Ar jau turite asmenukę iš muziejaus ? (0)

culturethemes.blogspot.lt nuotr.

culturethemes.blogspot.lt nuotr.

Sausio 20-ąją Lietuvos dailės muziejus kviečia švęsti tarptautinę asmenukių muziejuje dieną (angl. International Museum Selfie Day) – lankyti muziejus, juose fotografuotis, vaizdus žymėti #AsmenukėMuziejuje #MuseumSelfie ir jais dalintis socialiniuose tinkluose.

Trečią kartą minimos asmenukių muziejuose dienos iniciatorė – kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė iš Didžiosios Britanijos Mara Dikson (Mar Dixon). Idėja gimė jai lankantis su dukra muziejuose. Mara Dikson pasiūlė šią mintį socialinių tinklų projektui „Culture Themes“, išnaudojančiam socialinių tinklų galimybes muziejų populiarinimui.

Pirmą kartą asmenukių muziejuose diena įvyko 2014 m. sausį. Muziejų lankytojai buvo kviečiami fotografuotis muziejuose ir pasidalinti nuotraukomis socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook ir Instagram su žyme #MuseumSelfie. Akcijos sėkmė buvo netikėtai didelė: jau pirmaisiais metais internete pasidalinta keliolika tūkstančių asmenukių iš muziejų visame pasaulyje. 2015 m. jų buvo jau keliasdešimt tūkstančių.

Asmenukių dienos tikslas – atgaivinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, šiuolaikiškas kultūros institucijas. Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo atrasti muziejus kaip vietas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

2014 m. akcija vyko sausio 22 d., 2015 m. ,– sausio 21 d., šiemet, 2016 m. – sausio 20 d., kaip visuomet – trečiadienį.

Fotografuotis muziejuose kviečiama ne tik tądien, bet ištisus metus, o asmenukių muziejuose dieną masiškai dalinamasi tomis fotografijomis socialiniuose tinkluose.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *