Gyvūnų ženklinimas – jau ateinančiais metais (12)

Nora-Alkas.lt-V.Vaiskunaites-nuotr-K100

V.Vaiškūnaitės nuotr., alkas.lt

Visi gyvūnų augintinių savininkai, apsisprendę ženklinti ir registruoti savo šunis, kates ir šeškus galės teikti prašymus jau nuo sausio 4 d.

Seimas dar 2012 metais nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. „Mano nuomone, privalomas ženklinimas turėtų būtų taikomas tik iš Lietuvos išvežamiems šunims, šeškams ir katėms bei pavojingiems šunims, tačiau Seimas priėmė sprendimą ženklinti visus augintinius“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Gyvūnų augintinių registravimo tikslas yra mažinti beglobių ir bešeimininkių kačių ir šunų populiaciją, taip užtikrinant jų gerovę, apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pavojingų gyvūnų ir jų ligų, ypač nuo pasiutligės, kurią platina katės, šunys ir šeškai, sudaryti sąlygas surasti gyvūną augintinį pagal Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje įregistruotą gyvūno augintinio laikytoją ir taip užtikrinti gyvūnų augintinių atsekamumą.

Nuo pirmadienio paženklintų augintinių duomenys bus kaupiami Gyvūnų augintinių registre, kurį tvarkys VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Taip pat už registrą bus atsakinga ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kurios teritoriniai skyriai nemokamai priims augintinių savininkų prašymus įregistruoti mikroschema paženklintą gyvūną Gyvūnų augintinių registre. Registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino.

Prašymai dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir registravimo teikiami veterinarijos paslaugų teikėjams, turintiems teisę ženklinti gyvūnus augintinius. Veterinarijos paslaugų teikėjų sąrašas skelbiamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje.

2016 m. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami per 4 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip perduodant kitam savininkui. Iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami ir registruojami iki 2017 m. balandžio 1 d.

Kilus klausimams dėl gyvūnų augintinių registravimo ir ženklinimo galima susisiekti su Žemės ūkio ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro specialistais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. alksnaitis:

  Aron Russo apie čipus ir žmonių kontrolę, sekimą, ženklinimą mikroschemomis https://www.youtube.com/watch?v=Axz6xkWowZk
  Kodėl tas gyvunu ženklinimas ne pirmas žingsnis prie žmonių sekimo? Mokslininkai pradžioje juk irgi atlieka bandymus su pelytėmis, gyvunėliais?

 2. alksnaitis:

  sudėjus Zigmo Vaišvilos kalbas, kad mus valdo bankai, Vytauto Radžvilo apie tarpnacionalinių korporacijų įsigalėjimą, Viliaus Bražėno pasokojimus apie globalistus, paklausius Aron Ruso, Rolando Paulausko pasokojimus, pamąsčius, kad pabėgeliai iš Azijos, Afrikos yra labai organizuotai siunčiami į senutę Europa ir kad Lietuvoje emigracija dirbtinai sukurta, per šildymo , pragyvenimo kainas, siurbiamas lietuvių tautos ir kitų vidurio ir rytų Europos tautų kraujas ir ateitis ,galima daryt išvadas ,kad Fedaralinės Rezervų Sistemos , tarpnacionalinių bankinių korporacijų valdytojai žinksnis po žinksnio artėja prie savo tikslų.

 3. Dronas:

  Gera iniciatyva, o tai tranko gyvunus i gatve. Dabar bent bus galima rasti seimininkus ir bauda isudyti. Be to suradus pabegeli, bus galima lengvai grazinti namo. Senai taip reikejo.

 4. alksnaitis:

  Tokiems , kaip jus vengrų Orbonas, prancūzų Marija Le Pen,Čekijos prezidentas, dabar ir lenkų valdžia visi kas ne su jumis federalistai visi rusų agentai.

 5. alksnaitis:

  Tokiems, kaip jus sakyti žodžius karas-tai taika, laisvė- tai vergovė, nežinojimas – tai jėga , juoda – tai balta yra viškai normalu . Svarbu siekti savo tikslu, apie jus rašė Džordžas Orvelas- Eric Blair savo kurinyje Gyvulių ūkis, 1984-ieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: