S. Lapėnas. Abejingumas žudo tiesą apie 1991 m. Sausio 13 įvykius (8)

Saulius Lapėnas | asmeninė nuotr.

Saulius Lapėnas | asmeninė nuotr.

Ar Lietuva pasirengusi kovai kultūros srityje?

Taip „perrašoma“ istorija. Populiariame seriale „Legendos“ primygtinai įmontuoti kadrai šalia pasikartojančio užrašo „Lithuania 1991“ kaitaliojami su vietinių gyventojų prievartos prieš užsieniečius scenomis.

Kategorijos: Istorija, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Keistenybė ar netikėtumas.

  Nes šiuosyk (tvano atvykėlių, ar atbėgėlių) gausai nukreipt nuo…
  pasitarnauja kaip “užkarda”, ..į Lietuvą, kuo nepatrauklesnę,
  kuo atžagaresnę bei grėsmingesnę besigviešiančių “ant naudos”
  srautų sumenkinimui; po vieną, po “reitingiuką”, bet… sumenkinant.

  Matysim.
  O dėl
  “Prisiminkim, kad Lietuvos prokuratūrai taip ir nepavyko apklausti 1991 metais buvusio TSRS prezidento M.Gorbačiovo apie jo asmeninį dalyvavimą Sausio 13 dienos įvykiuose Vilniuje.”
  – verta paminėt, kitą “netikėtumą-paradoksą”, – Nobelio Taikos premiją, kuri dieviškąja keistenybe ir paveikusi
  iš 1990 m lapkričio per Norvegiją-SSSR į 1991 sausio laiką, – Lietuvos-SSSR kautynių lauką, tad asmeninio
  dalyvavimo jau aptarinėt neverta, o būtina – A s m e n i n ę Atsakomybę. Griežtai bei sąžiningai – visuotinai!

  Tad menkiausiu netikslumu, nuoroda, parodymu, pareiga ar nurodymu, n u k r e i p i a n t netiksliai ir stabdome
  (kaip itin dažnokai podažniai Z. Vaišvila vis…) visą eigą. Kai atsakomybė (asmeninė), pareigų vykdymas ir
  jų visapusiška (vienetinių, lemtingų sprendimų) galia suvedama į tiesiog …DALYVAVIMĄ (ar ne)…

  Štai imki ir paneiki ar patvitinki PO TO, dalyvavo Sausio 13-ąją M.Gorb. Vilniuje ar ne!

  Taip ir gimsta “LEGENDOS”,
  deja be kabučių gerb. Sauliau,
  manau supratote Giedriaus mintį:
  “dėl dalyvavimo”.

  Tūlas užsikabins, ir visiems “legendą pakabins” – Sausio 13-ąją M. Gorbačiovo nebuvo!!!

  (Čia jau net grubi, “nauja Legenda”, – kurgi Gorbačiovas???,
  ir
  ar b u v ę s M.Gorbačiov…
  tada
  …”scenaristiškąja” tąsa galimybė tęst
  – jei Vilniuje NE,
  – tai gal ir vadu NE,
  – nes dalyviu, kaip ir NE ))

  Visai holivudiškoji keistenybė, –
  vienas žodis, viena raidė, viena akimirka-sprendimas lemt
  lemia
  ir ATSAKOMYBĘ!

  Nes Holivudas, Google ar ypačiau FB savininkai, kaip ir visi naudos siekėjai
  (ženkliau išpodoleriniai ar euro-rublia-juan-jeniniai) tolygiai išpažįsta vien
  nuogą naudos siekiamybės užpildą. Užpildą iš “dalyvavimų” FB ir bankų
  pavergime. Toks 1991 m. paveldimumas, visai deja “nelegendinis”, iš žūčių,
  – ir Sausio 13-ąją su milijoninėmis visų teroro darinių, visuose žemynuose
  nuo pat 1914 m. karų bjaurasčių pradžia iššauktomis ir 1917-1991 m,
  “valstybiškiau gyvavusio” Pasaulio teroro dalies istrebitelių aukomis.

  Už Jūsų pastangą neabejotinas dėkingumas, be jokių abejonių, be a b e j i n g u m o
  ir su tikėjimo ramybės ryškumu dėl pajėgumo priartint tinkamai griežtos atsakomybės,
  – kiekvienu žingsniu ir šia Jūsų pastanga gerb. Sauliau, – atpildo už kiekvieną nusikaltimą metą.

 2. Dronas:

  Prokremliska propaganda JAV nera kazkoks naujas dalykas. Reikia suprasti, kino industrija, serialu gamyba, multiplikacijos gamyba – tai brangus malonumas. Per sitiek metu, buvo sukurta daugybe filmu,atsirado ivairiausiu kino pakraipu ir israst kazka naujo itin sunku. O publika reikalauja kazko sviezio, to ka galima praryti nekramcius, nestandartas gali brangiaia kainuoti ir neatsipirkti.. Siek tiek sentementalumo, mirstantis herojus, baisos paslaptys ir samokslai. Visa tai dabar paklausi preke ir spjaut i istorini autentiskuma. Daugybe kvailysciu, is pirsto isciulptu prasimanymu ir paprasciausiu nesamoniu, galima rasti net ivairiuose, neva istoriniuose filmuose. Todel cia nereiktu stebetis ir kompleksuoti. Vienintelis budas su tuo kovoti – pasiulyti savo versija, kuri bus paklausi ziurovui. Jokie draudimai, paneigimai ir musimaisi i krutine nepades ir negali padeti. Daugelis to tiesiog nepastebes, o kas pastebes nebutinai atskirs tikra versija nuo pramanu. Yra ir kita tamsioji serialu ir filmu kurimo puse. Tai sponsoriai. Kad kazka kurti, reikia pinigu, daug pinigu, o kieno ratuose sedi, to giesme giedi. Ir kremlius per neaiskius fondus, bei organizacijas, toje pacioje JAV, gali finansuoti visokiu nesamoniu kurima. Jie kaip sponsoriai autoriam norodys “partijos linija” kurios reikia laikytis ir viskas. Labai slykstu, bet veikia. Kodel tai vyksta JAV? Todel, kad JAV gaminama didzioji dalis tokios produkcijos. Tai kolosali industrija, kurios mastus eiliniam zmogui net sunku suvokti. Milziniskos sumos, honorarai, intrigos ir varzybas del reitingu ir kova der rodymo laiko bei ziurovu. JAV valdzia negali nurodyti, kad sito nerodyk ar panasiai. Ten isties zodzio laisve ir bet koki mela, kliedesius, kryptinga propaganda ir tiesiog nieksiska faktu kalstojima, galima slepti po zodzio laisves, saviraiskos laisves, asmenines autoriau nuomones, beje uz kuria JAV, skirtingai nei rusijoje, nebaudziama, kaukemis. Todel viskas prasideda pinigais ir baigiasi avineliu tylejimu, kada dergiama auka, tyliai sedi kamputyje ir net necypteli. O galutinis vartotojas (taikinys) gauna partines linijos doze. Dabar laimi tas kuris gausiauiai ir garsiausiai rekia. Kai vakaru salyse stengiamasi objektyvioje ir kiek imanoma neutralioje formoje informuot visuomene, kremliaus purvasklaida klykia nesavu balsu, dergia visose erdvese. Vis sunkiau ieskot informacijos. Jus paziurekite youtube. Bet kokiu kremliui nepalankiu klausimu, rasite pora tikru reportazu ir simtus vienodu kremliaus vemalu kokteiliu, daugelis is ju tiesiog kartos viena ir ta pati. Rusijos propaganda veikia pagal gebelso, metodika, o vakaru salyse vis dar vengiama apie tai viesai diskutuoti ir demaskuot sita slykscia propagandinio melo masina.

 3. Spragtelėjus – pagoniška “daina prieš abejingumą”

 4. Diedas:

  Kaip aš didžiuojuosi būdamas lietuviu.
  Mūsų tik trys milijonai ir mažas taškelis žemėlapyje, o kiek skiriama dėmesio, kokios krūvos pinigų ištaškoma mūsų dergimui.
  Prieš pora ar trejeta metų Olandijos pietuose ir Belgijos šiaurėje, nuvilnijo banga vagysčių. Vagys buvo “lietuviai”, nes nušvilpę iš kiemo dviratį, mopedą ir vejapjovę vis pamesdavo lietuvišką pasą.
  Benradarbiams pradėjus stebėtis, kas per žiopliai tie lietuvių vagys, pasiūliau patiems logiškai pagalvot, ar gali penkiose skirtingose vietose, skirting vagiukai lygsitarę pamest pasą.
  Gūti, kad viskas vyko ir žymiai platesniu mastu.
  Kžkas turėjo visa tai organizuot, leido pinigus, įdėjo daug pastangų.
  Ir dėl ko?
  Kad apjuodint mūsų tautą.
  A jaučiuosi labai reikšmingas, nes kažkas norėdamas apipletkint taško milijonus.

  • Dronas:

   Labai taikliai pastebeta. Ruskiai vis snypscia, kad Lietuva tokia nereiksminga, maza, niekam tikusi. Na tiesiog visai “nesvarbi”. Ir gerokai glumina toks demesys siai “nesvarbiai” saliai. Matomai Lietuva kremlinam gera rakstis subinej, kad sitait bando sumenkinti ir sudergti.

 5. Pikc:

  Skaitydamas iškart prisiminiau visokių vėlyvių “šedevrus”, visokių valatkų, kvietkevičių ir pan, šutvės postringavimus apie tai, kokie visi litovcai žydostrielai, šokie, tokie ir anokie… Kai VIETOS lygmenyje ant Lietuvos ir lietuvių pilamos cisternos srutų ir vėmalų, tai piktintis, kad ir užsieniečiai vieną-kitą kibirą šliūkšteli, kaip ir nevertėtų. 🙂

  • Pikc:

   P.S. Beje (čia galioja ir ankstesniam S. Lapėno įrašui apie Simpsonus), priešiškos propagandos Lietuvos atžvilgiu priežastis galbūt bent iš dalies galėtų paaiškinti žvilgsnis į JAV kino/TV industriją ne tik politiniu, bet ir etniniu požiūriu. 😉

   • Dronas:

    Visa JAV kino industirja yra verslas, kiekvienam versle dirbama del pinigu, visada yra tikslinis vartotojas ir visada buvo, yra ir vus uzsakovas. turedamas pakankamai pinigu, tu gali uzsakyti stribus, nacius ir pavyzdziui pol potu trenktus komjaunuolius balinanti ir graziai apgiedanti kurini. Kuriame nusifilmuos kruva garsenybiu, tiesa greiciausisi tu kuriu zvaigzde jau gerokai nusileido. Su reikiamu pinigu kiekiu galima parodyti, kad chunveibinu siautejimas buvo labai gerai. Zinoma, niekas tokio nesamoningo slamsto neziures. Todel daroma gudriau, dergiama pamazu. Tai kaip deliot mozaika zmogaus samoneje, pamazu, gabaliukas po gabaliuko ir galutinis vartotojas, tai yra 95% zmoniu, kuriem net sunku wiki paskaityti, itikes bet kokia nesamone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: