Latviai pristatys savo jūrinių teritorijų plano projektą (0)

jūrinių teritorijų plano projektas_am.lt

Latvijos jūrinių teritorijų plano projektas_ | am.lt nuotr.

Šiandien, sausio 29 d., 14 val. Aplinkos ministerijoje (506 salė) Latvijos atstovai pristato Latvijos jūrinių teritorijų plano projektą ir jo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitą.

Šis planas rengiamas Latvijos teritorinei jūrai ir išskirtinei ekonominei zonai. Jis numatys Latvijos jūrų erdvės naudojimą 12 metų. Planą rengia konsorciumas, vadovaujamas Baltijos aplinkosaugos forumo. Plano rengėjams talkina ir mūsų šalies ekspertai.

Lietuva nutarė dalyvauti tarpvalstybinėse konsultacijose dėl šio plano įgyvendinimo galimų reikšmingų pasekmių mūsų šalies aplinkai. Todėl Latvijos atstovai rytoj mūsų šalies institucijoms ir visuomenei pateiks savo jūrinių teritorijų viziją, supažindins su planuojamomis veiklomis jūroje ir tikėtinomis planuojamų sprendinių pasekmėmis aplinkai. Susitikimo metu vyks diskusija aktualiais jūrinių teritorijų planavimo ir panaudojimo klausimais.

Lietuva savo jūrinių teritorijų planą yra ne tik parengusi, bet ir patvirtinusi (Seimas praėjusį birželį patvirtino šalies teritorijos bendrojo plano papildymą jūrinių teritorijų dalimi). Šiuo metu esame antroji Baltijos regiono valstybė po Vokietijos, patvirtinusi savo jūrinių teritorijų nacionalinio lygmens dokumentą, ir vienintelė valstybė, turinti kompleksinį teritorijų planavimo dokumentą – Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą, kuris apima ir sausumos, ir jūrines teritorijas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: