Filmas apie KGB iškeliauja po tarptautinius kino festivalius (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Sausis filmui „Aš už tave pakalbėsiu“ tapo svarbiu pirmų peržiūrų mėnesiu. Sausio 8 d. pradėjusi ir iki šiol tęsianti kelionę po Lietuvos kino sales, šiuo metu kūrybinė komanda ruošiasi pirmiesiems filmo rodymams už Lietuvos ribų.

Mėnesio pabaigoje įvyks dar dvi svarbios filmo premjeros – Suomijoje, Helsinkio mieste, ir Estijoje, Talino mieste, vyksiančiame dokumentinio kino festivalyje „DocPoint“ įvyks tarptautinė filmo premjera, o Triesto tarptautinio festivalio konkursinė programa  taps nacionaline filmo premjera Italijoje.

Tarptautinis Helsinkio festivalis „DocPoint“ šiais metais švenčia jubiliejinį 15 – tąjį gimtadienį ir yra laikomas stipriausiu Skandinavijos regiono dokumentinių filmų festivaliu. Jau 27 – tas tarptautinis Triesto kino festivalis pasižymi programų sudarytojų dėmesiu Rytų Europos kino platformai.

„Labai simboliška, kad 2016 – tuosius pradedame filmo tolesniam gyvenimui svarbiausiomis premjeromis. Filmas buvo gamintas kartu su Italijos partneriais, todėl labai svarbu ir reikšminga, kad iškart po nacionalinės premjeros Lietuvoje įvyks ir nacionalinė premjera Italijoje, Triesto mieste, viename reikšmingiausių šalies festivalių. Džiaugiamės ir tarptautinės premjeros vieta ne tik dėl puikios festivalio reputacijos, bet ir dėl to, kad Suomijos auditorijai aktuali ir filme aptariama problematika,“ – tarptautine filmo kelionės pradžia džiaugiasi filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Didelio žiūrovų dėmesio sulaukęs ir aštrias pilietiškumo ir valstybingumo diskusijas sukėlęs filmas „Aš už tave pakalbėsiu“ pasakoja jautrias ir asmeniškas nuo KGB nukentėjusių ir šioje struktūroje dirbusių žmonių istorijas. Jos leidžia mums betarpiškai pažinti ir prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio.

Kunigas Julius Sasnauskas, garsūs rezistentai Algirdas Statkevičius ir Vytautas Urbonas, žymus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas, buvęs operatyvinis KGB darbuotojas Danas Arlauskas, buvęs KGB tardytojas Vytautas Urbonas dalinasi iki šiol nežinomomis gyvenimo detalėmis ir dar kartą prisiminti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Daugiau žinių rasite ir čia.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: