Naujausi Klaipėdos lėlių teatro renginiai: prisidėti kviečiami ir įvairių sričių menininkai (0)

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras  pristato naują tarpdisciplininio meno projektą „Lėlių teatro virsmai“ ir kviečia  įvairių sričių menininkus savaip interpretuoti lėlių teatro idėją. Trims mėnesiams Klaipėdos lėlių teatras nemokamai užleidžia vieną savo repeticijų salių Klaipėdos senamiestyje kitų sričių menininkams tam, kad šie turėtų galimybę kūrybiškai išreikšti savo požiūrį į lėlių teatrą.

„Tai gali būti dramos, šokio, kino, fotografijos, videomeno, dailės, muzikos… bet kurios meno srities projektas, kuriame būtų interpretuojama lėlių teatro idėja. Šiuo projektu norime parodyti, kad  lėlių teatras gali būti ne tik įdomia pramoga, kūrybišku laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir  įkvėpti naujiems, netikėtiems  atradimams bei kūriniams“, – sumanymą pristatė Klaipėdos lėlių teatro direktorė  Aušra Juknevičienė.

Projekte kviečiami dalyvauti menininkai nuo 16 metų. Jiems nemokamai suteikiama salė su teatro scena, kurioje ir turėtų gimti naujas kūrybinis projektas. Sukurti meno darbai bus pristatyti Klaipėdos lėlių teatre. Projekto idėjas (trumpus, ne daugiau kaip 1 psl. apimties aprašymus) Klaipėdos lėlių teatras kviečia siųsti elektroniniu paštu  info@klaipedosleliuteatras.lt iki š.m. vasario 15 d.

Klaipėdos lėlių teatro repeticijų salė yra prekybos centre „Kiras“. Salės plotas 45 kv. m., ten taip pat galima rasti kompaktinių plokštelių grotuvą, juodą scenos dėžutę,  minimalus apšvietimas.

leles

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

 

Lėlės – meilės ir šviesos nešėjos

Vasario 14 – 16 d. Klaipėdos lėlių teatras aktyviai įsisuks į uostamiestyje vyksiančių renginių, skirtų Meilės ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, verpetą.

Šv. Valentino dieną Klaipėdos lėlių teatre lėlių ir objektų teatro trupė „459“ kviečia žiūrovus į unikalų projektą – teatrinę instaliaciją jaunimui ir suaugusiesiems „Meile, don‘t stop“. Šis išskirtinis renginys tęsis nuo 17 iki 23 val. ir bus rodomas kiekvienam žiūrovui  individualiai.

Teatrinė instaliacija „Meile, don‘t stop“ – tai meninė interpretacija meilės tema. Jos kūrėjai apgyvendina meilę dėžutėje. Jeigu smalsu sužinoti, kaip tai atrodo, lėlininkai siūlo žvilgterėti pro mažą plyšelį. Skirtingi meilės pavidalai  ir formos joje atskleidžiami lyg trumpa švytinti akimirka, virstanti besąlygine begaline meile.

Klaipėdos lėlių teatro lėlės dalyvaus ir Šviesų festivalyje, kuris vyks Klaipėdoje vasario      13 – 16 d.  Lėlių eisena senamiesčio gatvėmis  vasario 16 d. nuo 19 val. taps vienu iš baigiamųjų  Šviesų festivalio akcentų. Penkios didelės baltos Klaipėdos lėlių teatro lėlės festivalio metu taps judančiomis šviesos instaliacijomis. „Galbūt kažkam jos pasirodys panašios į lėlių šeimą, šviečiančią tamsoje ir rodančią kelią. Kažkas gal interpretuos lėles kaip personifikuotus šviesos ar laisvės  pavidalus. Tegul šios šviesos nešėjos atveria šventės dalyviams fantazijos erdves“, – linkėjo Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai.

Spektaklio žiūrovų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė rezervacija tel. (846)239932.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: