D. Grybauskaitė aplankė didžiausią pasaulyje mokslo įstaigą – „CERN“ (2)

R. Dačkaus nuotr.

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė didžiausią pasaulyje mokslo įstaigą – Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizaciją „CERN“. Lietuva teikia oficialią paraišką tapti asocijuota „CERN“ nare, todėl su šios įstaigos generaline direktore Fabiola Dženoti (Fabiola Gianotti) šalies vadovė aptarė tolesnius žingsnius narystei šioje prestižinėje mokslo institucijoje užtikrinti.

Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija – didžiausia ir pažangiausia mokslo institucija, kurioje dirba gabiausi planetos mokslininkai ir atliekami unikalūs moksliniai eksperimentai, galintys pakeisti žmonijos ateitį. Šiame mokslinių tyrimų centre veikia didžiausias pasaulyje dalelių greitintuvas, atrasta visatos veikimą paaiškinanti dalelė Higso bozonas ir ieškoma atsakymų į sudėtingiausius fizikos klausimus.

Tik nedaugelis valstybių tampa šios mokslo įstaigos narėmis. Šiuo metu „CERN“ mokslinių tyrimų bendrovė turi 21 narę ir 2 asocijuotas nares. Narystė „CERN“ yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD), kuri ypatingą dėmesį skiria inovacijoms.

Lietuva su „CERN“ bendradarbiauja jau nuo 1993 metų. Kasmet čia stažuojasi apie 20 mūsų šalies mokslininkų. Vykdomi bendri projektai su Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetais, lazerių gamintojais „Ekspla“ ir „Standa“.

Šių metų kovą Vilniuje rengiama paroda, kurioje Lietuvos žmonėms bus suteikta unikali galimybė apžiūrėti „CERN“ esančio dalelių greitintuvo dirbtinį tunelį. Jos metu Vilniuje taip pat bus atidaryti moderniausi Baltijos šalyse Fizinių ir technologinių mokslų bei Gamtos mokslų tyrimų centrai.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Pažvelkime į Lietuvos palyginti visiškai netolimąją praeitį!
  – Apie 1170 m.pr.m.e. aukščiausias mūsų dvasiškis Krivių Krivaitis Vandenorius parašė epą “Iliadą”, kuriame žmonija informuojama apie 1179 m.pr.m.e. įvykusį Tero ugnikalnio (jo vietoje liko tiktai Santarino salelės) sprogimą ir įvykusią globalinę katastrofą, kuri mūsų laikais vadinama “Trojos karu”.
  – Krivių Krivaitis Vandenorius paliko ir epą “Odisėją”, kuriame informuoja, kad po Tero ugnikalnio susisprogdinimo Žemė Viduržemio jūros regione 20 metų buvo nestabili! (Odisėjas simbolizuoja Žemės drebėjimą!) Kur šis Krivis Krivaitis mūsų mokyklose?! Kodėl jis atiduodamas graikams?!
  – Krivi Krivaitis Sielmokšis (Sielų mokytojas – VI a.pr.m.e.), anot graikų isroriko Herodoto, jis buvo pusdievis ir mokėsi net pas patį Pitagorą! Kodėl ir šio Krivių Krivaičio nepažįsta mūsų akadėminė visuomenė?
  – O kur ir dabar dar vakaruose, dėl jų mokytumo, garbinami ir dar nepamirštami mūsų Krivių Krivaičiai Didonis, Baisonis, Metronis ir kiti?
  Kada mes atsigręšime į mūsų turtingiausiąją ir garbingiausiąją praeitį bei pažinsime ją?! O pažinę ją – pranešime PASAULIUI – kokia yra sena EUROPOS MOTYNOS – LIETUVOS PRAEITIS?!

 2. Lietuva yra seniausios PASAULYJE kultūros atstovė! Kultūros, kurios kalbai, anot indų Mahatmos Gandžio, jau per 50 000 metų! Būtent šios kalbos deka yra įminta per 300 seniausiųjų kultūrų šaltiniai! Būtent šių šaltinių deka yra atrasti mokslininkams dar nežinomi III ir IV Žemės ašies judėjimai!!! Šių atradimų deka parašyta penkiaknygė – “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas”, “Praeitis ir ateitis”.
  Jau darosi suprantama;
  – Kada ir kodėl vyksta sinchroniški abiejų Žemės ašigalių apledėjimai?!
  – Kada ir kodėl apledėja tiktai vienas iš Žemės ašigalių?!
  – Kada ir kodėl Žemėje įvyksta globaliniai tvanai?!
  – Kada ir kodėl Žemėje įvyksta vienas iš kelių mažesnių tvanų?!
  – Kodėl, kur, kaip ir kada Žemėje keisis klimatas?!
  – Kad “Saliamonas – Suleimanas” tai ne karalius bet Šiauriniame Žemės pusrutulyje Saulės – Mėnulio ‘”viešpatavimo” laikotarpis nuo 1000-jų iki 500-jų m.p.m.e.!
  – Kad “Aleksandras Makedonietis” tai ne legendinis didvyris! Tai katastrofa visiškai analogiška legendinei “Faetonto” katastrofai! Jos Šiauriniame Žemės pusrutulyje įvyksta periodiškai kas 3000 metų!
  Jos įvyksta tada, kai Šiaurinis Žemės ašigalis atsigręžę į Saulę!
  Beje, šiauriniame Žemės purutulyje mes jau regime “Faetonto” ir “Aleksandro” alsavimą!!! Su kievienu Žemės atsigręžimu į Saulę, šios katastrofos darosi vis klastingesnės!
  Apie šių herojų vardais pavadintas katastrofas galima paskaityti aukščiau nurodytose knygose, arba Romos poeto Ovidijaus “Metomorfozėse” apsakymas “Faetontas”. Ir t.t., ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: