L. Milčius. Kalaviju išvykim primestą mums kaltę (6)

L. Milčiaus nuotr.

L. Milčiaus nuotr.

Kažkam  „balvonai“ Vilniuje dar brangūs,
Kažkam lietuviai amžiams liks, matyt, kalti,
Kad  ritos baisios pasaulinio karo bangos,
Bet čia,  prie Nemuno, išlikom dar gyvi.

Tarsi ne didžiosios valstybės pragarą atvėrė,
Kankino, degino žmoniją gaisruose,
Paleido siaust nacizmo, komunizmo žvėrį
Ir ištisas tautas skandino liepsnose.

Bet va, pakyla melas iš klajoklių žemės,
Sukranksi juodvarniu, net vanagu savu,
Istorijos klastotes mūsų žemėn beria
Su paslėptu šėtonišku tikslu.

Ech, broli broli, kada nustosi lenktis,
Būt ąžuolu išdrįsi, ne karklu,
Kad melo geluonys į plieną atsitrenktų,
Įkaitintą lietuvišku žodžiu?!

Kalaviju išvykim primestą mums kaltę,
Prieš nieką nesam ir nebuvome kalti,
Bočių garbe papuoškim taurų savo vardą
Ir amžiais saugokim gyvos tautos širdy.

2016-01-29, Raudondvaris

Autorius yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras

Kategorijos: Grožinė kūryba, Skaitiniai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

6 komentarai

 1. Ženklas:

  Žydšaudystė ne istorijos klastotė, o siaubingas gėdingas faktas. Ir tai jokiais kalavijais neištrinama.

  • Žemyna:

   Ar tamsta pajėgus vertinti tai pagal TO meto aplinkybes, vertybes, to meto kategorijomis?
   Tautos didžiuojasi tuo, kad jų protėviai sukūrė galingas valstybes. JŲ protėvių kovų metais ir ligi šiol laiko juos savo tautos didžiavyriais. O šiandienos kategorijomis viską svarstant? Ar neturėtų dabartinės Europos galiūnės slėptis iš gėdos, kad jų valstybės taip išsiplėtė kitų tautų kraujo, gyvybių, turėtų žemių kaina?.. O Dekalogo matu matuojant?
   Kaip tamsta praktiškai įsivaizduoji TO meto situaciją: dėdė Adolis „paskirstė kvotas” – kiek kuriai okupuotai šaliai reiks sunaikinti jo niekinamos tautos žmonių. Tačiau net ir Hitlerio karo vadai okupuotuose kraštuose – ne visi jie buvo iškrypėliškai kraugeriški! Juolab, jei dar ir savo giminės turėjo čia. Ir rado išeitį – nusikratyti gautos užduoties. Kas PRIVALĖS ją už juos įvykdyti? Žinoma, kita, mažesnė okupuota valstybė. Spustelėsime jų vadus, ir tie niekur dėsis. Štai, į Lietuvą ešeloną-kitą permesim… Susisiekia su savo kolega Lietuvoje, paklausia, ar nepadės, neras, kas tai Lietuvoje įvykdys.
   Kaip tamsta tai įsivaizduoji: ateina aukštas vokiečių vietininkas pas lietuvių „valdžią”, ilgai laukia prie durų priėmimo, įeina į kabinetą kepurę gniauždamas, ir drebančiu balsu savo prašymą išdėsto – ar negalėtumei, brangus karininke, pagelbėti. Pas kolegas Austrijoje, šoviniai baigėsi, o Adolis reikalauja ataskaitos. Išvaduok??? Būtent, PRAŠĖ… 🙁
   Atsiprašau už tokio prasto skonio „juokelius” šia baisia tema. Tačiau mes TO nepergyvenome, ir TAIS laikais gyvenę ne vienas keikėsi gyvas likęs su visu tuo, ką teko matyti, pergyventi ar net sudalyvauti.
   Ne mūsų soctinklų ir komentarų kartoms vograuti ir kaltinti ANŲ laikų kartas. Šiandien, kai nestovi mums už nugarų į mus nukreiptas kulkosvaidis, kai blogiausia, kas gali nutikti, nepateksi į Seimą ar kitą krėslą, pažiūrėk, ar purvinų išdavysčių, žodžio, principų, Konstitucijos laužymo neįvykdoma?
   Ir, beje, jei šiandien esi tvirtai įsitikinęs, kad tavo kiekvienas žingsnis buvęs teisingas, patikėk, senatvėje ne vieną tų „teisingų” norėsi išgraužti. Nes ateityje visa tai vertinsi jau kitais matais, ne šiandieniniais!
   Taip, tai baisus nusikaltimas. Už jį turėjo atsakyti visi, REALIAI ir SAVO iniciatyva prisidėję nusikaltėliai. Tačiau atmerk akis ir atsikimšk ausis tamsta – ar matai kitą taip puolamą valstybę? Kur ne tik nelyginamai daugiau žmonių buvo išžudyta, bet iš kurių kilo ta iniciatyva, iš kurių buvo brutaliai spaudžiama Lietuva šiam baisiam nusikaltimui. Buvo tie, kam labai reikėjo „išdalinti atsakomybę, kad patys mažiau kalti atrodytų.
   Ar nesuvoki, jog tai sąmoningai daroma būtent tada, kai Lietuva visais frontais MORALIAI žlugdoma, t.y., Lietuvos pilietija demoralizuojama, nes tik tokią bendruomenę lengva okupuoti, kuri pasijunta visišku nuliu esanti!

   • Kemblys:

    Žemyna:
    ,,kategorijomis, Dekalogo, praktiškai, situaciją, okupuotai, ešeloną, kolega, tema, soctinklų (?) komentarų, principų, REALIAI, iniciatyva, brutaliai, frontais MORALIAI, demoralizuojama, okupuoti, nuliu…”

    Žemyna:
    ,,Atsiprašau už tokio prasto skonio „juokelius” šia baisia tema.”

    ‘Žemyna’, įpratai kiaulinti ir atsiprašinėti.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Taip vadinamas Zenklas yra nacistines ir bolsevikines propagandos skleidejas! Ir stai kodel? Ogi todel, kad reiktu paklausti, ar lietuviai Lenkijoje sunaikino 2milijonus zydu, ar kartais ne lietuviai ivykde bolsevikini perverstma rusijoje, ar kartais ne lietuviai vokietijoje isteigi nacistine partija ir pradejo naikinti zydus. Ar kartais ne lietuvai okupavo Lietuva is Lenkijos puses, po to is Rusijos puses, po to is Vokietijos puses? Tai kai surasite sita atsakyma, o tas atsakymas yra paprastas…. visa tai padare NE LIETUVIAI! Tai ko cia reikia gedytis? Tai dabar noretusi paklausti pono Zenklas, ar yra pasaulyje tauta, kurios kai kurie asmenys yra nusikalteliai, tame tarpe zmogiskumui? Bent mat nera zinoma tokia tauta, kurioje nebutu nusikalteliu. Tai pagal Zenklo teorija, jei tautoje yra nusikalteliu, tai tada ir visa tauta yra nusikalteliu. Jeigu jau taip, tai Rainiu miskelio NUDELIA, tarp kuriu zydas Dusanskis, irodo, kad visa zydu tauta yra budeliai, kurie pjausto zmonems lytinius organus ir sukisa jiems i burna? Ar ir is tikro taip ir turi buti, kad del kazkokio Dusanskio visa zydu tauta butu laikoma budeliais, asmenimis nkvdistais na ir t.t. Yra konkretus nusikalteliai ir juos uz tai reikia bausti. Antai ponia su ilgu liezuviu, kuri teigia, kad kai kurie lietuviai nuzude net po 20000 zydu, bet pavardziu NEPASAKE, tai kodel slepia? A, nori tu keliu nusikalteliu kalte pervesti visai tautai! Stai kokia bandiska propaganda varo. Tai jei tokie lietuvia baisus, kad po 20000 nuzudo, tai tada tokiu lietuviu priskaiciuoti galima NE DAUGIAU kaip 10, nes paprasciausiai zydu Lietuvoje buvo tik 200000! Taig desimties zmoniu kalte visai 2 tada milijonu tautai! Tai kokiu reikia buti dvasiniu iskrypeliu, kad ten desimties ar 50 ties ar kokio 1000 nusikalteliu kalte suversti visai 2 milijonu tautai? O jeigu i ta klausima paziureti metodikos poziuriu, tai yra kokia cia toji metodika, kai kokiu keliu simtu nusikalteliu kalte pervedama visai tautai, tai cia pasidaro aisku, kad ir Hitleris taike tokia pacia metodika. Jam nepatiko kai kurie zydai, gal per daug buvo inike i Vokietijos ekonomika, tai jis tuo apkaltino visa zydu tauta ir nutare sunaikinti! Tai visiskai pasidaro aisku, kad vanagates, zurofai, donskiai, kgbistai ir nacistai vadovaujasi tai pacia metodika kaip ir Hitleris! Tikri Hitlerio pasekejai. Ta pati dare bolsevikai, nkvdistai ir komunistai. Taigi ponas Zenklas taiko ta pacia metodika ir manau del gali buti pavadintas hitlerininku, nkvdistu, boleviku ir komunistpalaikiu.
   Jeigu tik lietuviai ir nepriklausomoje Lietuvoje ta butu dare, dar galima butu kazkaip diskutuoti, taciau okupantas buvo cia vadovas ir prievarta. O Lietuvoje lietuviai su zydais taikiai sugyveno virs 600 metu! Tai sitie hitlerininkai nkvdistai sito nemato, nemato gelbetoju taip pat. O jie ir neturi to matyti, nes jie naudoja hitlerine metodika…. kalte suversti nekaltimes, ir kuo jie besiskira nuo nkvdistu! Gal kam ir keistai atrodo, kad cia hitlerininkai ir nkvdistai sugretinami…. nieko keisto, tai buvo tokie dideli draugai pasidalinti pasauli!

 2. Artojas:

  Aš esu realistas, išgamų tautos niekinimas ir kitų tautų niekinimas mam yra nepriimtinas. Kur mūsų dori istorikai. kurie ištirtų ir paviešintų tikrus nusikaltimų faktus nesvarbu kas juos padarė, chronologiškai 1940 m., 1941m.,1942m., 1943m., 1944m., 1945 – 1953 metais. Kas ir kodėl, naikino vienus ar kitus, kiek buvo nužudyta ar nukankinta, kiek išvežta, kas tą darė ir kas organizavo.. Praėjo dvidešimt penki nepriklausomybės metai, o mūsų valdžia nuo mūsų slepia tikrus faktus ir bolševikinius nusikaltėlius suversdama visą kaltę naciams ir lietuviams. Jei ne karas, kiek dar lietuvių būtų buvę sunaikinta bolševikinio teroro ? Man devinta dešimtis, gerai prisimenu tuos laikus, man neteko girdėti, kad vokiečiai, karo metu, būtų nuskriaudę nekaltą lietuvį . Gerai prisimenu kaip lietuviai masiškai bėgo , ir Adamkus, nuo sovietinės armijos, ir tą siaubą, kuri patyrė Lietuva, grįžus Raudonai armijai ir sovietų valdžiai.
  Gerai būtų, kad alko ar kitos televiziojos vadovai rastų drąsos atskleisti tikrą tragišką Lietuvos istorija, į laidas pasikviesdami tų laikų tikrus lietuvius patriotus , bet ne vienų ar kitų koloborantus ar marionetes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: