Įvyko konferencija „Pilietinė savimonė – nuo 1991 m. vasario 9 d. visuotinės apklausos iki 2016 m. pilietinių iniciatyvų“ (video) (7)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Vasario 9 dieną įvyko Seimo nario Audriaus Nako ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Pilietinė savimonė – nuo 1991 m. vasario 9 d. visuotinės apklausos iki 2016 m. pilietinių iniciatyvų“.

Taip pat dalyvavo Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto doc. Vaidotas A. Vaičaitis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Klumbys.

Alkas.lt primena, kad lygiai prieš ketvirtį amžiaus Lietuvoje buvo surengta apklausa: „Ar piliečiai pritaria teiginiui: Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė Respublika?“.

1991 m. vasario 9 dieną „taip“ atsakė 90,47 proc. lietuvių, „ne“ – 6,56 proc.

Plebiscite dalyvavo net 84,83 proc. balso teisę turinčių Lietuvos žmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

  1. rokas:

    1. Ačiū prelegentams už turiningą spaudos konferenciją.
    2. Neramu dėl Alko- ar negaus “kremlinių” rykščių nuo kundrot-pankų, kad drįsta gerbiamą Zigmą Vaišvilą transliuot?

  2. pensininkas:

    Labai turninga spaudos konferencija buvo. Daugiau nei valandą visą išklausiau. Mūsų Konstitucija yra viršesnė nei ES direktyvos. Bet, jeigu mes patys dėl to nesukame galvos, su pritarimu priimame visas ES direktyvas, tai dėl to ir nyksta Lietuvos Konstitucija bei Lietuvos valstybės nepriklausomybė. Dabar pirmiausia, manyčiau, iki Kovo 11 d. reikėtų surinkti tuos 50000+15000 parašų ir neduoti atokvėpio bevaliai valdžiai. Seimas per rudeny vykstančius rinkimus turėtų būti iš principo atnaujintas. Kitaip vamzdiec.

  3. Atgalinis pranešimas: Z. Vaišvila. 1991 metais Tautos nuomonės reikėjo | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: