Širvintų mokiniai remia Ukmergės vaikų globos namus (0)

R. Zibalo nuotr.

R. Zibalo nuotr.

Į metų pabaigą itin suaktyvėja gailestingumo veikla. Prisimenami skurstantys, telkiamos įvairiausios paramos našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams.

Širvintų ,,Atžalyno“ progimnazijoje prieškalėdinė paramos ir gerumo akcija, kuriai vadovavo socialinė pedagogė Renata Gasparavičienė, šiemet buvo surengta jau 10-tus metus iš eilės. Surinkti pinigai paprastai skiriami Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniams. Prieš ketvertą metų dorinio ugdymo mokytoja Renata Blusevičienė pasiūlė rengti mugę „Pyragų diena“. Mokinių iškepti pyragai, sausainiai ir kiti skanumynai parduodami mokykloje vykstančioje mugėje, o surinkti pinigai skiriami sunkiau gyvenantiems, likimo nuskriaustiems vaikams. Šiais metais vykusioje mugėje buvo surinkti 606 eurai.

– Antrus metus iš eilės dalį mugėje už parduotus pyragus surinktų pinigų  skiriame ne tik Ukmergės vaikų globos namams, – sakė socialinė pedagogė Renata Gasparavičienė. – Dalį jų paliekame mokykloje įkurtame paramos fonde. Tuos pinigus galime panaudoti tiems, kuriems labiausiai jų reikia. Šiais metais iš mokyklos paramos fondo 20-čiai mokyklos mokinių iš daugiavaikių, sunkiau besiverčiančių šeimų buvo nupirktos saldžios kalėdinės dovanėlės, kuriomis jie labai džiaugėsi. 150 eurų iškeliavo į Ukmergės vaikų globos namus.

Pasak Renatos Gasparavičienės, Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniai kasmet nekantriai laukia atvykstančių širvintiškių, nes jie atvažiuoja ne tik su materialine parama, bet ir su dovanomis sielai. Šiemet tai buvo 8A klasės mokinio Dailiaus Kavalevskio ir dorinio ugdymo mokytojos Renatos Blusevičienės atliekamos dainos, kurios suvirpino ne tik globos namuose gyvenančių vaikų, bet ir darbuotojų širdis.

Skurstančių ir vargstančių daugybė, bet širvintiškiai nuolat remia Ukmergės vaikų globos namuose gyvenančius auklėtinius. Priežastis paprasta: 20-25 nuošimčius ten gyvenančių vaikų sudaro vaikai iš Širvintų rajono. Jie visada laukia bendraamžių iš Širvintų, noriai aprodo savo gyvenamąją aplinką, dalijasi kasdieniais rūpesčiais ir džiaugsmais.

Ukmergės vaikų globos namuose gruodžio 21-ąją apsilankę „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai negalėjo atsistebėti, kad  šeimynose gyvenančių  vaikų kambariai labai tvarkingi, kad jie patys gyvai dalyvauja namų ruošoje: gamina valgį, plauna, tvarko savo virtuvę, kambarius.

Širvintiškiai pastebėjo vieną esminį dalyką: mylinčios šeimos niekas neatstos. Kiek beturėtų gražių žaislų, drabužių ar  rūpestingus auklėtojus – vis tiek Globos namuose gyvenančių vaikų akyse atsispindi ilgesys. Kalėdos yra pats gražiausias laikas, kuomet reikia dalintis meile ir džiaugsmu su kitais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: