Berlyne prasidėjo tarptautinė paroda „Žalioji savaitė“ (0)

ŽUM nuotr.

ŽUM nuotr.

Vokietijos mieste Berlyne prasidėjo tarptautinė paroda „Žalioji savaitė“ (Gruene Woche). Į parodų centrą nuo sausio 15-osios iki kito sekmadienio plūs ištroškę ir išalkę lankytojai.

Parodoje didžiausias dėmesys skirtas smulkioms įmonėms, šeimos ūkiams.Parodoje vokiečiai ir šalies svečiai gali išbandyti  tautinio paveldo kosmetiką iš vaško, įsigyti ekologiškame ūkyje gaminamus skilandžius, stebėti šakočių kepimo vyksmą bei paragauti ką tik iškepto skanėsto, paragauti natūralios kaimiškos giros, pagal aukštaičių tradicijas gaminamo alaus, paragauti kelių rūšių midaus, medaus ir įvairių jo mišinių, nusipirkti lietuviškų prieskonių.

Lietuva šioje parodoje dalyvauja jau 14 –ąjį kartą ir visada sulaukia parodos rėmėjų – Vokietijos valdžios dėmesio. Lietuvos stendą savo apsilankymu pagerbęs Vokietijos federalinis žemės ūkio ministras Michaelis Šmitas negailėjo šiltų žodžių Lietuvai ir jos kokybiškiems gaminiams.

Švedijos kaimo reikalų ministras Sven-Erik Bucht domėjosi, kokios įmonės dalyvauja Lietuvos stende. Švedai ypač susidomėjo Žemės ūkio ministerijos inicijuotu patriotiniu projektu „Augink savo kraštą“, atkreipiančiu dėmesį į vietinę produkciją, ugdančiu teisingus mitybos įpročius. Jie norėtų kažką panašaus turėti ir savo šalyje.

Pirmoji maisto ir žemės ūkio gaminių paroda „Žalioji savaitė“ buvo surengta 1926 metais ir nuo to laiko vyksta kasmet sausio mėnesį. Per visus tuos metus mugę aplankė daugiau nei 30 mln lankytojų. Iš tiesų, tai yra pati didžiausia tokio pobūdžio mugė pasaulyje ir pati lankomiausia Berlyno mugė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: