„Bloomberg“: Lietuva pralenkė Estiją ir Latviją (3)

technologijos.lt nuotr.

technologijos.lt nuotr.

2016 metų „Bloomberg“ inovacijų indekse, kuris surikiuoja valstybių ekonomikas pagal tai, kiek jos skiria pinigų tyrinėjimams ir technologijų pažangai ir kiek jose veikia aukštųjų technologijų įmonių, pirmąjį penketuką užbaigia Vokietija, Švedija, Japonija ir Šveicarija.

Pietų Korėja aukščiausius balus surinko už pridėtinės vertės gamybą, taip pat aukštojo mokslo efektyvumą – tai rodiklis, atspindintis stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičių ir mokslo bei inžinerijos absolventų koncentraciją. Nors Pietų Korėja pagal produktyvumą užėmė vidutinę – 39 – vietą, ji buvo antra pagal tyrimų ir technologijų plėtros intensyvumą, aukštųjų technologijų paplitimą bei patentavimo aktyvumą, ir šešta pagal mokslininkų koncentraciją, rašo bloomberg.com.

Lietuva „Bloomberg“ inovacijų indekse užėmė 32 vietą, Estija – 34, o Latvija – 40 poziciją. Lietuva buvo įvertinta 62,60 balo ir pagal mokslinių tyrimų bei technologijų plėtros intensyvumą užima 33, pagal pridėtinės vertės gamybą – 14, pagal produktyvumą – 20, pagal aukštojo mokslo efektyvumą – dešimtą, pagal mokslininkų koncentraciją – 29, o pagal patentavimo aktyvumą – 40 vietą.

Šaltinis www.delfi.lt
Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Mieli neužmirštuoliai,:

  šįkart užmiršote nurodyti, kokioje vietoje Bliumbergas pastatė Rusiją. Priminsiu: 12 vieta. Lenkija – 23. Turime į ką lygiuotis 🙂

 2. Menu, kai Lietuvos prezidente tapo Dalia Grybauskaitė, ji per LRT buvo pareiškusi (nepažodžiui!):”Kodėl Lietuvos mokslininkai dėl atradimų ar išradimų patentavimo privalo eiti “kryžiaus kelius” vakaruose? Būtina, padaryti, kad tai galima būtų padaryti ir Lietuvoje?”. Deja, šioje srityje prezidentė taip nieko ir nenuveikė.
  Jau DEŠIMT METŲ kaip atradau “Žemės ašies Trečiąjį bei Ketvirtąjį” fizinius judėjimus. Tačiau Lietuvos akadėminė visuomenė juos nusikalstamai blokuoja ir ignoruoja! O pasaulis ir toliau suka galvas – KAS VYKSTA SU KLIMATŲ?! KODĖL JIS KINTA?! KAS BUS ATEITYJE?! Ir t.t.
  Užpatentuoti atradimų Lietuvoje neįmanoma, kadangi Lietuvos Patentų biūras “siunčia” juos patentuoti per užsienio spaudą. Kodėl? – Tokia yra tvarka! O tam, kad juos užpatentuoti užsienyje, ne tiktai reikalingi milžiniški pinigai, bet ir būti:
  – užsienio kalbų mokovu; (kai tau jau per 75 ?!).
  – dirbti su atradimu (išradimu) susietoje mokslinėje organizacijoje;
  – turėti mokslinį laipsnį?! Ir t.t, ir t.t.!
  Stebint mokslo raidą pasaulyje ir žinant Lietuvos akadėminės visuomenės NUSIKALSTAMAI ABOJU požiūrį į LIETUVOS SENIAUSIĄJĄ ŽEMĖJE KALBĄ ir TURTINGIAUSIĄJĄ PRAEITĮ, bijau, kad mano padaryti pasauliniai atradimai taip ir liks knygose!
  O kiek šie atradimai atneštų balų Lietuvai juos užpatentavus?! O kiek garbės vardui LIETUVA?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: