Tarptautinė bendrovė su Lietuva bylinėsis dėl 100 mln eurų nuostolių atlyginimo (2)

info.umkc.edu nuotr.

info.umkc.edu nuotr.

Šiandien, sausio 26 dieną, Prancūzijos „Veolia“ grupė pateikė prašymą tarptautiniam investicinių ginčų arbitražui dėl investicinio ginčo prieš Lietuvos Respubliką nagrinėjimo.

Bendrovė reikalauja atlyginti žalą, patirtą dėl neva nesąžiningo Lietuvos elgesio ir kompanijos investicijų Lietuvoje nusavinimo.

Pagrindas teistis su Lietuva yra nesąžiningais ir diskriminuojančiais teisės aktų pakeitimais ir veiklos reguliavimo sprendimais patirtas reikšmingas nuostolis. 100 mln. eurų žalą patyrė „Veolia“ valdomos antrinės įmonės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“.

„Veolia“ tarptautiniam arbitražui taip pat nurodė, kad politinių tikslų vedina Lietuva tęsia prieš bendroves nukreiptą persekiojimo kampaniją.

Kol kas tiek aukščiausi Lietuvos vadovai, tiek Energetikos ministerija plačiau nekomentuoja šio įvykio.

„Veolia“ grupė yra pasaulinė tvaraus resursų valdymo lyderė. Daugiau nei 179 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje turinti grupė teikia energetikos, vandens tiekimo ir atliekų tvarkymo paslaugas miestams, gyventojams ir įmonėms.

2014 metais „Veolia“ 96 mln. žmonių tiekė geriamą vandenį, rūpinosi 60 mln. gyventojų nuotekų sistemomis, pagamino 52 mln. MWh energijos ir 31 mln. tonų atliekų pavertė nauja energija. „Veolia Environnement“ (listinguojama „Paris Euronext“) konsoliduotos pajamos 2014 metais sudarė 24,4 milijardo eurų.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žemyna:

  Ir kas čia netikėto? Kada mesjė phancūzas nepadėjo mesjė Putinui? Dar ir Berliuskonis atšuoliuos nuo kokios proanūkės atsiplėšęs…
  O ką darė mūsų Valst. „kantruolė”? Netikiu, kad įvairius mistinius reiškinius Rubikono vandenys per Lietuvą plukdė mesjė nieko nežinant? Kokia tokių tarptautinių įmonių atsakomybė, kiek prancūzė „motinėlė” atsakinga už „dukterėlės” išdykavimus?

  • Klausimas:

   Vėl žliumbimai.
   Laikas jau suprasti elementarų dalyką – užsienio kontoros ateina pasipelnyti bet kokiais būdais: ar ramiai tiekiant savo paslaugas ar bylinėjantis. Ir jokio skirtumo kaip tu ten jas kantraliuosi ar dar kažkaip žiūrėsi į duoklės ėmimo procesą, svarbu duodi ir viskas. Todėl vienintelė išeitis – padaryti komunalinio ūkio įmones valstybinėmis (jų paslaugų reikia nuolat ir priklausyti nuo užsieniečių užgaidų mažų mažiausiai neapdairu) ir valdyti jas pagal privataus verslo standartus (atlygis pagal rezultatą, nuolatinis veiklos efektyvumo didinimas). Valdymo kokybė priklauso nuo valdytoju, o ne nuo valdymo formos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: