Tbilisio televizijos bokštas nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis (2)

ipress.ge nuotr.

ipress.ge nuotr.

Gruzijos sostinės Tbilisio televizijos bokštas šiandien, sausio 13 dieną, vakare dviems valandoms nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis.

Gruzijos spauda rašo, kad bokštas nuspalvintas Lietuvos vėliavos spalvomis, išreiškiant solidarumą, nes tragiški Vilniaus įvykiai vyko taip pat prie televizijos bokšto.

Gruzinai Sausio 13-osios įvykius tapatina su 1989 metų balandžio 9-osios įvykiais Tbilisyje. Tąkart Sovietinė armija išvaikė 10 tūkst. žmonių, kurie reikalavo šalies nepriklausomybės. Per incidentą 16 žmonių žuvo vietoje, dar penki po kelių dienų mirė ligoninėse.

Dabartinis Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis pareiškė, kad sausio 13-oji yra ta diena, kuri tapo kovos už laisvę ir valstybingumo simboliu.

„1991 metų sausio 13 dieną Lietuvos žmonės paaukojo savo gyvenimus didžiam idealui sukurti laisvą, klestinčią ir nepriklausomą valstybę. Šis didvyriškas elgesys rodo, kad niekas negali pasipriešinti nepriklausomybės ir suvereniteto siekiui ir dvasiai“, – prezidento administracijos paskelbtame pareiškime teigė G. Margvelašvilis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: