Bus siekiama užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus pripažinti negaliojančiais (video)  (3)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 22 d. 10 val. Seime buvo surengta Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Tai mūsų visų – Lietuvos piliečių – apsisprendimo klausimas“. Spaudos konferencijoje Z. Vaišvila pristatys Lietuvos piliečių iniciatyvinės grupės kreipimasi kviečianti surinkti 50 000 parašų dėl Seimo įpareigojimo svarstyti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo“ pripažinimą negaliojančiu ir Lietuvos Konstitucijos  9 straipsnio pakeitimų.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus iniciatyvos koordinatoriai Kazimieras Juraitis ir  Giedrius Kochanka.

Lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Seimas skubos tvarka priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo sukurtas teisinis pagrindas nelegalių imigrantų perkėlimui į Lietuvą. Šį įstatymą pateikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o jam pritarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Šiuo įstatymu Lietuvos valdžia supaprastino imigrantų atvykimo į Lietuvą ir jų priėmimo tvarką.

Pasak spaudos konferencijos rengėjų šis skubotas įstatymas „šiurkščiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 135 straipsnio reikalavimą, kad Lietuvos Respublika, įgyvendindama užsienio politiką, siekia užtikrinti šalies saugumą ir nepriklausomybę, piliečių gerovę ir pagrindines jų teises bei laisves, prisideda prie teise ir teisingumu pagrįstos tarptautinės tvarkos kūrimo“.

„Šis įstatymas atveria visus kelius į Lietuvą galimiems teroristams – pasirašius šį įstatymą Respublikos Prezidentei ir paskelbus jį, šie galimi teroristai galės laisvai judėti pirmyn atgal, o mes įsipareigojame juos visapusiškai globoti“, – sako signataras Z. Vaišvila.

Jei anksčiau pabėgėlis pateikdavo akivaizdžiai nepagrįstą prašymą prieglobsčiui, tai jam ES ir Lietuvos durys tapdavo uždarytos. Dabar nelegalai gali meluoti, ir Lietuvai tai tinka. Šiuo pakeitimu tiesiog yra panaikinta ankstesniame įstatyme buvusi sąvoka – „Akivaizdžiai nepagrįstas prašymas suteikti prieglobstį“. Tai reiškia daugiau negali būti nepagrįstų prašymų suteikti prieglobstį – visi prašymai kokie jie bebūtų nuo šiol bus laikomi pagrįstais“, – piktinasi signataras.

Pagal Seimo priimtą naują įstatymo redakciją net pabėgelių priėmimo centrų pažeidėjams suteikiama didesnė laisvė keliauti kur jie nori be jokio leidimo: kai nori jie gali pasišalinti iš pabėgėlių priėmimo centro, o kai nori – gali grįžti.

„Seimas nusprendė, kad nelegalams atvykti į Lietuvą daugiau nebedraudžiama: nori nelegalas, neteisėtai atvyksta į Lietuvą, nori – neteisėtai išvyksta. O mes kantriai laukiame ir sulaukę, išduodame leidimą gyventi. Pasižiūrėjus į tokią įstatymo pataisą, gali susidaryti vaizdas, kad Lietuva – ne valstybė, o parodija, parsiduodanti visiems atvykusiems“, – sako signataras Z. Vaišvila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: