Šveicarijoje bus rengiamas referendumas, kad kiekvienas pilietis gautų 2250 eurų „pragyvenimui“ (8)

V. Bianchi nuotr.

V. Bianchi nuotr.

Šių metų birželio 5 dieną Šveicarijoje bus surengtas pirmas toks pasaulyje referendumas. Gyventojų bus klausiama ar skirti kiekvienam po 2500 frankų (2250 eurų) per mėnesį, nepriklausomai ar jis dirba ar yra bedarbis.

Jei šalies piliečiai pritars siūlymui, Šveicarija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kur kiekvienas suaugusis gaus išmoką „pragyvenimui“, o vaikams teks mokėti po 625 frankus.

Ši išmoka nebūtų tokia didelė, nors Lietuvoje tai – svajonių atlyginimas. Vidutinė alga Šveicarijoje siekia 6,5 tūkst. frankų prieš mokesčius.

Šį pasiūlymą pateikė Šveicarijos intelektualų ir visuomenininkai grupė. Jie nemano, kad šalies gyventojai masiškai mes darbus. Atlikta apklausa rodo, kad tik 2 proc. žada išeiti iš darbo, o 8 proc. apie tai pagalvotų. Iniciatoriai teigia, kad tokiu būdu šalies piliečiai bus labiau socialiai apsaugoti ir gaus papildomų galimybių tobulėti.

Dabartinė šalies valdžia ir politinės partijos nesutinka su šiuo siūlymu.

Užpraeitais metais šalyje vyko referendumas dėl minimalios algos kėlimo iki didžiausios pasaulyje vertės, bet šalies gyventojai nubalsavo prieš.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: