Raginama keisti įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (nuotraukos, video) (1)

Akas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Akas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 6 dieną Vilniuje prie Europos Komisijos būstinės įvyko Visuomeninio komiteto prieš priverstinę imigraciją ir asociacijos „Nacionalinis interesas“ nepasitenkinimo piketas. Jame buvo piktintasi Lietuvos ir Europos Sąjungos politika nelegalių migrantų atžvilgiu.

Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo Lietuvos piliečių įstatymų leidybos iniciatyvinę grupę, kuri siekia pripažinti netekusiu galios pernai lapkritį pataisytą įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ir ragina jį kuo skubiau keisti.

„Lietuvos vyriausybė, Seimas ir Prezidentė buvo akli ir kurti gresiantiems pavojams. Kurti tiek, kad šių metų spalio 26-ą dieną Lietuvos Seimas priėmė gėdingas įstatymo pataisas, atveriančias duris migrantų perkėlimui iš kitų valstybių. Ir tai vyko nepaisant vis dažnėjančios informacijos, kad dauguma pabėgėliais prisistatančių nėra ne tik jokie pabėgėliai, tačiau dažnas net ir niekuomet negyveno karo zonoje. Viduržemio jūra tuomet jau išmesdavo tūkstančius pasų, o juos esą praradę Somalio, Pakistano, Jordanijos, Libano, Irako imigrantai pasiekę krantą staiga virsdavo „sirų pabėgėliais“.

Šiandien, kai jau įvyko Paryžiaus skerdynės ir barbariškas migrantų siautėjimas Kelne, mes privalome dar griežčiau pareikalauti paisyti piliečių valią ir Lietuvos valstybės nacionalinius interesus. Daugiau negali būti jokių kalbų apie migrantų perkėlimą į Lietuvą, o tai leidžiantis įstatymas privalo būti nedelsiant atšauktas“, – rašoma pranešime.

Šiai dienai elektroninę peticiją pasirašė per 23 tūkst., o popierinę versiją – per 5 tūkst. Lietuvos piliečių.

Parašai vasario 8 dieną bus teikiami Vyriausybei,

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. http://b3g.lt/:

    Nuo vasario 9 d. Lietuvoje bus renkami parašai reikalaujant Seimo atšaukti „Užsieniečių teisinės padėties įstatymo“ pakeitimo įstatymo pataisas, skubos tvarka priimtas 2015 metų lapkričio 26 dieną, kurioms įsigaliojus užsieniečiai Lietuvos Respublikoje įgauna daugiau teisių, nei jų turi čia vietiniai gyventojai, jau nekalbant apie kai kuriuos momentus prieštaraujančius galiojantiems įstatymams. Visa informacija dėl parašų rinkimo B3G puslapyje b3g.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: