė kalbą pagrindinėje šios konferencijos diskusijoje – prezidentiniuose debatuose tema „Dabartiniai ir ateities tarptautinės saugumo politikos iššūkiai“.

Debatuose taip pat dalyvavo Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, Suomijos Prezidentas Sauli Ninisto, Lenkijos Prezidentas Andžejus Duda ir Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Šultsas.

„Istorija mus išmokė niekada nenuolaidžiauti agresoriui, nepasiduoti kariniam spaudimui ir terorizmui. Privalome vieningai reaguoti į tarptautinės teisės pažeidimus, kuriuos vykdo nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė. Užmerkdami akis prieš Rusijos elgesį Ukrainoje ir Sirijoje rizikuojame Europos saugumu ir jos ateitimi“, – sakė Prezidentė.

Kreipdamasi į susirinkusius žymiausius užsienio ir saugumo politikos ekspertus, šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog tarptautinės institucijos turi būti ryžtingesnės ir greičiau reaguoti į besikeičiančią saugumo situaciją. Tik taip galima užtikrinti Europos žmonių saugumą ir atstatyti jų pasitikėjimą europinėmis ir transatlantinėmis institucijomis. Tai reiškia, jog NATO viršūnių susitikime Varšuvoje turi būti priimti konkretūs sprendimai, padėsiantys ne tik atsakyti, bet ir atgrasyti grėsmes.

Lietuva ir kitos regiono valstybės artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje sieks padidinto Aljanso rotacinių karinių pajėgų ir technikos dislokavimo, regioninių oro gynybos priemonių, pagreitinto ir efektyvaus sprendimų priėmimo mechanizmo.

Šalies vadovės teigimu, valstybės ir pačios turi prisiimti atsakomybę už savo saugumą. Tvirta valstybės ir jos žmonių valia ginti savo kraštą yra veiksmingiausia atgrasymo priemonė. Lietuva nuosekliai didina savo gynybos biudžetą. Tikimasi, kad 2018 m. bus pasiektas NATO standartas krašto apsaugai skirti 2 proc. nuo BVP. Taip pat modernizuojama karinė technika, sugrąžinta privalomoji šauktinių karo tarnyba.

Tarptautinė Miuncheno konferencija rengiama jau 52 kartą. Nuo pat pradžių šios konferencijos tikslas buvo skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, stiprinti euroatlantinę saugumo sistemą ir globalių iššūkių sprendimui pasitelkti didžiausius užsienio politikos protus.

Šiemet konferencijoje taip pat dalyvavo Jordanijos Karalius Abdulah II, Prancūzijos Premjeras Manuelis Valsas, Gruzijos Ministras Pirmininkas Georgijus Kvirikašvilis, Irako Ministras Pirmininkas Haideris al-Abadi, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, JAV valstybės sekretorius Džonas Keris, Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Valteris Steinmeieris, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos gynybos ministrai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: