Tautiškumą įrašyti prašo kas antras Lietuvos pilietis (29)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šiais metais buvo priimtas įstatymas, leidžiantis pasuose įrašyti tautybę. Duomenys rodo, kad to pageidavo daugiau nei pusė gaunančiųjų naujus dokumentus.

Daugiau nei 90 proc. pageidavo įrašyti, kad yra lietuviai.

Asmens dokumentų išrašymo centro duomenimis, nuo metų pradžios iki gruodžio 22 dienos išduota beveik 216 tūkst. Lietuvos piliečio pasų, įrašyti juose tautybę pageidavo 118 tūkst. piliečių.

Lenkų tautybę nurodyti prašė 3,3 tūkst. asmenų. Įrašų pasuose apie tautybę taip pat pageidavo 2,7 tūkst. rusų, apie 550 baltarusių, apie 350 ukrainiečių, per 100 vokiečių.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Kvailių sugalvota nesąmonė, trukdanti sulietuvinti kitakilmius, kitakultūrius, kitakalbius, nes jei nebūtų tai rašoma, tai automatiškai būtų laikoma, kad Lietuvos pilietis – lietuvis.
  Ir nori nenori per laiką bet kuris privalėtų įsilieti į šios teritorijos tautą – kaip tai vyksta, pvz., amerike, kur nėra jokių “tautiškų” mokyklų, todėl visi PRIVALO ANGLĖTI. O tie “tautiškumai” lieka laisvalaikio dalykais tam, kad būtų linksmiau gyventi.
  O VISA KITA – TIK ANGLIŠKA.

  • Pikc:

   Abidna, da, tavarišč? 😉
   O jei rimtai, tautybės pakeitimas pilietybe – ne tik globalistų svajonė, bet ir anekdotinių situacijų šaltinis: pvz. Prancūzijos pilietis babajus nušovė Belgijos pilietį žydą – ir tolerastinė purvasklaida rašo apie prancūzų ir belgų nesantaiką, nes, mat, “prancūzas” nušovė “belgą”. Kitas atvejis – Švedijos pilietis babajus papjaustė vieną iš savo žmonų – ir štai jums pagrindas baisėtis švedų papročiais. 🙂
   Apie visiškai kvailus bandymus lyginti tautinę valstybę Lietuvą su kolonistų įkurta JAV net nekalbu – čia žemiau kritikos.

   • Bartas:

    Taip. Jei būtų mygtukas – patiktukas .

    • Tie kolonistai, kaip ne kaip, sugeba geriau išgyventi nei mes, Lietuva.
     Ir tik dėl to, kad nedaro jokių nuolaidų ir negamina jokių tautybių – visus anglina.
     Jei to nedarysim, tai visada turėsim iš sovietų paveldėtus pūlinius.
     Kas tam nepritaria, tas yra Lietuvos priešas: nesvarbu ar piktas, ar tiesiog kvailas.
     P.S. žodis pikc yra aiškiai nelietuvio sugalvotas, nes tarminis žodis yra pikTc.

     • P.S.
      pilietybė niekada nebus pakeista tautybe, nes piliečiai – tai – visi gyventojai, o lietuviai kaip tauta – tik tie, kurie jau yra ar nuo senų senovės lietuviai pagal kilmę, ar įsijungę į lietuvių tautą.
      Taip, kad visada bus piliečių, kurie bus dar neįsijungę į lietuvių tautą ir, kaip taisyklė, tie, kurie nenori integruotis, t.y. lietuvintis, tie iš čia išvažiuoja.
      Taip, kad lietuvinimas yra privalomas veiksmas, jei norim, kad Lietuva išliktų.
      Štai istorinis pavyzdys:
      LDK lietuvių valdovai valdinių nelietuvino, todėl ir pralaimėjo maskoliams, kurie kūrė valstybę rusinimo būdu.

   • Kiekvienas sprendžia pagal save: nelietuvinant visų turime atskiras visuomenės, kaip sakė Merkel.
    O tos visuomenės kitąkart, kaip pvz. Ukrainoj, kartais pasikviečia “savataučių” gelbėtojų.
    Šito pats nesugebi įžvelgti, tovariščiau?
    Ar specialiai stengiesi, kad tokių būtų?

   • Dėl "tovariščiaus":

    “Tavarišč” čia labai aiškiai išreiškė savo pažiūras: tautos ir tautiškumas jam tik vaikų žaidimai smėlio dėžėje (taip kalba ir globalistai Europoje)… Visa lemia jėga bei galia ir ją palaikančios struktūros…
    “Tovariščius” visose situacijose nuosekliai atstovauja beveidėms galioms struktūroms, kokie klausimai bebūtų: tautiškumas, Klonio mergaitė ar prabilusi apie Menų ir teatro akademijoje vykstančius jėgos žaidimus (beje, savita forma – ir apie pedofiliją bei pan. nepatogius dalykus) Beata Tiškevič – iš jos “tovariščius” itin gausiais komentarais irgi tyčiojosi …
    “Tovarišč” man labai primena kelis akademinio sluoksnio katalikus, kuriems tiesiog viduriai verčiasi, girdint apie tautiškumą ar apie senąjį lietuvių tikėjimą bei senus ikikrikščioniškus lietuvių papročius. Jie irgi kalba iš ideologinių galios ir jėgos pozicijų.
    Taigi ir tų katalikų, ir “tovariščiaus” tikrasis “dievas” yra tas pats: jėga, galia ir struktūros (ir prievarta, beje). Jų pačių beveidiškumo problema verčia trypti ir tyčiotis iš visko, kas tą veidą – tautišką ir labai asmeninį – turi, gina ar jį primena… Tuo pačiu jie turbūt siekia kažkokių aukštesnių vietų tose struktūrose – visur ieško apčiuopiamos naudos …
    Kaip su tais “galios” katalikais, taip ir su “tovarišiumi” diskutuoti – beviltiškas reikalas… Įdomūs ir iškalbingi šie tautinį identitetą (tautiškumą) praradę žmonės – atrodo, kartu prarandantys ir savąjį žmoniškumą… Ir “visagalę rinką”, beje, domina ne kokie individualumai ir tautiškumai, o beveidės masės, kurias tam tikros jėgos ir galios struktūros valdytų…

    • Tu čia vėl apie save, nepristačiusi ypata, todėl tave pavadinsiu probanditiniu elementu ir nedamušta kontra.
     Tuomet klausyk:
     1. lietuvis yra komandos, kuri vadinasi Lietuva, narys.
     Arba kaip sakė V.Landsbergis: ” lietuvis yra tas, kuris tiki, kad Lietuva gali būti graži ir teisinga”.
     Taigi tas, kuris stoja į lietuvių gretą, kovoje prieš priešus, tie ir yra lietuviai.
     Kurie gimė lietuvių kilmės asmenų šeimoje, bet metė Lietuvą likimo valiai dėl gardesnio valgio kąsnio, tas nėra lietuvis, nes Lietuva be lietuvių neegzistuoja;
     2. Kedytė buvo pagrobta žulikų ir teismų dėka grąžinta motinai.
     Kas yra prieš tai, jog vaikus augintų jų tėvai, tie yra Lietuvos priešai ir turi būti baudžiami aukščiausiomis bausmėmis (arba tegul važiuoja į norvegijas);
     3. B.Tiškevič – tipinis vietos liAnkų pavyzdys, kada dėl to, jog nesimokė lietuviškai mokykloje, po to net nemoka lietuvių kalbos, kalba skurdi televizijoje (bent iki šių metų tikrai), o savo trūkumus bando išversti į Lietuvos trūkumus – būk Lietuvoje blogai ruošiami aktoriai, kada Lietuvos teatrai (ir teatralai, ir aktoriai, aišku kartu) ima aukščiausius apdovanojimus tarptautiniuose teatrų festivaliuose.
     Ir taip buvo visada.
     Kas kita – lietuviškas kinas, nes ten buvo tik vienas tarptautinio lygio darbas.
     Todėl lenkAičių verkavimai yra ne kas kita kaip išpuolis prieš Lietuvą, kas gali patikti tik Lietuvos priešams.

  • Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Va cia visu akivaizdumu ir isryskeja Lietuvos ruso, pasivadinusio “tikru lietuviu” iskrypeliska mastysena. Man atrodo, kad rusas tegu buna rusu, lietuvis tegu buna lietuviu na ir t..t.. Gi kaip pavyzdi…. JAV ir visur pasaulyje…. airis visada yra airis, kokia kalba bekalbetu! Turi savo Saint Patricks day, lenkai pamirse lietuvius turi savo Konstitucijos diena, geguzes 3d., meksikieciai turi savo Nepriklausomybes diena ir svencia sau toje JAV kaip tautos atstovai, supranta tautos reiksme. O va iskrypeliskos mastysenos “tikras lietuvis” to supratimo jau nebeturi. Ne be reikalo ir jo mastysena yra iskrypeliska, kad ir Klonio mergaites skriaudos poziuriu. Baisu skaityti sitio bedvasio komentarus.

   • Vargšas seneli,
    daugsyk tau, bėdžiui, aiškinau, kad yra tokie kitakilmiai, kitakultūriai, kitakalbiai.
    Tai va tokie užsienyje ir esate jūs, išeiviai iš Lietuvos.
    Nes per laiką, per kartas įsijungsite į vietinę visuomenę ir tapsite anglais ar dar kuo – jūsų anūkai bus, pvz., anglakalbiai ir tikrų tikriausi amerikiečiai.
    Pavyzdys: Džonas Gilgudas.

  • Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Nieko nesuprantu…. komentaro, kuri parasiau, nematau. …..???

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Tai bent…. rasau ta pati komentara trecia karta. Tai kaip cia yra, kad nepraleido pirmus du kartus?
   Ziuresiu dar karta….
   Tai va, cia aiskiai matyti Lietuvos ruso, aferistiskai pasivadiniusio “tikru lietuvius” iskreipta mastysena.
   Duosiu pavyzdi…. airiai kur bebutu ir kokia kalba bekalbetu yra airiai ir turi savo Saint Patricks svente, lenkai pamirse lietuvius turi savo Konstitucijos svente… geguzes 3d., meksikieciai turi savo Nepriklausomybes svente…. tai tautiskumas reiskiasi ir niekaip nera pamirstas,…. na nebent tik propagandoje!
   Taigi pono “tikro lietuvio” mastysena yra paremta komunistine kgbistine ideologija naikinti tautas, valstybes ir uzvaldyti pasauli. Ne jie vieni to nori, taigi pesasi issijuose! Pono “tikro lietuvio” komentarai del Klonio mergaites skriaudos taip pat gerai atspindi iskrypeliska propagandiska politika. O ko gi is aferisto belaukti?

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Šiais metais buvo priimtas įstatymas, leidžiantis pasuose įrašyti tautybę.”
  Tai didziulis pasiekimas! Isivaizduojate, ketvirti amziaus Lietuva turi nepriklausomybe ir pagaliau, na pagaliau leista dokumentiskai uzsirasyti savo tautybe! Reikia tik gerai pagalvoti, kaip cia taip atsitiko, kas gi mus visus valde tuos 25 metus, kad nebuvo LEISTA savo tautybes uzsirasyti svarbiausiame dokumente! Ir stai pagaliau ivyko stebuklas, neitiketinas stebuklas….. lietuvis Lietuvoje gali buti lietuviu! Kas gi atsitiko su komunistiniu isperu mastysena…. eme ir LEIDO! O jei imtu ir neleistu? Reiskia musu tauta atgavo savo teise vadintis lietuviais! Na tai ivyko….. kada?
  O kas gi buvo atsitike, kad konservatoriu valdymo laikais….. lietuviai neturejo teises isirasyti i pasa savo tautybes…. tai ar cia patriotu partija, o koloborantisku nieksu gauja? Tai kur cia tie landsbergiai, kubiliai ir kitokie buvo prapuole…. kad jiems nuropojus nuo valdzios…. persidaze komunisteliai eme ir LEIDO! Na, kad jau leido…. tai ACIU!

  • Tarybmečiu tokia galimybė buvo, tai padėjo esant svetimųjų priespaudoje mums neištirpti.
   Dabar viskas yra atvirkščiai: esam atskira valstybė, maža valstybė, todėl privalom visus lietuvinti ir neleisti, kad susidarytų kitokių, nei lietuviški, salos, kas jau grėstų Lietuvai nelaimėm.

 3. Artojas:

  Tautiškumo nerašymas tai nepagarba ne tik sau , bet ir kitoms tautoms. Tai paranku globalistams ir visokiems ” svieto” valkatūzams, kurie naikina tautas ir valstybes , daro tautų mišrainę , “dvarniaškas”, kurias lengva išnaudoti.

  Tautos ir valstybės naikinimui visos priemonės tinkamos.

 4. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Matomai ponas “tikras lietuvis” esi is prigimties kvailas…. o gal tik kgbistines propagandos auka? Lietuvoje zydai gyveno virs 600 metu ir niekaip jie neistirpo lietuviu tarpe. Turime ir Krymo totoriu ir karaimu, kurie ir yra tautines mazumos. Taip Lietuvoje gyvena kitos tautos per amzius! Ir tegu gyvena! Tautine mazuma, tai tokia etnine grupe, kuri niekur pasaulyje neturi savo valstybes. Gi kitos tautybes tik gyvena Lietuvoje. Kitas tautas sulietuvinti Lietuvoje tai reiskia perimti okupantu slektu lenkiskus metodus. Beje propagandistui ka nors isaiskinti nera prasmes….

  • Totoriai su karaimais faktiškai išnyko – vienąkart mačiau tv laidą: šneka rusiškai, žiūri rusiškas laidas, skaičius jau artėja iki nulio.
   Žydai, kadangi nėra tauta, o sluoksnis, todėl ir buvo išnaikinti – būtų integravęsi, būtų išlikę (karaimų, pvz., nenaikino hitlerininkai, nors anie irgi judėjai): ne kaip žydai, bet tiesiog kaip žmonės.

 5. Žemaitis:

  Asmeništkai aš, kai už poros metų keisiu pasą, būtinai reikalausiu, kad įrašytų tautybę “žemaitis”.
  Jei to nepadarys – kriepsiuosi į teimsą, o teisingumo neradęs Lietuvoje teisybės ieškosiu ES.
  Nieks neturi teisės atimti iš manęs tautybės! Ir tenedrįsta aiškinti, kad tokios tautybės “nėra”. Yra. O Vakarų visuomenės žino, kas yra žmogaus teisės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: