Latvijos valdžia atitenka tautininkams ir žaliesiems? (9)

Maris Kučinskis | asmeninė nuotr.

Maris Kučinskis | asmeninė nuotr.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis nusprendė kandidatu į premjerus siūlyti Saemo narį Marį Kučinskį iš centristinės „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“.

54 metų M. Kučinskis vadovauja parlamento Tvarios plėtros komitetui. Anksčiau jis užėmė šiaurės rytinio Valmieros miesto mero postą.

Nežiūrint į tai, kad šis politikas yra vidutiniokas, jis jau pareiškė, kad užims griežtą poziciją imigrantų atžvilgius. Taip pat pažadėjo, kad visos valstybinės mokyklos pereis prie latvių kalbos. Šiuo metu 60 proc. mokomų dalykų dėstoma latvių kalba, o 40 proc. tautinių mažumų, rašo BBC.

Politikai ir žinovai buvo nustebinti tokiu prezidento pasirinkimu ir mano, kad tai gali privesti prie rimto Latvijos politikos kurso pasikeitimo. Tokiu būdu reali valstybės valdžia pereis iš dešinės centristinės „Vienybės“ į „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“ bei tautinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ rankas.

Latvijos paskirstyta po lygiai: prezidentas Raimondas Vejuonis savu laiku buvo „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“ narys, Saemo pirmininkas – tautininkas, o premjeras iš „Vienybės“

Dabartiniais duomenimis, „Vienybė“, buvusi antra pagal populiarumą, dabar tesurinktų 5,5 proc.

„Vienybės“ pirmininko pavaduotojas Edvardas Smiltensas pripažino, kad tai – labai svarbus laikmetis tiek koalicijai, tiek visai Latvijos politikai.

Jis išreiškė susirūpinimą, kad gali pasikartoti 2009 metų sausio 13 dienos įvykiai, kuomet šalyje įvyko masiniai neramumai, tada krito Latvijos vyriausybė.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. taip:

  pagarba broliukams latviams.

 2. Juozas:

  Mums tas “negresia”. Deja.
  Mūsiškiai pasiekė didžiulę pergalę kovoje su balvonais, dabar svarbiausia kova su W.

 3. Getia:

  Mūsų tauta politiškai visada atsilieka nuo latvių ir estų, kai tik tampa laisva ir reikia rinktis valdžios atstovus. Taip buvo ir tarpukaryje

 4. Artojas:

  Kol lietuviai rinks prezidentus ir kitus aukštus valdžios pareigūnus su suklastotomis biografijomis , nereikalaudami tikrų biografijų ir atsakomybės, Lietuva ir toliau nyks.
  Brolau tu dejuoji ,kad blogai, o ką tu padariai, kad taip nebūtų ? Ar buvai nors kartą atėjes į protesto akciją ? Ne, tai ko dejuoji,

  • Kad:

   Tautininkams per sudėtinga įsilieti į kvietimą vienybei?geriau būti vieniems ir didžiuotis savimi?Tai iš kur bus tie rinkėjų balsai?
   Net tautinis ne visada tautinis,dėl informacijos sklaidos- konferencijų ne visada geranoriškas?

 5. Žemyna:

  Pirmas impulsas šūktelėti „Valio”.
  Antras – šios partijos visada didžiausias įv. provokatorių taikinys. Būtent tautininkus visų pirma siekiama sukompromituoti, įsiūlyti stipriai perdėtus veiksmus, o paskui apkaltinti fašizmu ar bent išstatyti pajuokai.
  Todėl išsilavinęs jaunimas vengia papildyti tautininkų gretas. Net „Alke” lankytis jiems atrodo labai dviprasmiška…
  Žodžiu, daroma viskas, kad tautininkų judėjimas neužsiaugintų tvirto stuburo. Nors kas kas, o krikščioniais save laikantieji turėtų senąsias tautas saugoti kaip išskirtinę vertybę, nes jas, kaip ir gamtą sukūrė Dievas. Senųjų tautų ir jų kalbų apsauga turėtų būti nepalikta joms pačioms, jų sąmoningumui.
  Tai turėtų būti viso pasaulio rūpestis, kad jauniesiems jų palikuoniams kartais „stogai nenučiuožtų” bemodernėjant, veržiantis į Vakarus, ar dar į kokią pusę… Kad nepaskelbtų senųjų kalbų ir tautų „neįdomia seniena”, kad išmoktų jas vertinti labiau, negu kolekcininkų už beprotiškus pinigus perkamus net ir tobuliausius paveikslus.

 6. Kemblys:

  Žemyna:
  ,,Senųjų tautų ir jų kalbų apsauga turėtų būti nepalikta joms pačioms, jų sąmoningumui.”

  Žemyna:
  ,,impulsas, provokatorių, sukompromituoti, fašizmu, bemodernėjant, kolekcininkų”.

  Visada smagu skaityti ‘Žemynos’ taurias mintis apie tautą ir kalbą 😀 😀
  Žodis ‘taurus’ mums liko po to, kai protėviai suvalgė TAURUS. Tikiuosi, kad ‘Žemyna’ nesuvalgys visų lietuviškų žodžių vardan KALBOS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: