Lenkija stipriai apribojo Konstitucino teismo nepriklausomumą (9)

Andžejus Duda | wikipedia.org nuotr.

Andžejus Duda | wikipedia.org nuotr.

Lenkijos prezidentas Andržejus Duda pasirašė įstatymo pakeitimą kuris numato, kad  Konstituciniam tesmui priimti sprendimus nuo šiol bus reikalinga dviejų trečdalių balsų, o ne paprasta dauguma.

Be to, sprendžiant labiausiai ginčijamus klausimus privalės dalyvauti bent 13 iš 15 teisėjų, nors anksčiau pakako devynių.

Taip pat iki šešių mėnesių buvo pailgintas laikotarpis, per kurį šis teismas negali vetuoti naujų įstatymų.

Prieš tai Europos Komisija perspėjo Lenkijos valdžią, kad ši kėsinasi į konstitucinės teisės nepriklausomumą.

Buvęs lenkijos prezidentas Lechas Valensa pareiškė, kad šalies valdžia elgiasi nedemokratiškai.

Gruodžio 19 dieną Lenkijoje surengtos save pasivadinusios Demokratijos apsaugos komiteto masinės demonstracijos.

Didžiuosiuose Lenkijos miestuose susirinko žmonės, kurie ragino nevaržyti demokratinių laisvių bei garantuoti konstitucinio teismo nepriklausomybę, nepolitizuoti valstybinės žiniasklaidos ir valdžios institucijų.

Protestus prieš valdančiąją „Įstatymo ir teisingumo partiją“ surengė rinkimus pralaimėjusios Piliečių platformos šalininkai. Neramumus sukėlė faktas, kad naujai išrinktas parlamentas atleido penkis Lenkijos Konstitucinio teismo teisėjus, kuriuos paskyrė prieš tai buvusi valdžia.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

9 komentarai

 1. Žemyna:

  Kas taip, tas taip, lietuviai visada stipriai Lenkiją valdė… Svarbu tik, kad nepamirštų, kur Lenkijos ribos.

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Lenkija stipriai apribojo Konstitucino teismo nepriklausomumą”
  Manau, kad Europa nusoko nuo proto ilgam!, jeigu tokius Lenkijos sprendimus ivardina, kaip Konstitucinio teismo nepriklausomybes apribojima! Nusoko nuo proto labai ilgam ir stai kodel. Ogi todel, kad sprendimo priemimo taisykles NERA nepriklausomybes apriibojimas o tik tvarkos, kaip sprendimai priimami nustatymas.
  Gi pasiziurekime…. ka cia tie lenkai sumislyjo…. 15 teiseju, kvorumas 13, ir 2/3 balsu sprendimui priimti reiskia, kad sprendima gali priimti 9 teisejai is 15! Labai protingas sprendimas. O kas tas ala bla bla Konstitucnis teismas turejo? Ogi turejo 15 teiseju, kvorumas 9, sprendimas priimamas dauguma, vadinasi…. Konstitucinio teismo sprendimas gali buti priimtas 5 teiseju is 15! Tai nera nepriklausomumas, tai yra pilnas IDIOTIZMAS ir jei taip vadinama Europa, kurios lupomis kalba IDIOTAI, tai jie siekia kad 5 teisejai is 15 galetu priimti sprendimus! Dar tokios korupcines nupirktuju domkratijos neteko girdeti…. Sverbiausia, kad tai vadina nepriklausomybes apribojimu! Ka, teisejams i darba nereikia eiti ar ka, kad budami darbe nedirbtu ir tik alga gautu. Kad galimai 5 nupirkti globalistu teisejai galetu priimineti sprendimus? Slykstu girdeti tokius “europinius” zopinius murkavimus. Padoriai apie tokius dalykus issireiksti nereiketu, nes jie to nenusipelne. Pritariu lenku sprendimams, teisejai privalo ateiti i darba, dirbti ir priimti sprendimus maziausiai 9 balsu is 15 dauguma!!!

 3. Juozas:

  Dvasios ir dvasnos. Tai pas mus.

 4. KT pas mus veikia gerai.
  Išskyrus:
  1. jiems pernelyg sukeltos algos – tai Vagnoriaus “nuopelnas”;
  2. kada sprendė dėl buvusių konservatorių sumažintų atlyginimų, tai nepripažino, kad gali būti valstybėje situacija, kada valstybė tiesiog neturės pinigų per krizę mokėti visiems atlyginimus ar pensijas daugiau nei gali. Tai yra jų sprendimo trūkumas;
  3. kada sprendė dėl konservatorių sumažintų atlyginimų grąžinimo, tai pirmiausia prisprendė teisėjams, t.y. sau, o galėjo palikti kaip visiems – pagal valstybes išgales ir po truputį. Vėlgi – trūkumas.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Deja Lietuvoje KT dirba ypatingai blogai…. gal ten per daug Lietuvos rusu yra ar ka, nes jie lietuviskai Konstitucijos perskaityti ir suprasti kas parasyta NESUGEBA! Ir taip daug kartu.. Politikanstva uzsiima. Didziule geda Lietuvai toks KT. I detales nesileisiu, tik priminsiu, kad KT iskraipe LR Konstitucia tiek “atskirus atvejus” pakeisdami “retomis isimtimis”, tiek pakso atveju priimdami sprendima “iki gyvos galvos”, kai LR Konstitucijos 74 str. aiskiai parasyta….. pasalinti is pareigu apkaltos proceso tvarka. Taigi mano nuomone apie KT yra aferistai-politikantai, priesaikos lauzytojai, teisingumo naikintojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: