Šveicarijoje bus rengiamas referendumas, kad kiekvienas pilietis gautų 2250 eurų „pragyvenimui“ (8)

V. Bianchi nuotr.

V. Bianchi nuotr.

Šių metų birželio 5 dieną Šveicarijoje bus surengtas pirmas toks pasaulyje referendumas. Gyventojų bus klausiama ar skirti kiekvienam po 2500 frankų (2250 eurų) per mėnesį, nepriklausomai ar jis dirba ar yra bedarbis.

Jei šalies piliečiai pritars siūlymui, Šveicarija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kur kiekvienas suaugusis gaus išmoką „pragyvenimui“, o vaikams teks mokėti po 625 frankus.

Ši išmoka nebūtų tokia didelė, nors Lietuvoje tai – svajonių atlyginimas. Vidutinė alga Šveicarijoje siekia 6,5 tūkst. frankų prieš mokesčius.

Šį pasiūlymą pateikė Šveicarijos intelektualų ir visuomenininkai grupė. Jie nemano, kad šalies gyventojai masiškai mes darbus. Atlikta apklausa rodo, kad tik 2 proc. žada išeiti iš darbo, o 8 proc. apie tai pagalvotų. Iniciatoriai teigia, kad tokiu būdu šalies piliečiai bus labiau socialiai apsaugoti ir gaus papildomų galimybių tobulėti.

Dabartinė šalies valdžia ir politinės partijos nesutinka su šiuo siūlymu.

Užpraeitais metais šalyje vyko referendumas dėl minimalios algos kėlimo iki didžiausios pasaulyje vertės, bet šalies gyventojai nubalsavo prieš.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

8 komentarai

 1. Lašas:

  Gerai šveicarams….mes tik galim pavydėti.

 2. Žemyna:

  Eksperimentas įdomus, tačiau aš bandyčiau laipsniškai kelti, o ne iš karto. Iš karto didelių pinigų gavimas į nepratusias tokius tvarkyti rankas veikia blogai. Matėme Lietuvoje, kaip prichvatizuotojai išprotėjo nuo į jų žinią „iš dangaus nukritusių” didelių pinigų. Rezultatas – jie turtus ištaškė, jų pasigrobtose įmonėse dirbusių likimai sulaužyti… Imunitetą pinigams, kaip ir nuodams, reikia auginti šimtmečiais… Deja, deja – tik mažuma atlaiko išbandymą stambiais pinigais… Mačiau žmogų, paveiktą jo rankose atsidūrusio pilnutėlio pinigų portfelio. Jei tais laikais būtų vaizdo kameros, šiandien jis nenorėtų matyti to įrašo…

 3. Benjaminas:

  Tikras socializmas, jei tai įvyks. Visapusiškai išsivysčiusi šalis gali sau tai leisti, nes joje yra progresiniai mokesčiai ir neteko girdėti apie Šveicarijos oligarchus, ar korupciją. Manau jei Lietuvą valdytų sąžiningi politikai, kurie patys nevogtų ir neleistų tai daryti kitems, kokius 500 Eurų savo piliečiams galėtų mokėti ir Lietuva. Bet Lietuva, kaip ir Rusija,- čia sąžiningai mokesčius moka tik bėdžiai, turtuoiliai sugeba juos minimizuoti, nes Lietuvą jos piliečiai dar nevaldo, kaip tai yra Šveicarijoje.

 4. Stanislovas:

  Komentaras buvo parašytas ir i išsiųstas, bet jis yra pašalintas, nes teisingi komentarai kažkam tai nepatinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: