Latvijoje siekiama musulmonėms viešose vietose drausti dėvėti veidą dengiančius rūbus (2)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Latvijos teisingumo ministras Dzintaras Rasnačas pranešė, kad šalyje esančioms musulmonėms viešose vietose bus draudžiama dėvėti tradicinius veidą dengiančius drabužius.

Kaip LNT televizijai aiškino ministras, buvo rinktasi iš dviejų variantų. Vienu buvo siūloma įteisinti draudimą tam tikrose įstaigose, o kitu – apskritai viešose vietose. Pasirinktas pastarasis.

Siūlymui dar turi pritarti Latvijos vyriausybė.

Toks sprendimas daromas, tikintis užtikrinti viešąją tvarką, saugumą bei apginti Latvijos kultūros vertybes. Latvija sutiko per dvejus artimiausius metus priimti 531 migrantą.

Apklausos rodo, kad 78 procentai Latvijos gyventojų nepritaria priimti pabėgėlius į savo šalį.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

 1. Kiap:

  taip, musulmonės viešosiose vietose turi rengtis ir kitaip elgtis vien padoriai… Geras manieras Latvija priversta teisiškai sureguliuoti… Esi Europoje – elkis tik kaip europietis…

 2. Žemyna:

  Tokios svarbos įstatymams turėtų galioti YPATINGOJO, per amžius neatšaukiamo įstatymo statusas ir turėtų būti numatyta jų NEKEIČIAMA 2 dalių formulė:
  1) NUOLATINĖ, NEPANAIKINAMAI galiojanti tvarka (jis gali būti tik stiprinama, bet neatpalaiduojama!).
  2) Kita šio įstatymo dalis nurodo labai griežtas ir siauras „atsipalaidavimo” ribas, kurių negalima peržengti, jei ypatingomis aplinkybėmis valstybei TEKTŲ LAIKINAI, numatytam trumpam terminui pristabdyti nuolatinę tvarką
  (ne atšaukti, o tik pristabdyti; ne kaip atrodo koalicijų „geruoliams”, o tik ypatingų aplinkybių prispirtiems ir griežtose ribose).
  Laikino pristabdymo terminui pasibaigus be jokių posėdžiavimų ir balsavimų AUTOMATIŠKAI vėl įsigalioja nuolatinė tvarka.
  Laikinas pristabdymas gali būti bet kurią akimirką atšaukiamas, jei to valstybei reikia – kad ir patikrai, kaip greitai visuomenė persitvarko.

  Ypatingasis amžinosios tvarkos įstatymas negali būti atšauktas, nors čia jau ir 100 metų vyrautų taika ir ramybė draugiškų kaimynų apsuptyje…
  Tai ir šauktinių, ir čadrų klausimas, ir įv. kiti valstybės ir visuomenės saugumo klausimai, t. p. strateginių paslaugų klausimas, kurias sutrikdžius net ginklais pulti nereikia…
  Gal ir klystu, tačiau man susidaro įspūdis, jog strateginės paslaugos išdalintos savų chebrytei, net nesuvokiančiai savo paslaugos reikšmės… Šių paslaugų operatorių parinkimui negali būti taikomos tos pačios taisyklės, kaip paprastoms komercinėms paslaugoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: