T. Baranauskas. Sausio 13-osios „neužmirštuoliai“: chamizmas keičia pasiaukojimą? (169)

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kai 2014-aisiais staiga nei iš šio nei iš to išdygo nematytas neregėtas Sausio 13-osios simbolis – popierinė neužmirštuolė, konservatorių jaunimo gausiai dalinama kartais suglumusiems, o kartais – ir nieko bloga neįtariantiems minėjimo dalyviams, atsirado visokių spėliojimų, ką tokia naujų simbolių kūryba galėtų reikšti?

Šiemet pagaliau su pasiaiškinimu apsireiškė pats idėjos autorius Vaidas Saldžiūnas, kuris viską paaiškino „Veidaknygėje“ tinklaraštininko Ričardo Savukyno sienoje kilusioje diskusijoje: „Bukagalviams, koloradams ir šiaip glušpetriams užtrumpintomis smegenimis kliedintiems apie krapus, rūtas ir pan. galiu tik pakartoti: kai pasiūliau šitą idėją konservatoriams, nebuvo jokių minčių apie masonus, krapus ar trispalves, taip, nukopijuota nuo britų popio, ir nė kiek ne gėda, nes gerus dalykus kartoti ne gėda (o ne, kaip sako vietiniai izoliaciniai talibai – „geriau savo viską turėkime“. Tokius išties reikėtų apvynioti švitrinio popieriaus švelnumo izoliacine juosta ir kaip ryšulius-siuntinius į Maskvą traukiniu), nes mums reikėjo atitinkamo simbolio – aiškaus, ryškaus, brendinio. Kodėl ne vėliava, Gedimino stulpai ir pan.? Why? Fuck you, that’s why. Nes reikėjo simbolio ir taškas. Ir nereikia kaip kalbajobams aiškinti koks brendas pagal jūsų siauraprotišką supratimą geriausias, ne jūs sprendžiat.“

V. Saldžiūno pasisakymas diskusijoje

V. Saldžiūno pasisakymas diskusijoje

Pacituotas paaiškinimas, tiesą sakant, paaiškina labai daug – daug daugiau, nei tikėjosi akivaizdžiai riboto proto ir kultūros jo autorius, apsvaigęs nuo sėkmės ir pojūčio, kad „jis čia sprendžia“. Visų pirma, jis parodo, kieno rankose atsidūrė mūsų pergalės ir vienybės diena – Sausio 13-oji, jos šventimo organizavimas ir jos „brendų“ kūrimas. Tai – prie TS-LKD partijos susitelkęs vadinamasis „dešinysis trolibanas“. Šį įvardijimą „trolibano“ entuziastai, beje, patys priima su pasididžiavimu, mat „bukagalvius glušpetrius“ juk reikia „trolinti“ su talibams būdingu užsidegimu. Tokiai „politinei kultūrai“ labai ryškiai atstovauja 2011–2013 m. Jaunųjų konservatorių lygai vadovavęs Adomas Bužinskas, konservatorius-humoristas Algis Ramanauskas-Greitai, konservatorių rinkiminių kampanijų dalyvis, vadinantis save rašytoju, Andrius Užkalnis, falo figūromis savo langus puošiantis tinklaraštininkas Mykolas Pleskas („Kleckas“) ir kiti panašūs bei į juos besilygiuojantys veikėjai.

„Neužmirštuolės“ autoriaus išsiliejimas labai primena ir jo proto brolio, liberalų į Vilniaus miesto tarybą atvesto brito Marko Adamo Haraldo pagarsėjusį pasisakymą, kuriuo jis tą pačią anglišką frazę („f. y.“) pritaikė visai Lietuvai ir tuo privertė sunerimti net viską „liberaliai“ vertinančius liberalus bei jų brangiai apmokamus įvaizdžio formuotojus. Konservatorių suburtas „trolibanas“ šioje srityje bando perspjauti ir viską galinčius liberalus. Tą liudija ir pernai Kalėdų išvakarėse išplatintas paties partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio videoklipas, kuriame jis bando įrašyti Kalėdinį sveikinimą ir kartu užsirašinėja „idėjas“ iš tipiško trolio vaidmenį atliekančio humoristo Manto Katlerio, kuris, po įvairių nešvankių juokelių ir šiaip nusišnekėjimų, dar ir pareiškia norą įstoti į TS-LKD bei atsisveikindamas pasako Gabrieliui jį ir jo elektoratą pamaloninti turinčius žodžius: „Nu gerai, tai aš gal tada ir nebetrukdysiu. Ką, Gabrieliau. Dėkui, būsimasis Ministre Pirmininke“. Trumpai sakant, į „trolibanišką“ kultūrą dabar jau atvirai orientuojasi ne tik šios neva „konservatyvios“ partijos jaunimas, bet ir pats jos pirmininkas, matyt, tokiu būdu besitikintis tapti pirmuoju „troliu-premjeru“ Lietuvos, o gal net Europos ar pasaulio, istorijoje.

Neužmirštuolės akcijos skydelis

Neužmirštuolės akcijos skydelis

Kokį gi „brendą“ siūlo į Sausio 13-osios minėjimą besirenkantiems žmonėms konservatorių troliai? Kaip jau matėme tokį „belekokį“, kuris atėjo į Vaido Saldžiūno galvelę, kai jis pamatė britišką „popį“, t. y., aguonos simbolį, angliškai vadinamą „Remembrance poppy“. Pastarasis buvo skirtas Pirmajame pasauliniame kare žuvusiems britų kareiviams atminti. Skirtingai nuo Saldžiūno, kuriam tiesiog „reikėjo simbolio ir taškas“, britai aguoną pasirinko ne atsitiktinai. Ji pradėta naudoti 1921 m., po karo praėjus tik 3 metams, ir rėmėsi populiaraus karo metų Džono Makrėjaus eilėraščio „Flandrijos laukuose“ motyvu („In Flanders fields the poppies blow /Between the crosses, row on row“).

Iš tiesų tikri praeitį primenantys simboliai ir gali būti tik tie, kurie paimti iš praeities. Praeities elementai gali būti permąstyti, suaktualinti, jiems galima suteikti naują formą, bet pati atminimo idėja reikalauja ryšio su praeitimi. Niekas praeičiai jokių dirbtinų simbolių nekuria ir neprimetinėja.

Tiesa, Lietuvos konservatoriams tai – ne pirmas kartas. Juk būtent jie, kai turėjo valdžią, atgaline data 1991-aisiais gintą Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą perkrikštijo į niekada neegzistavusį „Atkuriamąjį Seimą“. Tad galbūt „Atkuriamojo Seimo“ gynėjams toks tuščioje vietoje išgalvotas simbolis ir tinka, bet realiai egzistavusios Aukščiausiosios Tarybos ir Lietuvos televizijos bei radijo gynėjams tai turėtų būti pasityčiojimas. Istoriškai jis siejasi nebent su Saldžiūno chamizmu ir konservatorių noru primetinėti Tautai Sausio 13-osios minėjimo taisykles, bet tik ne su pačia Sausio 13-aja.

Neuzmirštuolė - masonų ženklelis

Neuzmirštuolė – masonų ženklelis

Kol nebuvo tokio „išsamaus“ autorinio paaiškinimo, pareikšta įvairių svarstymų, ką toks lyg giedrą dieną iš dangaus nukritęs simbolis galėtų reikšti? Iškart buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad neužmirštuolė – vienas iš masonų simbolių, net vadinama „masonų gėle“ (angl. masonic flower). Masonų organizacijų ji ir naudojama panašiu pavidalu – kaip į atlapą įsegamas ženklelis. Iškart pasipylė interpretacijos, ar masonai Sausio 13-ąją gerai, ar blogai? Vieniems gal pasirodė, kad tai – masonų sąmokslas, kitiems – pats masonų minėjimas neigiamame kontekste – kvailystės ir tamsumo simbolis. Suprantama, kad masonų būta ir yra visokių. Masonai – ne kokia paslaptinga vieninga organizacija, o tik slaptos organizacijos kūrimo modelis. Taip susiorganizavus, galima tą organizaciją ir geram, ir blogam panaudoti, todėl teisti ar ginti masonus apskritai, nėra jokios prasmės. Kalba visgi šiuo atveju turėtų suktis ne apie masonus, o apie tai, kuo jie susiję su Sausio 13-aja? Jei niekuo, tai jų simbolis šiai datai netinka lygiai taip pat, kaip ir kitų su šiuo įvykiu nesusijusių organizacijų simboliai, kurių yra tūkstančiai.

Siuvinys su neužmirštuolėmis Gegužės 9-ajai, Rusija | xrest.ru nuotr.

Siuvinys su neužmirštuolėmis Gegužės 9-ajai, Rusija | xrest.ru nuotr.

Kaip ir daugelis simbolių, neužmirštuolė nėra vienaprasmė. Antroji plačiai paplitusi jos simbolinė prasmė susijusi apskritai su atmintimi ir „neužmiršimu“ – ši prasmė tiesiogiai išplaukia iš šios gėlės pavadinimo, kuris daugelyje kalbų reiškia tą patį: rusų nezabudka, anglų forget-me-not (vienas iš pavadinimų), vokiečių Vergissmeinnicht. Todėl neužmirštuolės kartais panaudojamos, kaip akcijų, kuriomis kviečiama ko nors neužmiršti simbolis. Pavyzdžiui, jos naudojamos Rusijoje (ir Sovietų Sąjungoje), minint Pergalės dieną (gegužės 9-ąją), taip pat minint armėnų genocidą, o Lietuvoje, antai, dar 2013 m. kultūros darbuotojai dalino atvirukus su neužmirštuolėmis, savo pažadus užmiršusiems politikams.

Jeigu „neužmiršimas“ yra vienintelė šio ženklelio idėja, kyla klausimas, ar tikrai Sausio 13-oji, kad ir kokia svarbi daugeliui mūsų ji būtų, yra vienintelė diena, kurios negalima užmiršti? Ar galima, pavyzdžiui, prisiminti kovą už Lietuvos Nepriklausomybę, užmiršus Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją? Galima būtų dar suprasti, jeigu neužmirštuolė būtų pasirinkta kaip visų atmintinų dienų simbolis (jų, vien oficialiai pripažintų, šiandien turime virš 60). Visas jas jungia ta viena banali „neužmiršimo“ idėja, tad sieti tą ženklelį tik su viena data vien dėl gėlytės pavadinimo neatrodo prasminga.

Tačiau ženklelio šalininkai ir propaguotojai nevengia itin agresyvaus jo propagavimo. Tinklaraštininkas Ričardas Savukynas į „Neužmirštuolės“ akcijos kritiką reagavo piktu straipsniu „Neužmirštuolė kažkam kelia kosulį“ (būtent jį aptariant ir gimė aukščiau cituotas Saldžiūno komentaras). „Užpernai intensyviai durnų vatnikų keltos isterikos apie žydomasonius atrodė labai linksmai. Pernai jos jau buvo gerokai silpnesnės, tačiau atsirado kitas, absurdą primenantis aiškinimas – esą negalima turėti Neužmirštuolės, nes juk yra Trispalvė. Absurdiškas aiškinimas – lyg simbolis, primenantis Sausio 13, kuo nors prieštarautų valstybingumo simboliui,“ – dėsto R. Savukynas. Iškart gauname pajusti, kad tas, kuriam nepatinka popierinė neužmirštuolė Sausio 13-osios simbolio vaidmenyje, yra „durnas vatnikas“, o pats trečius metus gyvuojantis „simbolis“ jau statomas į vieną gretą su Trispalve, tarsi oficialų visos Lietuvos simbolį galima būtų bent iš tolo gretinti su šiuo trolibano kūriniu.

Beje, įdomu, ar gerbiamam R. Savukynui nekilo pasipiktinimas, kai tos pačios partijos, kuri dabar platina neužmirštuoles, veikėjas Paulius Subačius 2009 m. atvirai tyčiojosi iš Lietuvos Trispalvės, vadindamas ją afrikietiška ir kenkiančia Lietuvos įvaizdžiui? Gal konservatorių troliai kada nors sukurs „geresnę“? O gal tiesiog trolių neužmirštuolė – jau svarbesnė ir už Trispalvę?

„Aš nieko jums nesakysiu apie tuos idiotus, kurie tiesiog kliedi,“ – dar pakelia pasipiktinimo lygį R. Savukynas. Ir tada jau pereina prie konstruktyvesnės argumentacijos: „Mes visi mąstome simboliais. Jei kokį nors simbolį turime galvoje, tai kažką, kas tik siejasi su tuo, mes ir atsimename. Ir kai kas elementariai nenori, kad būtų simbolis, kuris aiškiai mums primena būtent Sausio 13-ąją. Būtent tą Sausio 13-ąją, kai mes pasipriešinome, parodėme pasauliui, kas yra agresoriai ir galų gale laimėjome. Laimėjome, nes pasiryžome geriau mirti, nei būti okupuotais.“

Labai gražiai čia išklojo gerbiamas tinklaraštininkas, reikia pripažint. Ne kiekvienas, deja, supranta simbolių reikšmę, todėl gali ir nusistebėti – ko čia dėl vienokios ar kitokios gėlytės tiek ginčų? Iš tiesų simboliai yra svarbūs – čia visiškai sutinku su R. Savukynu. Tik kažkokiu paradoksaliu būdu jis tokį simbolių vertės suvokimą sugeba suderinti su įsitikinimu, kad naują simbolį gali sukurti bet kas, bet kam ir bet kaip. Ir kad niekuo su praeitimi nesusijęs simbolis gali priminti praeitį ir netgi vienyti… Vienyti?

Ar gali vienyti simbolis, kurį sukūrė ir agresyviai išplatino troliai, o jo gynėjai ir propaguotojai svaidosi užgauliojimais kiekvieno, kam toks „simbolis“ nepatinka, atžvilgiu? Tas pats R. Savukynas, deja ne išimtis. Nes vos pateikęs keletą argumentų, grįžta prie plūdimosi: „Ir būtent todėl nuo šio simbolio isterikos ištinka visus tuos, kas tiesiog gyvuliškai nekenčia mūsų valstybės.“ Ir dar daugiau: „Ar žinote, koks tasai vienintelis diskursas, kuriame Trispalvė (valstybingumo ir laisvės simbolis) gali prieštarauti Neužmirštuolei (Sausio 13 simboliui)? Koksai diskursas priešpastato valstybę ir laisvę Sausio 13-ąjai? Taip, tai būtent tasai koloradinis diskursas, pagal kurį Lietuva būtų „laisva“ ir „valstybinga“, jei būtų atkurta LTSR,“ – pyškina autorius, nejučia nevykusį Saldžiūno kūrinį pakeisdamas pačia Sausio 13-aja ir Lietuvos Valstybe, o jo priešininkus, atitinkamai, apšaukdamas „koloradais“ ir „komunistais“… Ar ne per daug susireikšminta?

Nieko nėra blogiau, kaip simbolis, kuris kelia nesantaiką ir tuščius ginčus dėl tuščio paveiksliuko. O taip neišvengiamai atsitinka, kai kokio nors „brendų“ kūrėjo dėl jam pačiam neaiškių priežasčių pasirinktas simbolis imamas klijuoti ant visiems svarbių dalykų. Tokių simbolių kūrimą ir ypač tokį agresyvų propagavimą galima prilyginti diversijai. Jis supriešina žmones, kuriuos šiaip jau turėtų vienyti Sausio 13-osios atminimas ir Lietuvos Nepriklausomybės idėja. Nebevienys. Nes taip sugalvojo troliai ir juos remianti partija.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

169 komentarai

 1. s.m.:

  jei teisingai supratau, tai tas pernai išgimdytas kvietkelis ir yra būtent tokių, kaip autorius straipsnyje mini, intelekto nesužalotų fukjų simbolėlis… Fukjiems.

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Na apie tokius didzius mastytojus, kurie sugalvojo Sausio 13 diena atminti popierine neuzmirstuole, mano mama pasakytu : “kralikai galvoje”. Taciau mane sitas Tomo Baranausko straipsnis gerokai pralinksmino, kai pagalvojau, kad tokie nepriklausomybes sulai…. marksizmo leninizmo destytojas ir jo proteze komunistine partskola tuos popieriukus sau tuoj pat prisisege ir prisisege ko gero visi Sajudzio naikintojai is Konserv partijos, kurie kartu su darba parcija balsais pro Seima prastume tokius atomines istatymus, kad paskiau uz nepastatyta elektrine kaip kompensacija Kubilius( neuzmirstuoles gerbejas) savo chebrantams…. ismokejo is biudzeto 685 milijonus litu! ir stambiu mastu APVOGE VALSTYBE! Taigi vagims, komunistpalaikiams, Sajudzio naikintojams…. neuzmirstuole prie sirdies. Taigi siulau siu VAGIU nepamirsti! Ir nepamirstu, nors ir be popierines geleles, nes atmintis pas mane galvoje, o ne popierineje geleleje. Taip pat yra nepamirtama ir be geleles tas FAKTAS, kad valdzioje esant Kubiliui, Grybauskaitei, Skverneliui su jo pav. Pozela i Klonio gatve buvo pasiusti 240 BANDITU pagrobti is sunaikinti nuskriausta Klonio mergaite! Seimo nariai, kaip paklusnus zombiai, jiems tokia gelele priimtina, suklatota 12 sek. geneoralinio Valio video prieme kaip tikra ir balsavo ZOMBISKAI, nieksiskai ir per amzius bus NEPAMIRSTI! Nes ivykde valstybini NUSIKALTIMO nekalto nuskriausto vaiko atzvilgiu. Tai tokiems nieksams…. popierine gelele yra tinkamas pazenklinimas! Perpuvo ir persmirdo Lietuvos valdzia, tie patys snukiai 25 metus! Stagnacija, korupcija kaip prie griskeviciaus.
  Galvoju, kas cia tokie valdo ponus is politines grietineles…. ogi ponas Valdas Saldziunas…. ” ….nukopijuota nuo britų popio, ir nė kiek ne gėda,,….”, tai gal zmogus poppy seeds pieno pasidares Kaledu proga uzkaifavo ir pasijuto konserv partijos vadovu?
  Objektyvumo delei kritikuodamas konsev partaigenoses…. manau, kad ir kitos partijos ir ju partaigenosai ne kiek vieni kitiems nenusileidzia.

 3. Žmogus:

  Ką gi ,matau lėkštelės dydžio gėlę amt Linkevičiaus plačios krūtinės, panašiai matau ant Prezidentės krūtinės, Olekos, Rasos…. ir jau jų neįsivaizduoju jų kitaip, kaip dirbtinom gėlėm įprasminusius mūsų Tautos kovą .Toks tatai jų supratimas.

 4. vabalas:

  Na, straipsnio autorius irgi kiek klaidina. Ne kažkokie troliai sugalvojo, o valdžiažmogiai. Jie jaučiasi (ir yra) visagaliai, todėl gali sugalvoti ir primesti kitiems bet ką. Man akivaizdu, kad patekę į valdžią tautininkai lygiai taip pat prisigalvotu visokių romantizuotų bajerių ir primetinėtu juos kam tik gali. Valdžia gadina, o absoliuti valdžia gadina absoliučiai. Kitų variantų nėra.
  Bet svarbiausia, nepamirškit žiūrėti kur juda pinigai. Be to vaizdas niekada nebus pilnas. Šia prasme gėlytė yra absoliučiai nesvarbi. Na, nepataikė, tai nepataikė, nuo to pasaulis nesugrius. Svarbu tik, kad pinigai judėtu į tinkamas kišenes, o apie tai kalbos nėra, reiškia viskas tvarkoj.

 5. R.D.:

  Čia iš serijos: “tau nepatinka homoseksualai – esi už Putiną”. Labai patogu klijuoti etikėtes, nes a priori tokį pašnekovą galima nurašyti į paraštes, tarytum jis iš esmės būtų durnelis. O tas “Aš prisimenu, kodėl esame laisvi” toks kičas – lyg kažkas pasižiūrėjo į Rusijoje plakatuose naudojama tekstą “Никто не забыт, ничто не забыто” ir vietoje kolorado juostelės ar kokio medalio priklijavo modifikuotą britų aguoną. Ir, beje, Rusijoje naudojami simboliai turi istorinį pagrindimą, skirtingai negu šis. Primena ir Ukrainoje netikėtai pradėtas naudoti (ir suprantama kodėl – juk šalis žengia Vakarų kryptimi) britiškas aguonos simbolis su užrašu “1939-1940 нiколи знову”. Nei vienas mano pažįstamas, gerai prisiminenatis 1988-1991 m., niekaip nesuprato kaip mėlyna neužmirštuolė asocijuojasi su tais įvykiais. Nors turiu sutikti, kad simbolis pakankamai neutralus, bet aršus konservų bandymas ginti tokį dirbtinį simbolį atrodo ne tik keistai, bet ir kvailai, kuomet nesugebama pateikti jokio logiško argumento, kuris susietų tokį simbolį su tuo laiku, nebent tik, kad pats gėlės pavadinimas 🙂

 6. pensininkas:

  Puikus Tomo rašinys. Bet kodėl tas chamizmas taip labai mėgstamas konservatorių ir daugumos valdančiųjų įskaitant prezidentūrą?

 7. XWQ:

  Vienas poetas pasakė: “Čia – Lietuva, čia lietūs lyja”. Kitas paprieštaravo: “Čia – Lietuva, čia durniais lyja”.

 8. Rasa:

  Kam reikia netikro, kai yra tikri? Gal tik tiems, kas neturi, neturėjo tų tikrų.

 9. Vytas:

  Visur akcentuojama popierinė (!) gėlė, tad pas mane jau pražįdusias neužmirštuoles, apie 100 vnt., atnešiu Sausio 13 į minėjimus!

 10. Eglė M.:

  Vytis ar Gedimino stulpai skatina aktyvumą – tai kovos, mūšiai, pralaimėjimai ir žinoma pergalės. Tuo tarpu neužmirštuolė – tai pasyvus tylus prisiminimas, graudulys, kurį jaučia bernelis kadaise mylėtai mergelei. Kartais galima tyliai pasigraudenti, bet žmogaus ir šalies gyvenimą keičia konkretūs sprendimai, dalyvavimas, aktyvi, sutelkta veikla. Tyrimais patvirtinta, kad žiūrėjimas į valstybinę vėliavą skatina patriotinius jausmus.

 11. Daugvardas:

  Nors ir žydiškas rašybininko vardas, o pavardė visom prasmėm slaviška, bet straipsnį gerą parašė.

  • one:

   O prie ko čia žydai? Gal tamstą jie nuskriaudė ar saldainio nedavė, kad toks kompleksas pas tave?

   • Katė:

    Ši replika – ne lietuvio!
    Ne “o prie ko čia žydai?”, o “kuo čia dėti žydai”. Ne “kad toks kompleksas pas tave”, o “kad taip kompleksuoji?” arba “kad esi įsigijęs/įsitaisęs tokį kompleksą?” Ir… apskritai, kam čia reikia tokio žodžio kaip “kompleksas” ? Kvailą mintį ir be tarptautinių žodžių galima suniekinti l i e t u v i š k a i.

 12. sodininkas Antaninis:

  Dėkoju už suteiktą už formaciją. Ar šį straipsnį perspausdins “DELFIS”?
  Tolesniam komentarui trūksta žodžių. Visa šia informacija jau turėjo susidomėti VSD. Tokie jaunųjų” konservatorių išsireiškimai, atskleidžia tikruosius kėslus, kuriais vedini KONSERVATORIAI jaunieji”, vadovaujami senųjų, brėžia aiškia LIETUVOS likimo liniją. Jie ir yra tikrieji ”vatnikų” bendražygiai.

 13. Pikc:

  Stipriai ir taikliai. Reiktų šį straipsnį plačiau paskelbti, nes gi koks žmogelis, iš nežinojimo tą popieriuką užsikabinęs, po to didžiulę gėdą patirs. Suprantama, į “didžiąją purvasklaidą” šis straipsnis “nepraeis”, tad reikia kitais kanalais skelbti.
  O dėl “konservų” – apskritai, groteskiškai atrodo, kai liberastinių chamų šutvė drįsta save vadinti “Tėvynės sąjunga” bei “krikščionimis demokratais”, kai realiai jie nieko bendro neturi nė su vienu iš pavadinime pavartotų terminų. Na, nebent su “sąjunga”. 🙂

 14. Valdas:

  Puiku, ačiū Tomai, vykusiai atkirtai įžūliems nepraustaburniams savukynams, saldžiūnams, velniaižin kokių klampių, apgaulingų motyvų skatinamiems prasimanyti svetimų nevykusių ženklų…..

 15. rfg:

  Labai geras straipsnis. Ir argumentuotas.

 16. V.:

  Dėkoju, kad nepasivarginot straipsnį parašyti.

  Jei siauresne tema, tai aš pats nežinau, kaip galima kritikuoti iš keiksmų ir įžeidinėjimų fantomams surėdytus pasisakymus – man atrodo toks tekstas savaime diskredituoja ir turinį, ir autorių. Na, bet tokie laikai, atrodo internete taip žmonės pratę rašyti, ir būti už tai vertinami…

 17. Dalė:

  Kai prisimenu sausio 13, tai pirmiausia atmintyje iškyla vienybė, kuri tuo metu jungė žmones. Būtent toje vienybėje ir buvo mūsų jėga ir mūsų laisvė. Šiandieną jos nebėra, o koliodamiesi dėl sausio 13-osios simbolių, aiškiai parodome savo susiskaldymą. Išeitis, atrodytų, yra, ir ji paprasta: prisisekime trispalvę juostelę, papuoštą neužmirštuolės žiedu – bus ir gražu, ir teisinga, ir vieninga. Bet kažkodėl mums labai brangios asmeninės ambicijos, mums taip patinka koliotis, skirstytis į tikrus patriotus ir netikrus patriotus, kad neužmirštuolė ir trispalvė mūsų sąmonėje niekaip nesugula į vieną visumą.

  • onaiskaimo:

   O kas išeis, kai jas sujungsim? Dėl vienybės visiškai su jumis sutinku.

  • ExO:

   Kai kažkas pabando primesti savo nuomonę kitiems, dažnai viskas baigiasi barniais ir kolionėmis. Labai gražu būtų, jei konservatoriai ir jų bendraminčiai prisegtų “trispalvę juostelę, papuoštą neužmirštuolės žiedu”, nekoliodami kitaip manančių, įkyriai nepiršdami savo nuomonės – būtų “ir gražu, ir teisinga”. Gal net prisidėtų ir prie vienybės, taptų pavyzdžiu. Manau tikrai būtų gražu.
   Dabar gi neatrodo taip skaidriai, daug kas tame įžvelgia siaurą partinę naudą. Net jei taip ir nėra, kalbame apie sielai jautrius dalykus, apie kuriuos dera kalbėti jautriai pagarbiai.

   • Dalė:

    Man atrodo, jog tiek “tikri”, tiek “tikresni” Lietuvos patriotai pirmiausia pamiršta, kokią datą jie mini. Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Taigi, svarbiausi šioje dienoje turėtų būti Laisvės gynėjai, ypač tie, kurie žuvo gindami šią laisvę. Šis sukeltas šaršalas tik paniekina šių žmonių atminimą. Laisvės gynėjų diena virsta asmeninių ambicijų kovos diena. Jei gerbiate laisvės gynėjus, vienykitės, raskite bendrą sprendimą. Didelės išminties čia nereikia.

    • Pikc:

     Būtent, kad Laisvės gynėjų, o ne libkonų chamų piaro diena. 😉

    • Tai:

     kam keliat “šaršalą” su tom niezabūtkom.Prieš Sausio-13?Dvasinė būsena turėtų būti kurianti ramybę,ne naujadarų konstravimo laikas.

    • Katė:

     O ne, Dalyte, apsirinkat.
     Tokiam šaršalynui prablaivyti, suvienyti, pasiekti, jog būtų visuotinai pajusta nuoširdi pagarba, gailestis bei dėkingumas žuvusiems, suvokta šios dienos nebepakartojama vertė ir žmogaus būties trapumas – reikia ypatingos išminties.
     Tegu būna juostelė, gali būti ir gėlė neužmirštuolė, tik kai visur kartojama, kad ji popierinė, popierinė, popierinė… skamba kaip patyčia ir iškart iššaukia priešiškumą (gal net ne visada suvoktą).

    • ExO:

     Dale, galiu pateikti pavyzdį, kuris leistu Jums pabūti kitoje pusėje:
     Jūsų tarpe kažkas nusprendė, kad nuo šiol ant tėvų (senelių) kapų nuolatos bus sodinamos neužmirštuolės. Tie, kas turi kitokią nuomonę – vatnykai.
     … ir nebelieka kelio oriam sprendimui iš Jūsų pusės.

     • Dalė:

      Aš neesu nei vienoje pusėje. Ir tai man leidžia matyti, jog abi pusės siekia ne taikos ir vienybės, o kovos ir susiskaldymo. Todėl man nepatraukli nei viena pusė, nei kita. Jau sakiau, kad siekiant vienybės, išeitis yra ir ji labai paprasta: prisisekite tautinę juostelę ir papuoškite ją neužmirštuolės žiedu. Bet jums labiau priimtinas koliojimasis…

      • Tai:

       kad tamsta galimai nesuvokiate Sausio 13-os nei esmės nei prasmės?

      • Galima prisisegti ir tik tautinę juostelę. Neprisisegus neužmirštuolės vien dėl to, kad nepatinka ar jokių jausmų nekelia šis ženklas, nebus joks kurstymas.

       • Pikc:

        Taigi, kad nebus – bet libkonai aiškina priešingai: “kas ne su mumis – tas liaudies priešas!” Kažką primena, ne? 😉 Išties, tos “trolibano nezabūdkės” nešionti nėra JOKIOS priežasties – o ypač atsižvelgiant į to “trendo” autoriaus ir kitų libkonų “matiugalnykų” kultūros lygį. Kas norės tapatintis su buduliais chamais?
        Beje, prisimenate raudonųjų kone išvirkščiai išverstą Anglijos patrioto Semuelio Džonsono teiginį “Patriotizmas – paskutinė niekšo priebėga”? Skirtingai, negu teigia raudonieji, jis kalbėjo NE apie patriotus (pakartosiu – jis PATS buvo patriotas), bet apie niekšus, tad lietuviškame variante galima drąsiai sakyti “patriotizmas – paskutinė libkonų priebėga”. 🙂

 18. Asta:

  Tarybmečio pažanguoliai perkėlė Motinos dieną į kovo 8-ją ir išsiuntė vaikus po sniegu ieškot žibučių, o šių dienų pažanguoliai gegužės 8-ją perkėlė į sausio 13-ją, ir teks visiems dabar viduržiemy karpyt neužmirštuoles. Siūlyčiau iš niekur nenusižiūrėtą puokštę – iš sausiukų. 🙂

 19. Žemyna:

  Nežinau, kaip tamstos, brangieji, bet mano paštą jau kelis mėnesius bombarduoja visokie pasiūlymai iš Rusijos – tai svetainę man įrengti (ar joje būtų įmontuoti Rusijai reikalingi „pričendalai”?), tai dar kažkokios panašios el. paslaugos.
  O šiandien jau visai gerai gavau.
  Ir tai jau RIMTA, turint galvoje, kiek turime bedarbių, MMA ar bestuburių:

  „please reply if you are looking for well paid part time work, you can combine it with your main employment.”

  Lyg ir turime tarnybą, kuri prieš keletą metų buvo įsteigta įvairius fintus kontroliuoti. Kodėl tokie dalykai neužkardomi? Pražiopsojus panašius pasiūlymus, dabar reiks nežinia kiek laiko ir darbo sąnaudų skirti, stebint, kas atsilieps ir koks jų „darbo” turinys. O kur prevencija? Bent jau vieną „darbo” sritį užuodžiu, tik čia neminėsiu, nepakišiu idėjos, neplatinsiu blogio.

 20. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  I fakujiko saldziuno pasiulyma konservatoriams ir visiems ten prezidentams prezidenturoje ir seimuose prisisegti popierine gelele, kad neuzmirsti Sausio 13, galima pazvelgti ir is kito tasko. Galima pazvelgti taip, kad fakujikas saldziunas atliko tyrima ir nustate kiek yra Lietuvoje silpnaprociu su isplauta tapatybe, jau nieko lietuvisko nebeliko kaip atsiminti svarbu tautos ivyki kitaip, kaip prisisegant popieriuka! Pasirodo, kad didziausias kiekis silpnaprociu yra valdzioje! Reikia uz toki tyrima padekoti fakujikui saldziunui.
  Paaiskinu, kodel cia tas dalykas gali buti pavadintas tyrimu? Tyrimo metodika tokia, paduodi i sudetinga sistema labai aisku poveiki (siuo atveju labai reikmingam ivykiui pamineti pasiulai popieriuka!) ir stebi kaip sistema sureguoja! Analizuoji kaip sistema sureguoja ir po to gali daryti isvada!
  Pagal toki tyrima, pasirodo Lietuvos valdzia, konserv, rezident tuoj pat pasinaudojo fakujiko pasiulymu ir prisisege popieriuka, nes kitaip negali prisiminti tu NEUZMIRTAMU iki mirties ivykiu be prisisegto popieriuko, na gerai, tai tai buna geles ziedo pavidalu. O visgi tai ka prisimename nera popieriukas, o realus, skaudus ir kartu didingi ivykiai, kai tauta, maziausiai 100000 pakilo uz Lietuvos laisve ir gyne ja sauko pasiaukojimu ir krauju. Taip jau buvo atsibode ta okupacija, stagnacija…. Praejo 25 metai ir pamirsome, kad turime rinkimus, o vis tie patys isrenkami ….. atsidureme vel stagnacijoje, korupcijoje…. su visais ilgo buvimo valdzioje SUPUVIMAIS!

  • one:

   Kai kam yra naudingiau, kad kaip ir anksčiau, niekas nieko nesisegtų. Tada viskas eina greičiau į užmarštį ir visi pseudotautininkai taip pat bus laimingi. Šaunuoliai, puikiai pasitarnaujat Putinistams.

   • Pikc:

    Jargau, koks kiaurumas! Normalūs žmonės visada mini šią dieną su tautine atributika – be jokių libkonų chamų “trendų”. Jeigu ne “trendinis”, reiškia “Putino klapčiukas” (o gal net “rusū agentas”), ne? Jau rašiau apie libkonų panašumus su koloradais, tad nesikartosiu. 😉
    Jau pradeda darytis sunku apsispręsti, kas šlykštesni – koloradiniai vatnikai ar sajūziniai libkonai. 🙂

   • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Matote tamsta “one”, jus sakote, kad “Kai kam yra naudingiau, kad kaip ir anksčiau, niekas nieko nesisegtų.”, o tie kurie neisisege yra putinistai. Tai si pozicija yra is esmes klaidinga, nes “anksciau” dedavosi pionieriaus raudona kaklaraisti ir komjaunimo zenkliuka, kad prisimintu esa pionieriai ar komjaunuoliai. Tai kaip tik is “anksciau” tas iprotis kazka prisisegti atejo!. Kiti dar segdavosi visus ordinus ir medalius, kiti dar ir dabar is tu paciu segasi Georgijaus juosteles. Taigi matyt esate putiniskos mastysenos, nedalyvavote Sausio ivykiuose, mat Jums reikia kazka prisisegti, PADEMONSTRUOTI, kad visi matytu. Manau, kad tie kurie dalyvavo, iskaitanti ir mane, prisimenu tuos ivykius valandu tikslumu, atrodytu praejo 25 metai, o viskas lyg vakar…. ir be popieriniu gelyciu. Tada su veliavomis, susale, taciau susildyti zmoniu silumos, lauzu, poezijos ir ivairiu tautu kalbetoju.
    Tamstos kaltinimas, kad tie, kurie nesisega yra putinistai yra begediskai niekingas. Tamsta turetumete suprasti, jei turite nors koki mastyma, kad tas pats dalykas kiekvienam gali atrodyti skirtingai, nes kiekvienas turi skirtinga patyrima ir is skirtungo tasko ziuri.
    Matau, kad sita popiergali prisisega ir ponia Prezidente, o ji juk buvo arsiu Lietuvos priesu stovykloje! Tai ka ji tada prisimena? Pagalvokite, ka komunistine burokevicine partskola prisimena? Tai matomai Jus esate kartu su ja? Is Lietuvos priesu stovyklos!

 21. Stanislovas:

  Šią tema rašiau kelis kartus, bet deja mano komentarai nebuvo rodomi, nes jie iškarto dingsta.

 22. Artojas:

  Pasidabine neužmirštuole primena kam jie atstovuja. Kas organizavo perstvarkymo sąjūdį ir kas užgrobė valdžią. Lietuvos žmonės, dar turintys sveiko proto ir tautinės savimonės. Artėja rinkima. Ar pagalvosie už ką balsuoti , ar patarsite artimui ir kaimynui, ar vėl sakysite – ką aš padarysiu…….

 23. Irena:

  Trispalvės trynimas vyksta, net naujasis pašto ženklas be mums brangiausių spalvų

 24. Nupušo konservai:

  Savukynams ir konservų minkštapročiams gal šaus mintis sausio 13 arba kovo 11 užsikabinti raudonas popierines rožes arba gvazdikus? Kuo jie blogesni už nezabutkas? Juk svarbu ištrinti esmę, svarbu ištrinti tautiškumą. Geriau paims kokios kitos valstybės beždžionavimo simbolį, negu gerbs savo kovose išnešiotą trispalvę arba Vytį. Jie patys tikri “koloradai” , o šaukia ant kitų.

 25. Pilietė:

  Man labiau akį rėžia kai Jinai apsivelka lietuvių tautinius rūbus, nu kokia iš jos lietuvaitė , o nezabudką tegu segasi ,jei taip labai patinka.

 26. one:

  Čia bet koks ženklas jiem užklius. Durakai ir tiek.

  • laukvystya:

   Man tai neužkliūna. Man net patinka, kai visi valdžiasnukiai, valdžios lovio žmogenos atsižymi su mėlyna gėlele. Taip greičiau galima atpažinti ir pasisaugoti. Pasižiūrėkit kaip vieningai konservo bankių žmogenos ir ale socdemų (o tikriau buvusių komunistų pirmasis ešalonas) segasi šias gėlyte. Pasižiūrėkit į linkevičiaus snukutį, tokį riebų, nusipenėjusį… gražu…Man tik kelia nuostabą, kad atsiranda laisvės kovotojų ir ir valstybės kūrėjų pirmeivių kurie prisisega šitas gėlytes. O juk jie valdžiasnukiams reikalingi tik kaip skydas tikslui pasiekti… Dabar prasidėjo naujas vajus nauja melagystė. Ką tik per žinias paskelbė, kad JAV aukcione parduodama Lietuvos partizanų vėliava. Ir nustebsit pasirodo, kad partizanai turėjo “mėlyna” vėliavą su baltu vyčiu…keista tik, kad geltonų žvaigždučių dar neišdrįso nupiešti. Štai dar vienas išpuolis ir melagystė.. Atkreipkit dėmesį su kokiu atkaklumu ir įnmiršiu vyksta išpuoliai prieš pagrindinius tautos ir valstybės simbolius…

  • S:

   Neužmirštuolė – dibilų ženklas. Geriau įsisek svastiką.

 27. Nei „kolorado juostelė“, nei tokia „neužmirštuolė“ manęs nežavi ir atrodo tik kaip tam tikrų grupių simboliai, o ne visos Tautos. Kita kalba – Vytis, Trispalvė, Gediminaičių stulpai. Dėl manęs tie žmonės gali segtis ką nori, bet tegu neperša kitiems.

 28. LosAngeles:

  Straipsnis smaikstus ir skaitosi labai lengvai, bet svarbiausia- labai teisingas ir informatyvus. Aciu autoriui

 29. Aukštaitis:

  Šiandien diena be kelnių, Niujorke net vaikai su sauskelnėmis.Maskvoje tai admin. teisių pažeidimas. Tai info iš LNK žinių. Ar spės sudalyvauti?

 30. Žemyna:

  Ar spalva nebus panaudota ataskaitoms apie įvykdytą visai kito pobūdžio renginį?

  • S:

   Bus. Iš tikrųjų anglų ir kitų naudojama neužmirštuolė atminimui yra raudona (Baranausko nuorodą pažiūrėk). Dar kartais naudojama balta, kartais purpurinė ar violetinė. Kodėl pasirinko žydrą ar mėlyną? Pati jau atsakėte į savo klausimą. Ataskaitoms naujiesiems šeimininkams…

 31. S:

  Tai “Rokiškis Rabinovičius” yra Ričardas Savukynas? Aišku, žinosim.

 32. Kemblys:

  Kai saugojome Aukščiausiąją Tarybą, kai saugojome Sitkūnuose radijo stotį, kai rinkomės miestų aikštėse, gatvėse, ‘neužmirštuolės’ neaugo. Manau, mums pakanka Trispalvės, Gedimino stulpų ir Vyties, jei norime pasipuošti.
  Kažkas nori pasinaudoti ta ‘gėlyte’.

 33. Emilija:

  tekstas pasiskolintas iš Kanados prancūzų, ant kiekvieno jų automobilio yra užrašas : “aš prisimenu….”, skirtumas toks, kad ten yra baltoji lelija, prancūzų karaliaus dvaro simbolis, istoriškai prasmingas ženklas. Kam reikia kopijuoti? Manau, kad tai intelektualiai neįgalių apsišaukėlių, nepraustaburnių, plagijatorių eilinė panieka Lietuvos žmonėms ir pasirinktas toks jų kvailinimo būdas

 34. Žemyna:

  Gal kas galite padėti?
  Plušu, ieškau LLRA renginių Sausio 13 metinių tema plano.
  Labai noriu nufilmuoti:
  – kaip VT parūpino transportą moksleiviams ir visiems Vilnijos gyventojams į minėjimo vietas organizuotai suvežti,
  – kaip, pagarbiai laikydamas Lietuvos Respublikos vėliavą, dalinsis savo prisiminimais, kaip jis ir kiti būsimi bendrapartiečiai savo krūtine parlamentą ir kitus strateginius objektus tada gynė,
  – kaip šiandien pasakojamais tų dienų prisiminimais įkvėps jaunuosius savo tautiečius patriotizmui, narsai ginti Lietuvą Tėvynę nuo agresyvių gobšių kaimynių…
  Gal garbusis VT Alkui pateikė savo programą ir pakvietė reporterius įamžinti asmeniniu e-parlamentaro rūpesčiu surengtus minėjimus?
  Gal reikia skelbti konkursą išaiškinti sekliui, kurs pirmas suras ir įamžins, kaip solidžiai Vilnijai vadovaujanti partija švenčia valstybės šventes, mini reikšmingas valstybės dienas?

 35. Petras:

  Niekas taip neskaldo tautos, kaip patys tautininkai su savo isterijom ir paranojom.

  • Petras:

   P.S. Čia gąsdintojams neužmirštuolėmis.

  • Neužmirštuolė ne visiems Lietuvoj yra sava ir priimtina, todėl iš čia ir kyla nepasitenkinimas ja. Baigti šią temą reiktų. 🙂

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponui Petrui apie tautos neskaldyma. Tai, kad tautos neskaldyti, tai reikia pritarti kiekvienam asilui ka jis sako.
   Kaip antai, Algirdas Mykolas Brazauskas Lietuvos trispalve isvadino skuduru, tai kad tautos neskaldyti….turetume visi taip kalbeti? Ponas AMB save isirase i Nobelio premijos komiteta sakydamas, kad duos Nobelio premija tam, kas irodys, kad Lietuva gali isgyventi be Rusijos. Tai kur tos Nobelio premijos?
   Jei su kiekviena asiliska nuomone sutikstime, tai paciu musu neliks tik asilisku nuomoniu nesejai. O esme tame, kad savo nuomones issakymas ir jos pagrindimas NERA SKALDYMAS!, o ejimas i prieki ir kartais atgal.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponui Petrui apie tautos skaldima. Tai Lietuvoje yra galybe partiju, o tai reiskia, kad PARTIJOS Lietuva SUSKALDE. Butu sau viena komunistpalaikiu partija ir butu viena tiesa, o tauta nesuskladyta! 🙂
   Lietuva neisrinko savo vilties prezidento Stasio Lozoraicio, nezenge vienigai su istikimu Lietuvai patriotu, o pasirinko komunistpalaiki AMB ir susikalde. Tai ir klausimas, kodel komunistpalaikis AMB iskele savo kandidatura ir suskalde Lietuva? Noreciau pridurti, ponas Petrai, kad ir tamsta esi Lietuvos skaldytojas, nes matau, kad turi skirtinga nuomone negu mano. O privalome buti vieningi pagal mano nuomone? 🙂 O gal tik pagal tavo nuomone, nes piktiniesi, kad kiti turi kita nuomone!?
   Taigi ta kalbejima apie skaldymasi ipersa komunistiniai politrukai, sena nuprotejusiu giesme.

 36. J.:

  Pagal “Delfi” apklausą 60% niekaip nemini sausio 13-os. Turbūt tarp jų – nemažai jaunų žmonių, kurių neišjudinsi brukamomis nusibodusiomis trispalvėmis ir vyčiais. Ir aišku, negalima leisti, kad jie būtų suintriguojami kitaip – kad ir kompanijoje prisisegant kitokią gėlytę, nes tai nauja, madinga. Žiūrėk, toks nesidomėjęs dar į kokį renginį nueis ar trispalvę išsikels. Kaip jis drįsta!

  Beje, jūsų nepapiktino su “Nematomu frontu” brukamos žalzganos juostelės su kažkokiais stagarėliais? Ar jos turi ką nors bendra su pokario partizanais? Kodėl filmo kūrėjai nepasiūlė užsirišti trispalvės juostelės? Ar jie kartais nenori ištrinti tautos atminties?

  • R.D.:

   Jūsų palyginimai tiesiog absurdiški. Ką tai reiškia “brukamomis nusibodusiomis trispalvėmis ir vyčiais”? Nepatikėsite, bet Vilniuje mokyklose mokiniams jau brukamos “nezabutkos”. Universitetuose brukama (net siunčiami laiškai su prašymu atsispausdinti ir išsikirpti). Tai taip sąmoninga ir tikrai, kad supelyjęs vatnikas taps didžiu patriotu ir užsirašys į kariuomenę… Kaip gali nusibosti istoriniai ir tautiniai simboliai? Tarytumei jūs esate tarp tų 60 proc. ir staiga pradėdate minėti sausio 13 d. ar kitą dieną vien dėl to, kad pasikeitė simboliai?! Fantastika. Ir turiu pasakyti, kad nezabutka visai nemadinga. Net neverta kalbėti apie dirbtinų simbolių galimybę konkuruoti su tikraisiais simboliai, kurie reiškia tiek daug tiems, kas gerai atsimena tuos įvykius. Tai – kičas.

   • J.:

    Jei „reiškia tiek daug tiems, kas gerai atsimena tuos įvykius“, tai su tais, kurie tuos įvykius atsimena, atmintis ir pasibaigs. „Kaip gali nusibosti istoriniai ir tautiniai simboliai?“ – jie gali virsti kasdienybe, kuri daugumai nieko nereiškia. Kiek vėliavų dabar kabinama prie aplinkinių namų? Ar tų kurie nekabina dabar, vaikai pradės jas kabinti dėl to, kad „Alke“ yra rašomi straipsniai ir komentarai, ir piktinamasi neužmirštuolėmis? O gal trispalvė bus kabinama su džiaugsmu širdyje, jei už jos nekabinimą bus baudos? Sakote, neužmirštuolės brukamos siuntinėjant laiškus studentams. O kas jas siuntinėją, ir kas tiems studentams bus, jei neišsikirps? Užtai nei trispalves, nei vyčius siuntinėjančių nėra. O kadangi nėra – reiškia, ir nereikia. Paprasta piktintis, kad taip mažai juos kabinasi, bet neturėti minčių, kad tai galima organizuoti taip pat, kaip neužmirštuoles.

    Ir neatsakėte – “Nematomo fronto” juostelės – gerai, ar blogai?

   • Pikc:

    Na, kaip Jūs nesuprantate – juk Vytis ar Trispalvė – tai taip nuobodu, neprogresyvu, ir svarbiausia – ne “trendas”. O ir “piarą” sunkiau pasidaryti – juk vienai partijai tuos simbolius pasisavinti sunkoka. O, va, žydra gėlytė – tai taip… kaip čia pasakius… europietiška, va! Tskant, “aš eurolietuvis – ne koks prašalaitis, mylėkit ir gerbkit – aš dvasios našlaitis!” (A. Kaniava). 🙂
    Ir kas dar gerai – iškart gali pasiimti patriotizmo monopolį: kas už nezabūdkes – savas, partietis, arba prijaučiantis, o kas prieš – partijos beigi liaudies priešas ir šiaip rusū agentas! Paprasta. 🙂
    To veikėjo klausimas dėl “Nematomo fronto” juostelės net nežinau, į kokią kategoriją patenka. Absurdiškų, ko gero? Ar tiesiog kvailų? 🙂 Nors tokie klausimai atsakymų nenusipelno, padarysiu šiokią tokią nuolaidą: skirtumas tarp juostelės ir nezabūdkės toks: filmo kūrėjai nėra buduliai chamai, nesiuntinėja visų, nenoričių tos juostelės nešioti, juostelė nenaudojama kurios nors partijos savireklamai, neperšama vietoj valstybinių simbolių, ir jos nenešiojantys nevadinami “liaudies priešais”. 🙂

    • J.:

     Kas ir kur sakė, kad nori neužmirštuole pakeisti trispalves?
     Ir bėda ne ta, kad kažkas siūlo įsisegti neužmirštuolę. Bėda – kad yra siūlančių jos nesisegti, bet niekas, įskaitant jus, nesiūlo įsisegti Vyčio.

     • Pikc:

      Ne, gerbiamasis – bėda ta, kad gauja chamų apsiskelbė esantys “tikraisiais patriotais” (ir apskritai tėvynė – tai Partija), keikiasi, dergiasi, “siuntinėja” ir “rusū agentajs” vadina visus, kurie nenori to jų kičinio žydro popieriuko segtis. 😉
      Beje, atsakant į tamstos klausimą “Kas ir kur sakė, kad nori neužmirštuole pakeisti trispalves?” – žr. straipsnyje pacituotą tos “trendinės trolibano nezabūdkės” autoriaus pareiškimą: “Kodėl ne vėliava, Gedimino stulpai ir pan.? Why? Fuck you, that’s why. Nes reikėjo simbolio ir taškas.” 😉
      P.S. Pikc: “tiesiog tegul libkonų trolibano chamų gerbėjai segasi nezabūdkes, o normalūs žmonės – tautinius ir valstybinius simbolius – ir bus aišku, kas yra kas.”
      J.: “niekas, įskaitant jus, nesiūlo įsisegti Vyčio”
      😉

 37. Miškų Katė:

  Tomai Baranauskai, ačiū už stiprų straipsnį. Jo nuorodą išsiuntinėjau visiems man artimiems žmonėms. Manau, žmonės pasirinks teisingai – negali gi keli apgailėtini dvasios sutriai primetinėti visai šaliai savo liguistų kliedesių. Tam turi būti atkirtis.
  Linkiu sėkmės, dvasios ramybės ir akies, proto bei plunksnos aštrumo!

 38. Unėkat:

  Vakar dviejų sausio 13-os medalininkų paklausiau, kodėl Jie iškeitė trispalvę į neužmirštuoles, tai pasirodo, Jie manė, kad taip reikia, net nesigilino kam. Nepatikėjau, be jokio moralo, senukai pamąstė ir išsisegė. Žingeidu man buvo sužinoti, kodėl Jie taip pasielgė, bet nedrįsau vėl pristoti.

 39. Pilietis:

  Iš “nezabudkės” konservatoriai padarė biznį, įdomu, kur dės surinktus pinigus už “nezabudkes” Koktu …

  • Gustavas:

   Jei jau tamstai koktu, kad šiais pinigais bus paremtos Krašto apsaugos savanorių pajėgos, tai tamsta esi apgailėtinas pilietis. Tad prieš komentuojant pasidomėk plačiau. O T. Baranauskas savo straipsniu prieš sausio 13ąją praleido progą patylėt. Na ir ką pasiekei šiuo straipsniu? Kvailai pasielgiai Tomai.

   • Pikc:

    Pasiekė tai, kad daug kas pamatė tikrą libkonų snukelį. 😉
    Beje, įdomu pastebėti, kad pons Gustavas savo “tėviškus pagėdinimus” skiria NE besikeikiantiems, besidergiantiems ir žmones įžeidinėjantiems libkonų chamams, bet T. Baranauskui už tai, kad jis išdrįso apie tuos frukus parašyti. Kvailai pasielgei, Gustavai. 😉

   • Viltis:

    Gerb Gustavai,lyg buvo rašyta,kad iš Krašto Apsaugos lėšų buvo galimai paremtas Vanagas ralyje-varžybose ir nemaža suma.Rašė viešoje informacinėje erdvėje.Jei tai tiesa?Ar neskaitėte?

 40. T0mas J.:

  Neužmirštuolė, kaip ir žodis “nepamiršime” – nereiškia LAISVĖS KOVŲ. Vieni nepamirš to, kiti ano..
  Lietuvos partizanai nežinojo tokio simbolio kaip žydras penkialapis žiedas, ir Sausio 13-os įvykių dalyviai nežinojo.
  Nežinojo ir nenaudojo.
  Bet jie žinojo Trispalvę, Gedimino stulpus, Vytį – šie simboliai mums yra prasmingi, o kai kam ir šventi, ir tada – ir dabar. Nedera bandyti juos kažkuo pakeisti, ir tik mankurtai to nesupranta. Tai tas pat, kas krikščionims sakyti: nuo dabar vietoj kryžiaus naudosim žydrą neužmirštuolės žiedą, jis simbolizuos kad
  nepamiršime Kristaus kančios.

 41. Kiemsargis:

  Žydras gėleles , visiems atėjusiems ,šiandien ryte ir mokyklose kabino. Trispalvės neturit ? -paklausiau. Nee , tik tokias – sumišo akiniuota mokytoja. Tokios tokelės.

 42. toks simbolių kūrėjas. Tas jo “kalbajobai” viską apie jį ir pasako…Belieka jį supakuoti ir siųsti ten, kur kitus siūlė …
  Brrr… grubios sielos, be prisilietimo prie kultūros, prie lietuviškumo…

 43. Amelija:

  Na ir ką, rėkavote tris paras – o rezultatas, kaip ir reikėjo tikėtis, – nulis. Kitąmet Neužmirštuolė sužydės dar keliuose tūkstančiuose atlapų, tai lai ką, lakstysitte ir jas plėšysite? Vargšyčiai, nesinervinkite, niekam šis simbolis nęįgrūstas prievarta, jį jaunimas priėmė kaip kovos ir pergalės ženklą, o šventabezdžiai senukai su tuo turėtų nuolankiai susitaikyti…

  • Kemblys:

   Amelija, pasižiūrėjęs kas dedasi Vilniuje prie TV bokšto, važiavau į Sitkūnus, budėjau. Tikrai buvau išsigandęs, kai per radiją pranešė apie 16 val., kad tankai pajudėjo link Sitkūnų, nepabėgau. ‘Gėlytės’, man, ŠVENTŠABEZDŽIUI, niekas neįsegs.
   Geros Tau nuotaikos, Amelija.

   • Žemyna:

    Žiūriu dabar TV anonsus, kur užfiksuota Eglužė tą akimirką, kai jai telefonu praneša, jog žmogžudžiai jau užėmė kelis aukštus…
    Tada ji dar tokia jaunutė buvo! Ir ką mes matome ekrane – RAMYBĘ! Juk savisaugos instinktas galėjo ją pastūmėti tuoj pat sprukti iš ten! Tačiau Jos nė vienas raumenėlis nekrustelėjo, akių žvilgsnis nepakito! Ji toliau ramiai ir oriai vykdė savo Pareigą Tėvynei – mums visiems, gaudyte gaudžiusiems žinias iš mūsų Nacionalinio, ramiai pranešė apie esamą padėtį.
    Kai pagalvoji, KIEK mūsų tokių tvirtų ir ramių tada buvo! Ar ne tokių Dvasios stiprybė apsupo Lietuvą neįveikiamos jėgos Siena, kokios fizinis smurtas neįveikia? Tarp jų buvo ir mūsų Kemblys – DĖKOJU TAMSTAI ir visiems, kas ATLAIKĖ!

  • „Vargšyčiai, nesinervinkite, niekam šis simbolis nęįgrūstas prievarta, jį jaunimas priėmė kaip kovos ir pergalės ženklą, o šventabezdžiai senukai su tuo turėtų nuolankiai susitaikyti…“ – Aš, priklausydamas jaunimui, jo išvis nepriimu. Nesvarbu, kad tas simbolis atrodo gražus, bet man jis buvo, yra ir liks svetimas.

 44. Gediminas:

  Tokių provokatorių, kaip Tomas Baranauskas, abejotinais būdais siekiantis sau populiarumo, rimtas tinklalapis neturėtų įsileisti. Bet ar alkas.lt – rimtas tinklalapis. Labai ir labai abejotina.
  O tas T. Baranausko straipsnis – apgailėtinas.

 45. Parnė:

  Nuoširdus ačiū autoriui. Sausio 13, mus (bjauru skaityti -„vatnikus“) kvietė į Vilnių ir vienijo kiekvieno mūsų širdys ir mūsų vėliava.

 46. …LYG IR BŪTŲ TAS PATS – 2017=2016 m.:

  2016 01 08 09:30

  “Tokia ar kitokia akcija – tai panieka žuvusiesiems, jų idealams. Tai noras trinti Tautos istorinę atmintį. Dėkui Dievui, tik dvidešimt tūkstančių atsirado, kuriems tas pats ką prisisegti. Ir kaip nebūtų skaudu, jų tarpe – Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Sausio 13–osios brolija, Tautinė lietuvių studentų korporacija „Neo–Lithuania“ ir t.t. Kas jiems vadovauja?”

  …dėkingi būsime Ligitai, Juozui bei ALKUI už širdžių žodį, tai atsakas į atgimstančios išsilaisvinimo darbų bangos
  kilimą, pakilimą po 25-mečio jau prasidėjusį (kaip vakar premjeroje “Forum Cinemas VINGYJE”, kuris ir kviečiantis
  visus prie pirmojo Sausio 13-osios PERGALĖS LAUŽO, sausio 11-osios “Nematomo fronto” filmą dovanodamas
  gynėjams, visiems; o vakarykštis …„Aš už tave pakalbėsiu“.., pavadintas malda, malda praeičiai, malda sau,
  malda jiems, asmenine ir visuotine, asmeninės ir visuotinės atminties malda, su atmintim, atgaila bei reiklumu),
  šviesų, atvirą bei reiklų pakilimą, kilimą į darbą, be trukdymų, be “ANSTATŲ NE-UŽ-mirštuolėmis”.

  NE/UŽ-mirštuolynu danga ant Pergalės, tai tiesiog Vagystė, ir vogčiomis “užsidangstančius”, jų ketinimą bei
  UŽ-mačias praskleist gal net Generalinės prokuratūros bei kitų spec.tarnybų pareiga, tirti ir ištirti,
  kas, kokiu, būdu (sąlygomis bei aplinkybėmis) gryn ant Sausio 13-osios renginių vis APMĖTĄS
  LRS.LT tinklapio “oficiozinimą”
  NE/UŽ-mirstuolyno.

  Seimo pirmininkės tarnybai jau yra nusiųsta, kaip ir šiuo ar kitais Sausio 13-osios deramos vietos, sąlygų eigos
  be prisišlietinimo sąlygotumų atvejų (kaip mūsų gerb. Aukščiausiosios prakilnybės prezidentės Dalios Grybauskaitės apmaustymo atveju; taip – viešai, iškilmingai, pagarbiai – PRAKILNYBĖS, o ne kažkokios
  ekscelencijos kaip ekscentrencijos svetymybyste skolinta ‘apdažinėjant KILNUMĄ aukščiausios pareigos).

  Kas jaučiate pareigą, ir dar truputukas (kaip nuo ie ne nuo stalų) likę galios, valios bei ūpo, tai deramu pagrindu
  pirmininko.sekretoriatas@lrs.lt
  ir “užtaisykite”
  apsivalymui
  zarazos.

  BET NE, –
  Pirmininką (su visu sekretoriatu.. jau
  http://alkas.lt/2016/01/08/l-tautkuviene-j-karsokas-nekeiskime-tikru-laisves-simboliu-popierine-gele/?comments#comments
  …spėjęs “iškilmingai užvizituoti” visų laikų pačių pačių žiauriausiojo teroristų teroristo, masinių žudymų ideologijos įkvėpėjų iškamšos-mumijos saugotojų vadovybės (po Kovo 11-osios vis mėginančios išsilasvint taipogi šalies)
  atstovas-ambasadorius… Bet ši žinia ne jam, ne jiem ir ne “sekret”oriatui LTSR AT būdelėje vis beviltiškai
  u ž s t r i g u s net po SAUSIO 13-osios PERGALĖS.

  Žinia, – su/be popiergalyt-gėlytėmis ar bus jau, jau p r a n e š t a bent rytoj (Sausio 13-osios iškilmių eigai įsibėgant)
  – kaip, kada ir kokiu teisės veiksmu …pagrindinis SAUSIO 13-osios a t s a k o m a s i s (buv. tų ginkl. pajėgų
  VADAS be jokių k a b u č i ų) Michail Gorbačiov liečiamas-kviečiamas, ar apklausiamas !? bet ko bet kaip ir bet kur bus?
  Ar nebus???

  Laukiam mūsų Aukščiausiojo Teismo nuo pat tos spalio 17 d. paviešinimo. Visi laukia, ir visų AUKŲ artimieji tiki
  mūsų Teismu (dar)
  …su/be Ne-Už…mirš-tuolytėmis, kad jas kur pakurom… (tiek naudos: popierių, dažą ir visą aplinką dvasinę šniaukus)

 47. Graudu:

  Baranauskas šaunuolis. Graudu žiūrėti kai visiškai negalvodami nešioja violetinę gėlę – geriau trispalvę įsisegtų.
  Atrodo, kaip nemąstančių banda

 48. Algimantas:

  Labai gaila,kad tik dabar pamačiau šį gerb. autoriaus straipsnį- kuriame plačiai išdėstyta teisybė.Būtina ir teisinga į visas Lietuvos Nepriklausomybės iškovojimo šventes prisisegti Lietuvos valstybingumo simbolius.

 49. Šitas Savukynas pipedijoje šmeižė lietuvius, dėl ko tik laiko klausimas kada jis ir jo bendrininkai sėdės kalėjime.
  Todėl nereikia tokių vadinti tinklaraštininkais – tai tiesiog pliurpalų skleidėjai.

 50. Algimantas:

  Lietuvos kiršintojai su savo “neužmirštuole”- kaip toji kvaila princesė iš pasakos, įsigeidusi,kad našlaitės žydėtų viduryje žiemos.

 51. Gaudimantas:

  Neužmirštuolė gėlė
  Maironis

  Man tinka tas žiedas, kurs žydi blaiviai
  Ir auga netoli vandens;
  Nepuošia jį rūbai kaip rožę puikiai,
  Dėl to ir nebijo rudens.

  Žiedai pinavijų ir rožių vainikai,
  Nors gražūs, – netraukia širdies;
  Gvazdikai kaip žalvario seno skatikai
  Nežavi nei gobšo akies.

  Tas žiedas blaivus kaip balandžio akis;
  Nekaltas kaip aukštas dangus;
  Ir žydi per ištisą vasarą jis,
  Ir linksmina žmones visus.

  Tiek duota žiedeliams gražių pavardžių
  Iš margo gėlių sutvėrimo;
  O vis tik, man rodos, gražiausias iš jų
  Jo vardas: gėlė atminimo!

 52. Leonas:

  Siaubas: vieni bukapročiai siautėja, kiti rankelėmis ploja (rimtais veidais)

 53. gaudysas:

  Tai reikia džiaugtis, kad Tautos atmatos ir Lietuvos ir lietuvių užsislaptinę priešai save pasiženklina mėlyna penkiakampe žvaigžde. Džiaugsmingiausiai tai priima ir įsisega KGB-ių, GRU užsislaptinę agentėliai ir visokios mosties perejūnai, valkatos ir stambūs vagys, save vadinantys patriotais, o iš tikro – jie tik liberalkumunistpalaikių ideologijos skleidėjai ir Tautos niekintojai. Bet nuo to mums tik geriau – jie pasidaro matomi ir lengvai suskaičiuojami.

 54. gaudysas:

  dar patikslinsiu visi nezabutkės nešiotojai yra okupantų tarnai ir okupacijos fanai ir okupacinės administracijos atstovai. Atkreikit dėmesį su kokiu pasitenkinimu nezabūdkes segi. Vienas tokių pats labiausiai matomas užsienio reikalų ministeris linkevičia.

  • Fašizmo įvairūs veidai
   (žmogų įhipnuotizuot
   pastanga viena,
   o visus “išhipnotizuot”
   vėliau –
   jau pastangų visų reiks)

   Viena – prieš visus, laimi kol kas naujojo Fašionizavimo gėlelė. Fašizmas, koks bebūtų, žinomas mums (r žydams)

 55. Žemyna:

  Žiūrėjau šiandienos TV reportažą. Kai kurių išsirikiavusių Seimo rūmų gynėjų veiduose toks jaudulys, tas dienas prisiminus…
  Mūsų dabar jau a.a. dėdė irgi buvo ten, viduje. O mes iš išorės aplink vaikščiojom, ir tokia nuojauta, toks virpulys viduje… Kažkas karšta arbata, maistu ir laužais vis rūpinosi. Bet mes negėrėme, nes „kariai žygyje negeria”, kad nereiktų savo posto palikti, iki Lukiškių bėgti…

 56. Skalvis:

  Nagi, negi nematot, jog tai penkiakampė Žvaigždė ! Europos sąjungos ir Amerikos simbolis ! Jūs ką: prieš Vakarus !?!

 57. mociute:

  atsiverciau ir negaliu savo akimis patiketi! Sitoks zoologinis puolimas pries Lietuvos lauku ir darzeliu gele – neuzmirstuole!? Vienas uz kita kvailesni, pilni pykcio, pagiezios komentarai liejasi lyg is kokiu kgbistu blevyzgu saltiniu…….
  Tai gal jau visas geles pulkit kam nors prirasineti ir uzdrausti jas net pasimerkti i vazas ar ziedeli prisisegti?! O tu “reiksmiu” panorejus galima juk prisiieskoti paciu ivairiausiu taciau sis puolimas pries Lietuvos didvyriu pagerbima absoliuciai nepateisinamas! APGAILETINA.
  Beje, vokieciai sias nuostabes geles vadina “Wergissmichnicht” , britai ” vergottmynot” – abejomis (nepamirsk manes!) Pasiskaicius jusu, ponai ir ponios, kliedesiu galima pamanyti kad ir britus kurie visus zuvusius VISUOSE karuose kasmet lapkricio menesi pagerbia ne tik raudonu aguonu ziedu vainikais bet ir segincius sios pagarbos simboliu tapusius ziedus, gal reiketu “narkomanais” vadinti jei jau sumautoje cccp aguonos tapo vodkos pamaina???
  p.s o kas gali buti graziau uz geguzes menesi gausiai prazydusias neuzmirstuoliu pieveles o ypac kai pro jas dar issistiebia tulpiu ir narcizu ziedai……..

 58. Stebina:

  o atm Saldžiunui pas psichoterapiautą nereikėtų apsilankyti??? Kažkodėl FB vartotojų tarpe labai daug psichinių.

 59. Virginijus:

  Dar vienas puikus Tomo Baranausko straipsnis.
  Pagarba autoriui!

 60. Tvankstas:

  Neužmirštuolę reikia vertinti kaip pakirkšnutę Lietuvos laisvės kovos simboliuose.

 61. Vytis:

  Atsilieps rinkimuose labai atsilieps Ir tikrai nukentės konservatoriai nes gėlytei nepritaria apie 3-4 dalis jų narių

 62. Žilvinas:

  Tokie desperatiškai beieškantys prie ko prikibti rašiniai daug prisideda prie tos vadinamos keliamos nesantaikos. Suirzimo per kraštus, o kitokio konstruktyvaus pasiūlymo kaip ir nėra.

 63. Benjaminas:

  ” Istoriškai jis siejasi nebent su Saldžiūno chamizmu ir konservatorių noru primetinėti Tautai Sausio 13-osios minėjimo taisykles, bet tik ne su pačia Sausio 13-aja.” Nuo saves pridurčiau, – “Koks simbolio autoriaus to simbolio gynimo stilius ir leksika, toks galimai ir turinys.”

  • adis:

   Čia vietos “galimai” nėra. Chamo iniciatyvos chamiškos. Betgi čia nieko naujo, tai jau ilgalaikė landzbergizmo laikysena, tematote eilinius reiškinio daigus. Už visus geriausi, patriotiškiausi, kitus jiems pamokyti, ir velniop išgrūsti, jei kas su jais nesutiks. Nužmogėję politiniai nabašnikai.

 64. Žemyna:

  O, Dieve, nemačiau šito (jei tai feisinis bukas – FB yra „klubas, kuriame nesilankau“). Neįsivaizduoju, kaip turėtų jaustis tėvai, perskaitę štai tokį, chamizmu tvoskiantį savo sūnaus komentarą…
  Ir iš kur tas jaunikaitis tokį pavarčių žodyną bei tokio brutalumo vyrui garbės nedarančias frazes ištraukė, kad tokio lygio komentarais moteris talžo? Ar nesijaučia žeminantis savo paties orumą? Ar jo super aktyvumas ne tokios pat kilmės ir moralinės vertės, kaip anų laikų komjaunuolių, laiku ir vikriai įsisąmoninusių, jog jog kelyje į karjerą svarbiausia – apsiginklavimas „teisingais“ lozungais, „pažangiomis“ frazėmis (kad jomis pultum strategiškai teisingomis aplinkybėmis) bei uolus „priešų demaskavimas“. Nes IR ANUOMET būtent tai visas duris „ing karjeros viečnastį“ atverdavo. IR ANUOMET tokiais būdais ambicingi jaunikaičiai kad ir per saviškių lavonų kalnus link (partinių) postų brukdavosi..
  O dėl naujosios „pažangos“ – negali būti tikras, ar „neabejotinai tikra pažanga“, į kurią pats per tautos galvas veršiesi, paties proseneliams nebus tik dar vienas déjà-vu 🙁 … Juk jokiais laikais pasaulyje netrūko entuziastų tautas smurtu „pažangon vesti“, nebegyventi, kaip „atsilikėliai tėvai“ gyveno, pagal save pasaulį aukštyn kojom apversti…
  Pažangeivių netrūko ir tarpukario Lietuvoje, kai Kremlius, niekada nė nesirengęs iš tiesų laikytis Lenino pasirašytos Lietuvos „paleidimo“ sutarties, naudodamasis šalies statymo ant kojų sunkumais, nusprendė jos jaunimu pasinaudoti, kad tas pats pabėgėlę „namo grąžintų“ – į visų laimės ir gerovės etaloną. Tik prieš tai reikia jį tam žygiui sunokinti, primaitinti nepagarbos ir neapykantos tėvams ir seneliams, jų moralinėms taisyklėms ir jų gyvenimo istorijoms penu, atskleisti jam „tikrąją pažangą“, pasidalinti gyvenimo pagal Kremlių kūrimo „gerąja patirtimi“. Kai to prisiragaus, tartum narkotiko prišertas, bet kam bus pasirengęs „vardan pažangos“.
  Bet jau ir tarpukariu Kremlius, nebuvo tiek kvailas, kad savo lūpom skelbtų tai, kas jam naudinga, kas silpnina Europą ir pastūmėja ją pačią rykliui į nasrus sulįsti. Tad pasirūpino, kad jo kūrybos nebrandžius protus uždegančios, nes revoliucingos, į „pažangą vedančios“ idėjos sklistų iš Vakarų. Tada ir mūsų studentai, jaunimas ne iš Rytų, o būtent iš Vakarų „pažangią, vakarietišką“ mintį į Tėvynę vežė! Todėl „pažangos“ slieką prarijusios jaunimo dalies ir tada niekas negalėjo perkalbėt. Ir tada „kažkas“ Vakaruose visokius neramumus, ar net teroro aktus ten sėjo – tarp jų ir „Virš visos Ispanijos giedrą dangų“ Kremliaus „sinoptikai“ organizavo. O Lietuvoje tada atsirado „pažangių dosnių verslininkų“, kur neramumų kurstymo „projektus“ finansavo ir koordinavo.

  Juk senokai ne paslaptis, kad šių laikų Kremliaus kaukė – gospodinas Vagneris – turi aktyviai veikiančių „nuotolinių darbuotojų“ ne tik Europos šalyse.
  Dalis Kremliui besidarbuojančių turi visas galimybes net ir visai atvirai, nes oficialiai, iš EP vidaus „įkvėpti“ ir „padėti“ Briuseliui įv. idėjomis dėl „rekomenduojamų“ įstatymų, konvencijų, deklaracijų, „susitarimų“ turinio; idėjomis dėl tų „pažangių idėjų“ įgyvendinimo finansinio aprūpinimo per nevyriausybines organizacijas. Briuselio parlamentas jau senokai virto kažkuo panašiu į savotišką „javką“, kur yra visos sąlygos nesislapstant bendrauti ir veikti EP narių siūlymus, sprendimus, veiksmus, t. y., toliau klonuoti šrioderius, megzti „tvirtą ir neišardomą“ mafijos, verslo ir politikos sąjungą.
  Taigi, tiek tėvelių – politikų bei įv. valst. institucijų darbuotojų – parūpinusių savo vaikams „visuomenininkų“ karjerą įv. NVO pažangai įgyvendinti ir kt., vardai ateityje gali nuskambėti labai nekokiame kontekste. Kaip ir jų vaikelių, kūlvirsčiais į „pažangą“ lekiančių, blaiviai pamąstyti nespėjančių. Pvz., pagalvoti, kam dar Europa „globali ir atvira“ LABAI naudinga būtų. Kam gali būti naudingos kai kurios protu nesuvokiamos „ŽT“, tai čia, tai ten sumaniai įpintos į visą kitą normalų tekstą? Ir dar ne viena „pažanga“, į kurią esi pasiryžęs kad ir už ausų, kad ir švitrinio popieriaus izoliacija apvyniojęs mus visus nuvilkti… Kad ateities Lietuvoje ir paties vardu nebūtų papildytas tarpukario pažangeivių sąrašas, kuriame šiandieninė karta išvardijo to meto Tėvynės išdavikus, atnešusius į LT tuo metu Europoje karštai propaguotos „pažangos“ saulę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: