Teismas tarė galutinį žodį – nugriauti neteisėtus „Nidos seklyčios“ statinius (0)

Nelegalus statiniai Nidoje_am.lt

Nelegalūs statiniai Nidoje | am.lt nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama sausio 20 d. nutartimi atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti Panevėžio apygardos administracinio teismo 2015 m. vasario 9 d. sprendimą nugriauti neteisėtus statinius Lotmiškio g. 1 Nidoje. Kompleksą „Nidos seklyčia“ valdanti bendrovė per metus turi nugriauti svečių namų pastatą, konferencijų patalpą, jungtis tarp svečių namų ir konferencijų patalpos bei restorano, o patį restoraną pertvarkyti.

Šie statiniai buvo pastatyti Neringos savivaldybės administracijos 2004 m. išduoto statybos leidimo rekonstruoti tarptautinio turizmo paslaugų centrą „Seklyčia“ pagrindu. Leidimas buvo išduotas užsakovui UAB „Robala“.

Viešajam interesui apginti Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras 2006 m. kreipėsi į teismą. Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2011 m. patenkino prokuroro reikalavimus ir kaip neteisėtus panaikino statybos leidimą ir kitus administracinius aktus.

Sklypas Lotmiškio g. 1 Nidoje yra vienoje iš griežčiausios apsaugos funkcinio prioriteto zonų – konservacinėje zonoje. Kuršių nerija įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Viešąjį interesą gynęs prokuroras savo reikalavimą ginčo statinius nugriauti ir atstatyti į buvusią padėtį grindė tuo, kad statybinė veikla Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje vyko nesilaikant jai nustatyto specialaus priežiūros ir naudojimo režimo. Minėtieji statiniai pastatyti ir rekonstruoti nepaisant nei draudimo didinti sklypo užstatymo tankį ir plotą, nei Kuršių nerijos, kaip urbanistinio draustinio, architektūrai būdingų bruožų.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui palikus galioti Panevėžio apygardos administracinio teismo sprendimą, svečių namų pastatas Lotmiškio g. 1 Nidoje, nesant galimybės atstatyti jį į buvusią padėtį, turi būti nugriautas. Taip pat turi būti nugriauti ir saugomai teritorijai nebūdingi ir kraštovaizdį pažeidžiantys statiniai – stiklinės jungtys tarp pastatų ir stiklinė konferencijų patalpa. Restorano pastatą nurodyta rekonstruoti, nugriaunant verandos antrąjį aukštą ir atstatant buvusią terasą pagal 1997 m. projektą.

Kaip vykdomas teismo sprendimas, kontroliuos Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos teisės aktų nustatyta tvarka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: