Austrijoje nuvilnijo protesto akcija prieš „Barnevernet“ (nuotraukos, video) (13)

D. Paraschiv nuotr.

D. Paraschiv nuotr.

Nuo metų pradžios įvairiose šalyse vyksta protestai prie Norvegijos ambasadų – žmonės reikalauja stabdyti Norvegijos vaikų gerovės tarnybos „Barnevernet“ savivalę ir grąžinti užsieniečių šeimoms iš jų atimtus vaikus.

Protestai šiemet jau vyko Norvegijoje, JAV, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Rumunijoje, Belgijoje, Italijoje ir Kanadoje. Sausio 16 d. protestas įvyko Čekijoje, Latvijoje, Rusijoje ir Austrijoje, kurioje susirinko apie 3000 dalyvių. Protesto akcija vyko prie Norvegijos ambasados Vienoje.

Lietuvoje toks renginys įvyks sausio 21 dieną.

Kaip teigia vienas protesto prieš „Barnevernet“ savivalę rengėjų, Lietuvos tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka, reaguoti į Norvegijos elgesį būtina: „Iš lietuvių šeimų Norvegijoje atimta ir globėjams atiduota jau beveik trys dešimtys Lietuvos piliečių. Kiekvieno mūsų pase įrašyta, kad mus saugo Lietuvos Respublika. Deja, mūsų valstybė šių vaikų negina, o užsienio reikalų ministro pareiškimai, kad „valstybė padeda“, yra melas. […] O juk kiekviena tokia istorija – ne tik prarastas pilietis, bet ir šeimos drama. Negalime likti abejingi.“

Išskirtinio dėmesio pastaruoju metu sulaukė ir naują protestų bangą paskatino iš Rumunijos kilusių Ruth ir Mariaus Bodnariu šeimos istorija. Penki vaikai iš tėvų buvo atimti argumentuojant jų „krikščioniška indoktrinacija“. Mokyklos direktorė tarnyboms nurodė, kad „Bodnariu šeimos vaikai yra „labai krikščioniški“ ir kad jų tikėjimas, jog Dievas baudžia už nuodėmes, „sukelia vaikų neįgalumą“. Ne vienoje šalyje pasipiktinimą sukėlusi istorija nebuvo aprašyta Lietuvos didžiojoje žiniasklaidoje.

Tiesioginis telefoninis pokalbis su Mariumi Bodnariu:

Susirinkusi minia Vienoje dainuoja „Mes palaikome Bodnorių šeimą“:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

13 komentarų

 1. Betgi čia visa demonstracija?
  Reikia ir Lietuvoje tokią ir dar masiškesnę užtaisyti.

 2. Artojas:

  Tokių ir panašių atvejų yra tūtkstančiai, ir prieš kievieną atvejį nespėsi rengti piketų . Reikia keisti valstybę naikinančią valdžią, kuri neaišku kam tarnauja, į valdžią , kuri rūpintusi savo Tauta ir savo valstybe.
  >t l Vokiečiai buvo ne fašistai , o nacionalsocialistai. Etiketes klijuoti proto nereikia, tai palikim tiems, kurie nešioja “nezabudkas” (popierines gėles). Be to, kokie vokiečiai bebūtų , jie Lietuvą gelbėjo nuo komunistinio teroro, kuri sovietai Lietuvoje vykdė. Ir Adamkus su dešimtimis tūkstančių Lietuvos inteligentų , kartu su vokiečiais traukėsi nuo armijos “išvaduotojos”, kuriuos vokiečiai dar metus šėrė, kol pasibaigė karas. Bukim padoresni.

   • Žemyna:

    Tai jau tautos klaida, kad jie patys sau išlaikymą nustato, patys savo rinkimų taisykles nustato, kad patys rinkimų sąraše nustato neliečiamuosius, t.y. prievarta primetamus išlaikytinius, patys nusprendžia, ar jie privalo atsiskaityti rinkėjams ir atsistatydinti, patys nustatė, kad seime rūpinsis partijos interesais (ne valstybės, ne rinkėjų)…
    Dirbant pagal tokias taisykles, neįmanoma susivienyti strategiškai svarbiais klausimais, nes paverčia juos tampoma paklode, ir kiekvienas siekia, ne kad VALSTYBEI svarbus reikalas laimėtų, bet partija. Tada galima dešimtmečius tą patį klausimą „spręsti”, ir taip valstybės pamatus silpninti, kitus svarbius reikalus nepataisomai apleisti. Mes PATYS KALTI. Naiviai patikėjome, kad jie visažiniai, viską išmano, viską gali, bei… kad jie sąžiningi tyruoliai…
    Reikia kurti judėjimus atskiroms temoms iš vietos „stumti”. Nes kai tik susiburia bendro pobūdžio judėjimas, tai tuoj prasideda tos pačios varžybos, kaip ir partijose.
    Reikia konkrečiu klausimu suinteresuotųjų „stūmikų” sambūrių. Imam klausimą už čiupros, sutvarkom ir galim išsiskirstyti. Kiti žinovai kitų klausimų imasi. Reikia, kad mes seimui sudarytume dienotvarkes ir prižiūrėtume, kad ne užsnūstų, o pasiraitotų rankoves ir išspręstų vieną sykį ir iki galo.
    Šiandien jie priešinsis. Gal bijo, kad visus klausimus išspręs ir Seimas nebus reikalingas? 🙂 Tačiau pasidavę visuomenininkų spaudimui, ateityje patys džiaugsis, nes pagaliau pajus, kas yra tautos pagarba, kai dirbs jos naudai. Tai visai kitas jausmas, negu dabar, kai išeina prieš minią, kurios galvoje viena mintis: „Visi jūs ten vienodi”.
    Na, va. Visai ne į temą. Pardon.

 3. Žemyna:

  Taip, pagrindinė minties turėtų būti, kad
  niekas nesuteikė šiai valstybei išskirtinių teisių KONFISKUOTI kitų valstybių piliečius, lyg piratams nebaudžiamai grobti žmones. Įkalinti juos savo valstybės teritorijoje, kaip pas sovietus – „nie vyjezdnoj”. Vardas, pavardė, kilmė ir tautybė pakeisti ir neskelbiami, kaip ir buvimo vieta.
  Buvo žmogus ir pražuvo. O gal ir gyvas. Spėliok, kad nori, bet sužinoti nesužinosi. Nes, jei tu su pagrobtuoju kaip nors susijęs, jei jis tave domina, tavo teisės baigiasi ties Norvegijos valstybės siena.
  Niekuo tai šaliai nenusikaltę, bejėgiai nepilnamečiai paverčiami įslaptintais asmenimis, kurių likimo niekas, net ir jų kilmės valstybė, neturi teisės žinoti – nei kontroliuoti, nei įtakos turėti… Ir pagrobtieji nepilnamečiai netenka žmogaus teisės žinoti kas jie, mokėti savo gimtąją kalbą, turėti savo gimtąją šeimą, žinoti savo kilmę.
  Neneigiu, kad vaikų tėvai ne visi šventi buvę, gal net ir kalėjimo verti. Tačiau VAIKAS turi savo atskiras, NELIEČIAMAS Žmogaus teises!
  Tėvai pažeidė vaiko teises, jam plekštelėdami? Tai juokingas pažeidimas, lyginant jį su KRIMINALINIU NUSIKALTIMU Norvegijos valstybės vardu vykdomu prieš tą vaiką! Ir jų veiksmuose Žmogaus teisėmis nė iš tolo nekvepia. Vien verslo dvokas.

 4. Tūlas:

  Negali kažkokia vaikų teisų tarnyba atiminėti vaikų, nesuprantama kaip Norvegija leidžia taip elgtis.

 5. Apuokiukas:

  Palaukit, jeigu durnius eina per raudoną šviesą ir jį numuša mašina, – kas kaltas, jis, ar mašina? Jeigu kitas durnius prisigėręs užmiega su degančia cigarete ir sudega, kads kaltas – degtinės butelis, žiebtuvėlis, lova, ar pats žmogus. Dabar jeigu durnius nuvažiuoja į Norvegiją su savo vaikais ir jų netenka, kas kaltas, ar Barnevernet, ar pats žmogus? Ką žmonės nežino, kad pavojinga eiti per gatvę degant raudonai šviesai, pavojinga rūkyti lovoje, pavojinga su vaikais būti Norvegijoje? Tai kas kaltas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: