R. Karbauskis. Kodėl „dzin“ tapo mūsų gyvenimo principu? (11)

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Perskaičiau straipsnis apie tragediją Kėdainių rajono vienkiemyje, kur tėvas nužudė du savo kūdikius, įmesdamas juos į šulinį. Kartojasi ta pati istorija – visi viską matė, niekas nieko nedarė. Nesinori moralizuoti, bet kol mums viskas bus „dzin“, tol niekas nesikeis.

Iš straipsnių žiniasklaidoje išrinkau keletą citatų, kurios labai akivaizdžiai atspindi situaciją, kurioje vietinė valdžia teisinasi, neva, nieko neįtarusi, o kiti viską matė, bet galvojo, jog tai ne jų reikalas, be to „pas daug ką taip būna …“

Kelios vietos seniūno paaiškinimo citatos:

„Judėjimas buvo, šeima nebuvo degradavusi“.

„Mes tik turėjome neoficialios informacijos, kad jis smurtauja prieš tą moterį. Tai parašėme policijai oficialią užklausą, kiek kartų per 2015 metus buvo kviesta policija. Žinote, žmonės šneka, bet norėjome žinoti iš tikrųjų. Iš policijos gavome atsakymą, kad policija į tą šeimą dėl konflikto buvo kviesta 2015 metais tik vieną kartą“.

„Nieko moteriškė neprisipažino, kad kas nors tarp jų vyksta negero. Viskas, mes tada išvažiavom“.

„Mes visuomet jį rasdavome blaivų“.

Kaimo bendruomenės pirmininkės citata:

„Anksčiau moteris išeidavo iš namų, buvo ieškoma. Kažkoks smurtas gal ir anksčiau buvo, kad ji išeidavo iš tų namų?“

Kaimo seniūnaitės citatos:

„Yra viena šeima, kuriai jau įgriso jo vaikščiojimas. Jis išgerdavo. Kiek tas degradavę-nedegradavę, nežinau. Jei vaikai su jais, matyt viskas buvo pakankamai normaliai. Pas juos namie nešvara ir netvarka, bet pas daug ką taip būna, tai tiesiog socialinių įgūdžių neturėjimas“.

„Jis yra daręs baisius dalykus. Pavyzdžiui, nukirto su kirviu šuniui galvą. Tai baisus dalykas“.

„Prieš Naujus metus jis tikrai gėrė ne vieną dieną, gal paskui pasibaigė pinigai. Gal niekas nenuvežė“.

Kaimyno citatos:

„Jis savo žmoną daužydavo, o po to eidavo į degalinę pirkti alaus. Jai jis nuolat grasindavo visokiais dalykais. Aš manau, kad dėl gėrimo jam „stogas“ nuvažiavo. Todėl ir padarė jis šiąnakt taip savo vaikams“.

„Bene labiausiai jam patikdavo prisipirkus alaus važiuoti su traktoriumi į mišką. Pinigus, gautus vaikų išlaikymui, jis atimdavo iš Linos ir visus juos išleisdavo alui. Jei moteris priešindavosi, Aurelijus ją smarkiai sumušdavo ir pinigus atimdavo jėga“.

Nusikaltėlis bus nubaustas, bet ar kas nors nuo to mus supančiame pasaulyje pasikeis? Jei ir toliau socialiniai darbuotojai, seniūnai nematys, o mes visi matydami tylėsime, tai tokie žiaurūs įvykiai kartosis vis dažniau. Kai kurie LR Seimo nariai, per dvi savaites spėjo pamiršti Kražių skerdynes, puolę reikalauti atidėti alkoholio prekybos draudimą degalinėse. Kiek laiko reikės pamiršti šią tragediją? Alkoholizmas ir jo sukeliama psichozė yra mūsų visuomenės rykštė ir kol bus apsiribojama tik proginiais pareiškimais, tol laidosime užmuštus vaikus, žmonas, senelius… Alkoholizmo gydymas turi būti privalomas, kito kelio nėra. O politikai privalo atsakyti už pataikavimą alkoholio pramonei.

Autorius yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. Mintis:

  Visoms Lietuvos tautinėms jėgoms reiktų pirmiausia rūpintis Lietuva,spręsti problemas čia ir dabar, o ne išblaškyti savo dėmesį ir rūpestį po pasaulį Lietuvai skiriant savo išsieikvojimą.

  • Diedas:

   Perskačiau tamstos pora komentarų. Labai panašu, kad savo mintis iš rusų kalbos verčiate Google transleitorium.
   Iš Delfio ištrėmė?

  • Tutininkas (Nalšios kraštas):

   Gerbiama Mintie. Valstiečiai ir žalieji – visai ne tautinė jėga!
   Jų tautiškumas – grynai apsimestinis.

   Pažvelkit, kaip Ignalinos savivaldybės valstiečiai aktyviai priešinasi Nalšios pavadinimo įteisinimui šios istorinės žemės pavadinimu pavadinant rinkimų apygardą. nematytas pasipriešinimas tautinėms vertybėms, mūsų praeities, istorijos nuvertinimas. Net socialdemokratai bei liberalai nedemonstruoja tokio priešiškumo tautiškumui, kokį pademonstravo Krbauskio partijos atstovai.

   Tad, gerb. Mintie, prieš vienijantis dar reikia suvokti su kuo vienijiesi.

 2. Oje:

  Pofig, kad žudikas psichinis buvo ir čia problema. Svarbiausiai Karbauskis vėl rado progą pasireklamuoti 🙂

  • Bartas:

   Matau , kad ir pats “pasirėklamavai”. Dar reikėjo pasakyti , kad Karbauskis nori į valdžią. Kažkoks Paksas , kubiliai, butkevičiai ir t.t. gali norėti ,o R. Karbauskiui tokia teisė nepriklauso.
   R. Karbauskis nei man draugas , nei giminė . Tačiau jo darbai kovoje su girtuoklyste matosi, o “valdžiukės” ne.

 3. Tutininkas (Nalšios kraštas):

  Problema, be abejo rimta. Ir gerbiamo Karbauskio mintims pritariu.

  TAČIAU – aš čia noriu padiskutuot apie ką kitą.

  Tik ar Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovui kalbėt apie vertybes? Žinoma, galima, visi apie tai kalba.
  Tačiau visiems pirmiausia keistis reiktų pradėt nuo savęs, nuo savos aplinkos.

  Pastebėjau, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikai itin aktyviai stengiasi pateikti save kaip “tautišką” partiją. Kad ir tas faktas, kad kažkaip jie įjuko skelbti savo straipsnius “Alke” ir kituose tautinės minties puslapiuose.

  Tačiau tai tik “akių dūmimas”, LVŽS patogi apgaulė. Pažiūrėkit, kokie “tautiški” Ignalinos krašto LVŽS nariai…
  kaip jie piestu stojo prieš garbingo Nalšios žemės pavadinimo įteisinimą naujai sukurtai rinkimų apygardai.
  Aršiau už socialdemokratus ar liberalus tam priešinasi. manimi netikit?

  Ogi paskaitykit: http://www.mignalina.lt/nujienos/29-aktualijos/3294-sumaise-kaip-kortas-kaladeje

  Tai štai, gerb. Alko redakcija, su kokios partijos atstovais čia flirtuojate…
  Nesakau, kad tautinių jėgų diskusija su LVŽS visais atvejais yra beprasmė, tačiau tam, kad bendradarbiauti su šia partija, pastaroji turi pirmiausia apsivalyti nuo tokių politikų, kurie šiandien susibūrė Ignalinos rajono taryboje.
  Tik tai atlikus ir pasirinkus ne apsimestinę, o nuoširdžią tautinę liniją bendravimas su gerbiamu Karbauskiu ir jo partija bus prasmingas.

  O kol to nėra, kol atskiri partijos skyriai nuvertina tautiškumą, istorinius mūsų žemių pavadinimus – tol jokios diskusijos su šia partija negali būti. ir jos raštininkai turi būti mandagiai išprašyti ir tokių tikrai tautiškų portalų, kaip “Alkas”.

 4. Tutininkas (Nalšios kraštas):

  Gerbiama Mintie. Valstiečiai ir žalieji – visai ne tautinė jėga!
  Jų tautiškumas – grynai apsimestinis.

  Pažvelkit, kaip Ignalinos savivaldybės valstiečiai aktyviai priešinasi Nalšios pavadinimo įteisinimui šios istorinės žemės pavadinimu pavadinant rinkimų apygardą. nematytas pasipriešinimas tautinėms vertybėms, mūsų praeities, istorijos nuvertinimas. Net socialdemokratai bei liberalai nedemonstruoja tokio priešiškumo tautiškumui, kokį pademonstravo Krbauskio partijos atstovai.

  Tad, gerb. Mintie, prieš vienijantis dar reikia suvokti su kuo vienijiesi…

 5. antanas:

  Aš už tai, kad su Valstiečių partija negali būti jokios diskusijos ir jos raštininkai turi būti mandagiai išprašyti iš tautiškų portalų. Jie turi savo Valstiečių laikraštį, bet galimai to laikraščio dauguma nemėgsta, todėl jie nusitaikė į “Alkas”, kuri gali net nusipirkti. O tai būtų arti Armija krajova…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: