Architektui A. Nasvyčiui suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas (video) (2)

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Vilniaus rotušėje architektui Algimantui Nasvyčiui meras Remigijus Šimašius šiandien iškilmingai įteikė Vilniaus garbės piliečio regalijas. Garsus architektas, visuomenės veikėjas pagerbtas už kūrybinę veiklą, architektūros plėtotę, Vilniaus miesto vardo garsinimą bei ilgametį darbą, kuriant gražesnę sostinę. Architektas A. Nasvytis tapo 14-uoju Vilniaus  garbės piliečiu.

„Algimanto Nasvyčio indėlis Vilniaus miestui yra neįkainojamas – kartais patys to nepastebėdami, kasdien susiduriame su jo kūryba. Beveik prie kiekvieno reikšmingesnio Vilniaus projekto Algimantas yra vienaip ar kitaip prisidėjęs. Architekto pajutimas, kad miestas yra ne tik mūrai, bet ir nuotaika, jo atsidavimas ir meilė sostinei būtent ir sukūrė tokį Vilnių, kokį mes jį matome dabar“, – sakė meras Remigijus Šimašius.

„Man atrodo, kad čia svarbiausias dalykas mano gyvenime – aš nesu projektavęs nė vieno pastato ne Vilniuje. Visas mano gyvenimas – stovint prie braižybos lentos ir projektuojant Vilnių“, – sakė architektas, Vilniaus garbės pilietis A. Nasvytis.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius atkreipė dėmesį, kad plėtojant sostinės erdvinę kompoziciją, jos siluetą, panoramas, Algimantas Nasvytis pirmasis pasiūlė idėją sukurti naują Vilniaus centrą dešiniajame Neries krante ir labai aktyviai dalyvavo įgyvendinat šį sumanymą.

Brolių architektų Algimanto Nasvyčio ir a. a. Vytauto Nasvyčio žymiausi projektai įgyvendinti  būtent Vilniuje. Architektai drauge suprojektavo Nacionalinį dramos teatrą, Lietuvos Respublikos Seimo rūmus, sostinės viešbutį „Lietuva“ (dabartinis „Radisson Blu Hotel Lietuva“) ir Baltąjį tiltą per Nerį. Broliai Nasvyčiai yra ir „Neringos“ viešbučio ir kavinės interjero Vilniuje, Centrinio pašto rekonstrukcijos projektų autoriai. Visa tai – Lietuvos moderniosios architektūros aukso fondas.

Įvairiapusė Algimanto Nasvyčio kūrybinė veikla susijusi su lietuvių moderniosios architektūros raida, o ypač – Vilniaus miesto architektūros išplėtojimu. Algimantas Nasvytis yra paminklų Žemaitei, Lietuvos karaliui Mindaugui architektūrinių dalių kūrėjas. Architektas kartu su broliu sprendė sudėtingas Vilniaus miesto urbanistines problemas. Architektas iki šiol nuolat dalyvauja Vilniaus bendrojo plano, miesto centro detaliojo plano rengimo darbuose.

Į Vilniaus garbės piliečio vardo suteikimo iškilmes susirinko architekto A. Nasvyčio artimieji, bičiuliai, buvę mokiniai, kolegos. Susirinkusiems koncertavo Vilniaus kamerinis choras „Jauna muzika“, Petro Vyšniausko džiazo trio, skambėjo susirinkusių svečių sveikinimai naujajam Vilniaus garbės piliečiui.

A. Nasvytis yra apdovanotas svarbiomis valstybinėmis premijomis bei titulais: 1998 m. jam suteiktas LDK Gedimino 4 laipsnio ordinas, 1998 m. – Architektūros riterio ordinas, 2000 m. – Lietuvos nepriklausomybės medalis, 2003 – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2006 m. – Šv. Kristaforo statulėlė.

Kategorijos: Architektūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Būkite pasveikintas, garbusis Algimantai !

  2. Artojas:

    Turbūt už puse “pilies” , esančos prie Žaliojo tilto, nugriovimą……? .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: