A. Rudys: Palaikome Lenkiją kovoje su ES biurokratais, tačiau nežadame nusileisti agresyviai „kresų“ politikai (video) (55)

Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Po to kai sausio 15 d, tautininkai surengė solidarumo su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika piketą prie Lenkijos Respublikos ambasados Alkas.lt redakcija sulaukė nemažai klausimų ir komentarų, apie tai, kad neseniai išrinkta naujoji Tautininkų Sąjungos (TS) valdžia esą keičia šios partijos politinį kursą. Tautininkų viešai išsakyti palaikymai Lenkijos valdžiai daug kam buvo netikėti, nes ši politinė jėga nuo seno garsėjo kaip Lenkijos oponentas, ypač dėl jos specifinės „kresų“ politikos  pasireiškiančios nuolatiniu agresyviu kišimusi į Lietuvos vidaus reikalus sprendžiant asmenvardžių rašybos oficialiuose dokumentuose, gatvių pavadinimų bei mūsų šalies švietimo sistemos reformų klausimus.

Tebesitęsiant diskusijai dėl naujosios Lenkijos valdžios priimamų politinių sprendimų dabartinio ES politinio kurso kontekste, skelbiame išskirtinį Alkas.lt interviu su išrinktuoju TS pirmininku, Nepriklausomybės Akto signatarų dr. Audriumi Rudžiu:

Tautininkų lyderį kalbinome prieš sausio 15 d. rengiamą Lenkijos valdžios palaikymo akciją, po Seime vykusios šią akciją pristatančios spaudos konferencijos.

Sausio 15 d. Seime vykusios spaudos konferencijos „Solidarumas su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika ir ES migracijos politikos grimasos“ vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

55 komentarai

 1. lyvis:

  Eh Rudy, Rudy pirma reikia kresus sunaikinti paskui lenkus palaikyti. Neiš to galo pradėjot. lyvis

 2. Getas:

  Žiniasklaida ir liberalai daugiau Tautininkų politinę kryptį kaitlioja ir maigo, o ne patys tautininkai: tai pavadina kraštutiniai dešinieji, negalvodami kur, kokiame krašte įterps nacius, šovinistus ir fašistus, tai vadinami mūsų konservatoriai prikergia, kad tai Putino ranka ir pan. Kaip gi kitaip kylančios politinės jėgos populiarumą sumenkinsi? Tikrumoje Tautininkų politinė kryptis yra nuosaiki, konservatyvi: tradicinės vertybės – dora, šeimos puoselėjimas, iškrypimų nepropagavimas ir pan. Užsienio politikoje: aktyvus rėmimas Ukrainos kovoje prieš Rusijos okupaciją, Nato palaikymas ir prieš ES federalizavimą.

 3. Ką čia kalbėti dėl Lenkijos. Jos tokios “kresuojančios” jokio palaikymo negali būti. Tai būtų lipimas ant to paties grėblio. Jau vien pavadinime “poliaki na Litwe” yra Lietuvos laikymas ne kuo atskiru, valstybiškai lygiateisiu Lenkijai, o tik kaip šio pavadinimo jos provincija, “kresu”,- taigi jis yra įžeidimas. Todėl Lietuvos tautininkas visų pirma privalėtų reikalauti jo atsisakyti. Mano supratimu šiandien bet kokiais Lenkijos palaikymo veiksmais tautininkai Lietuvoje tęstų Smetonos laikais iš esmės vykdytos “prolenkiškos-kresinės” Lietuvos tautininkų politikos poziciją, privedusią Lietuvą prie valstybės praradimo.

 4. O, kad būtina priešintis Briuselio diktatui – tai jau visi supranta:
  “Štai kokį laišką parašė vienos Miuncheno ligoninių gydytoja: “Mums tenka dirbti ligoninėse saugomiems ginkluotų policininkų su šunimis. Dauguma čia pakliuvusių pabėgėlių, serga AIDS, sifiliu ar kitokiomis mums net nežinomomis ligomis. Kai kurie elgiasi lyg žvėrys. Bavarijos ligoninių darbas paralyžiuotas“.
  Lietuvoje šį savo kolegės laišką išplatino JAV lietuvė, sveikatos švietimo programų direktorė Pranė Šlutienė. Moteris reagavo griežtai: „Lietuviai, užtenka bučiuoti užpakalius ES valdžiai ir per televiziją žmonėms skelbti, kad atvykę pabėgėliai Lietuvai nebus problema ir keps picas. Ne vienas tūkstantis jų užplūs Lietuvą. Pasiruoškite, lietuviai gydytojai. Jūsų laukia niekada nepatirti iššūkiai, su kuriais jau susidūrė Vokietija.“
  http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/vokieciai-ispejo-del-migrantu-ar-lietuva-isgirs.htm

 5. ONA:

  Gerai ,kad rodomas susirūpinimas kaimynais.Pritariu,bet būtina nepamiršti savigarbos.

 6. Juozas:

  Va kaip reikia aiškinti klausimus – trumpai ir argumentuotai:

  Kodėl Briuselis piktinasi Lenkija?

  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/kodel_briuselis_piktinasi_lenkija/

 7. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “A. Rudys: Palaikome Lenkiją kovoje su ES biurokratais…..”
  Blogai issireiksta, ne Lenkija palaikome, o palaikome Lenkijos spredima del….. ir t.t.
  Todel, kad issireiskimas palaikyti Lenkija yra per daug daugiaplanis ir yra daugybe dalyku, o ju gerokai daugiau, del kuriu…. Lenkijos nepalaikome!

  • Paprastai sakant, tai tradicinio “kresinio” Lietuvos reiškimosi pasauliui kartu su Lenkija atvejis…

   • Na, kresų politikos sakė, kad nepalaiko – neperspauskim.

    • Istorija rodo, kad jokio Lietuvos reiškimosi pasauliui kartu su Lenkija negali būti. Tai kas jie per Lietuvos tautininkai, jeigu neišmokę istorinių pamokų…

     • Niekada nepamirškim kas ant mūsų užpjudė kryžeivius:
      ” 1228 m. atvyko į Konrado I Mazoviečio jiems paskirtą prūsų Kulmo žemę pirmieji riteriai Konradas fon Landsbergas ir Otonas fon Zaleidenas”.
      http://www.lietuvos.org/istorija/byla/index.htm

     • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

      Pritariu tam “Kazin”, nes taip kaip suprantu istorija, tai man yra artimiausias poziuris yra Oskaro Milasiaus kuris aiskiai ir nedviprasmiskai pasake, kad jei Lietuva nori islikti VALSTYBE, pirmiausia ka reikia daryti, tai NESUSIDETI SU LENKAIS! Tai va, jei nori buti apmautas, apgautas, uzpultas, isprievartautas, okupuotas, ankesuotas….susidek su lenkais. Nieko cia naujo nepasakiau, reikia tik pasiskaitineti istorija. Jau daugiau nei 90 metu Europos okupantas neatiduoda uzgobtu ir aneksuotu zemiu, o tai Punksas (80 procentu lietuviu), Baltstoge, Seinai, Vygriai ir t.t. Tai kaip cia tuos OKUPANTUS paremti? Galima paremti tam tikra sprendima, kaip antai, kai Konstitucinis teismas turi priimti sprendima 9 balsais is 15, o ne taip kaip iskrypelisai europietiskai buvo…. 5 balsais is 15! Ir is kokios peklos toksai dalykas buvo ipirstas? Prasmirdusi komunistine domkratija!

      • XWQ:

       Visiškai Tamstai pritariu. Dar mano, amžinatilsį, senelis, trijų Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius, sakydavo: “Su lenku kalbėk, bet rankoj lazdą turėk”.

       • Yra toks prieškario dvieilis: tupi lenkas už kalniuko – žiba akys kaip velniuko. 🙂
        Tik nereikia šnekėti VIEN TIK apie lenkus: mums pavojingos visos šalys, kurios už mus yra didesnės. Čia jau automatiškai.
        Bet ir mažos kartais gali pridirbti šunybių.

        • Laikas suprasti, kad prolenkizmo veikėjas (“zavadyla”) Lietuvoje yra ne čia gyvenantis lenkas, o Lenkija, tad ir priekaištus tiktų reikšti tiksliau – ne lenkams apskritai, o šaliai, jos valdžiai…
         Beje, nepatikimos Lietuvai yra ne visos šalys, o tik imperinės kaimyninės Lenkija ir Rusija.

         • XWQ:

          Klysti! “Zavadyla” būtent yra vienas “lenkas ant Lietuvos”. O kas juo naudojasi ir moka jam “babkes” – čia jau kitas klausimas. Gal Kremlius, gal Varšuva. O gal ir Kremlius, ir Varšuva. Beje, nei tarp rusų, nei tarp baltarusių, nei tarp kitų tokių “zavadylų” kažkodėl nėra. Įdomu, kodėl?

          • Tas vienas būtų niekas, jei ta dauguma patyliukais jo giesmių negiedotų.

          • Dėl ko juos reikia presinguoti:
           1. panaikinti jų mokyklas, kur auginam,i priešai Lietuvai;
           2. panaikinti visas lengvatas;
           3. priversti visus viešoje erdvėje būti lietuviais;
           4. neleisti lenkijoms ir pan. ten kelti sabuntujų.

          • Naivu…, arba – tyčia… Nebūtų to vieno “lenko ant Lietuvos”, jo vietoje atsirastų kitas… Maišai priežastis su pasekmėmis. Sakau, gal pačiam čia suprasti padėtų tokia mįslė: “Kabo kabikas, tupi tupikas, jei kabikas nekabotų, tai tupikas netupėtų” (Katinas ir lašiniai) …

          • O aš ką sakau?
           Kad šitas yra tik atsitiktinumas, nes tokių buvo visada.
           Neskaitai.

          • XWQ:

           > “Kažin”: Tai visdėlto neaišku, kodėl, pvz., Lietuvos rusai, gudai (baltarusiai), žydai, totoriai ir kiti neklykauja, kad jų, kaip “tautinių mažumų”, teisės yra ignoruojamos? Tai gal visdėlto tą audrą vandens stiklinėje kelia ne tautinė bendrija, o jos vadukai? O mes tai toleruojame ir dar jų atsiprašinėjame. Kažkoks marazmas…

          • Beje, klausimas kas juo naudojasi neturėtų kilti. Iš žiniasklaidos skelbiamos informacijos matome, kad Lenkija juo naudojasi oficialiai, paprasčiausiai nuo jo neatsiriboja. Taigi kokių faktų dar reikia… Antai, dar visai neseniai skelbta, kad su juo ir Okinčisu susitiko aukšti naujos Lenkijos valdžios pareigūnai, vėl Lenkijos institucijos ima spręsti finansavimo klausimus. Taigi tiesioginis Lenkijos naudojimasis juo akivaizdus.

 8. Kemblys:

  ‘Kaunieti’, jo tikslas įvelti į beprasmį susirašinėjimą. Jam nesvarbu nei apie ką, nei po kokiu straipsniu, nei su kuo – savimi purvina ‘alką’. Prieš kelias dienas ‘tikras lietuvis’ rašė, kad per dvi dienas kažkur parašė 200 atsiliepimų pasirašinėdamas keliais vardais… ‘pakirkšnutė’ toks pat.

 9. Su “kresininke” Lenkijos valdžia ne apie nusileidimus/nenusileidimus tegali būti kalba, o apie reikalų neturėjimą apskritai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: